صمیمیت و حس کمک در بازاریابی

صمیمیت و حس کمک در بازاریابی

صمیمیت و حس کمک در بازاریابی ، از مهمترین اساس و پایه های بازاریابی بحث گسترده ای به نام ارتباطات است و ما باید ارتباطا را قویتر کنیم. باید بدانیم چگونه ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم یک بازاریابی هدفمند و پربازده و پرفروش را ایجاد کنیم و از نظر من مهمترین نکات را رعایت کنید تا بتوانید با صمیمیت و ایجاد حس کمک به مخطبان مشاوره دوستانه بدهید.

صمیمیت و حس کمک در بازاریابی با روابط خوب

 ما در بازاریابی با انسان ها و روابط سر وکار داریم و رو به روی ما انسانهایی با عواطف و احساسات هستند و اگر ما فقط تاکید کنیم که آره فلانی تو بیا این محصول ما را خرید کن تا ما از سود فروش به موفقیت برسیم و هدفمان از بازاریابی فقط فروش باشد مسلماً راه به جایی نخواهیم برد.

 

من خیلی روی ایجاد صمیمیت و ایجاد حس کمک و مشاوره دوستانه تاکید دارم.

 

فرض کنید شخصی بیمه عمر میفروشد شما زمانی حاضر هستید آن بیمه را خرید کنید که صدرصد بدانید چه مزایا و سودی برای تان دارد و از سود آن اطمینان داشته باشید و هزاران نفر همین الان مشغول فروش بیمه عمر هستند و در بسیاری از کشورها نرخ فروش بیمه عمر خیلی خیلی درصد پایینی است پس چرا نتوانستند با درصد بالایی بفروشند؟

 

از نظر من مشاوره های صادقانه و در قالب روابط با رویکرد صمیمیت را ایجاد میکردند فروش ها مسلماً خیلی بیشتر میشد.

 

صمیمیت و حس کمک در بازاریابی برای ارتباط نزدیک

ما در بازاریابی خیلی از اوقات اشتباه می کنیم و یادمان می رود که به جای فروش ارزش و مشاوره صادقانه تنها روی فروش تاکید می کنیم و به همراه فروش هر محصولی باید دقیق و مشخص باشد این محصول چه مزایایی دارد؟ چه محدودیت هایی دارد؟

 

مهلت استفاده و تاریخ انقضای آن کی خواهد بود؟ در کنار مزایا، معایب هم بیان کنید اشکال ندارد محصول شما دارای معایبی باشد.

 

وقتی ۴ مشتری به خاطر آن معایب خرید نمیکنند آنگاه شما یاد میگیرید باید معایب را برطرف کنید و در مراحل بعدی فروش‌تان بسیار افزایش خواهد یافت.

 

 درکنار تاکید بر ارزش محصول معایب آن را هم بیان کنید و در ارتباطات سعی کنید شبیه به یک صحبت دونفره و دوستانه با مشتری ارتباط برقرار کنید و این کار را به خوبی انجام دهید.

 

به شا قول میدم فروش بسیار افزایش خواهد یافت و محبوبیت و اعتبار بیشتری هم خواهید داشت و نکته مهم دیگر این است که مشتریان شما را به صدق گفتار می‌شناسند و این ارزش و اعتبار شما را بالاتر خواهد برد.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید