استفاده از تکنیک A B در بازاریابی

استفاده از تکنیک A B در بازاریابی

استفاده از تکنیک A B در بازاریابی ، نمی‌توانیم با همه اعضای سایتمان یک برخورد را داشته باشیم آنگاه انتظار نتایج متفاوتی را بکشیم انسان‌های با سطح تحصیلات متفاوت انتظارات و توقعات و باورها و رفتار و علایق و سلیقه های متفاوتی دارند و مسلماً در مواجه شدن با شرایط مختلف واکنش های گوناگونی را انجام می‌دهند.

 

 کاربران را به دو دسته انتخاب کنید و دو صفحه فرود به همراه دو متن تبلیغاتی را طراحی کنید و آنها را گروه A و گروه B  بنامید.

گروه A با یک متن تبلیغاتی و گروه  B را با یک متن تبلیغاتی دیگر پوشش دهید.

 

 متن تبلیغاتی هر کدام را برای آنها ارسال و به صفحات فرود مربوطه هدایت کنید با وجود اینکه اصل مطلب یکی است مثلاً ما فقط خواستیم آنها دانلود رایگان فلان را انجام دهند اما دو گروه نتایج متفاوت ایجاد می‌کنند و درصد یکی از دیگری بالاتر است چرا نتایج متفاوت است؟ چون باورها، سلیقه ها و علایق، فرهنگ و… متفاوت است و این ما هستیم باید به شناخت آنها بپردازیم و برای هرکدام پیشنهاد مربوط به خودش را طراحی کنیم و نکته جالب اینکه همه چیز در همین جا تمام نمی‌شود شما ده‌ها بار این کار را انجام دهید ده ها نتیجه متفاوت می گیرید و نتایج هر بار میتواند بهتر از دفعه ی قبل باشد.

 بنابراین باید تست کنید تست کنید و تست کنید تا بتوانید به الگوی جامع و تقریباً کلی برسید.

 لیستی از تمام کمپین‌ها، صفحات فرود و پیشنهادهای خودتان  را آماده کنید و یک بررسی ریزبینانه انجام دهید ببینید کدام یک می توانست بازدهی بیشتری داشته باشد اما نداشت کدام یک می توانست به گونه‌ای دیگر باشد اما نبود و یک برنامه برای تک تک آنها طراحی کنید و آنها را به گونه‌ای دیگر و با شکل و شمایلی متفاوت طراحی و مجدداً در اختیار کاربران قرار دهید

 

توصیه مهم برای استفاده از تکنیک A B در بازاریابی

 البته من توصیه مهم‌تر دارم و آن هم این است که کاربران را بر طبق علایق آنها از همان ابتدای ورودشان دسته‌بندی کنید و فرم های مختلفی را در اختیار آنها قرار دهید تا هنگام طراحی صفحات فرود و فرم‌های تبدیل بدانید به چه صورت و برای چه کسی می خواهید آن را طراحی کنید.

 

استفاده از تکنیک A B در بازاریابی را حتماً در دستور کار قرار دهید و مطمئن باشید اگر بخوبی از آن استفاده کنید نتایج بسیار بهتری در دفعات بعدی خواهید گرفت.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

 

پیشنهاد بعدی:  بازاریابی با تکنیک تمرکز بر روی احساسات

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

× برای درج دیدگاه باید وارد شوید