15 تکنیک برای میخکوب کردن مخاطبان در بازاریابی و فروش

۱۵ تکنیک برای میخکوب کردن مخاطبان در بازاریابی و فروش

۱۵ تکنیک برای میخکوب کردن مخاطبان در بازاریابی و فروش ، در این آموزش به شما میگویم چگونه میتوانید مخطبان را میخکوب کنید فقط کافی است از این تکنیک ها استفاه کنید و مشتریان بسیار زیادی را جذب کنید.

 

یک : شخصیت های جذاب

استفاده از شخصیت های جذاب میتواند مخاطبان را به جلب توجه وادار کند و آنگاه است که شما میتوانید به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید بسیاری از فروشگاه ها و رستوران ها و پاساژها از شخصیت های جالب و جذاب برای جذب مخاطبان استفده میکنند در انتخاب شخصیت سعی کنید شخصیت های معروف و محبوب را انتخاب کنید مثل سرزمین یخی، سفید برفی و بابانوئل و …

 

دو : خلق اثر طبیعی و تخیلی

این مورد یکی از مهم ترین و اثرگذارترین ایده های بازاریابی است مثلاً یک گاو را نشان میدهد که یک چوب بستنی در جسم آن است و نشان میدهد با خودرن لبنیات و بستنی و … شما در حال خوردن یک گاو در دل طبیعت هستید.

چنین مواردی جذابیت بسیار زیادی نزد مخاطبان دارد و نه تنها آنها را میخکوب میکند بلکه حس لذت بسیار زیادی از خرید را در آنها به وجود می آورد.

 

سه : جان بخشی

جان بخشی به اشتیاء و موارد بی جان یکی از محبوبترین ایده های بازاریابی است مثلاً دو ماشین در حال صحبت با هم هستند، یا مداد و پاک کن با هم صحبت میکنند یا مثلاً میکروب ها در حال صحبت با هم هستند که مواد شوینده آنها را از از بین میبرد.

در جان بخشی به اشتیاء فقط مواردی را انتخاب کنید که از دل خود کسب و کارتان باشد مثلاً اگر روغن موتور میفروشید نشان دهید که دو موتور خودرو با هم صحبت میکنند آنگاه جذبه ی فعالیت های شما چنیدن برابر خواهد شد.

 

چهار : دروغ بزرگ یا اغراق و غلو

نتیجه ی نهایی را بزرگ نشان دهید البته منظور ما در اینجا دروغ نیست فقط از بزرگنمایی استفاده میکنیم و نتیجه را به صورت اغراق آمیز نشان دهید تا مخاطبان از دیدن آن به وجد بیایند. مثلاً نشان دهید پودر لباس شویی یا مایع ظرفشویی لکه های خیلی بزرگ را بر میدارند. 

 

پنج : توجه به بخشی از جمعیت

هرچقدر دقیق تر روی جامعه ی هدف تمرکز کنیم مطمئناً نتیجه ی بهتری خواهیم گرفت خیلی دقیق روی جامعه ی هدفتان تمرکز کنید مثلاً خانم ها، آقایان و … و آنگاه فقط نتیجه را جلوی دست آنها قرار دهید.

 

شش : بازی های کلامی

استفاده از بازی های کلامی در جذب و جلب توجه مخاطب بسیار موثر است سعی کنید از داستان ها، حکایت ها، اشعار و ضرب المثل های مرتبط با خودتان استفاده کنید.

 

هفت : تایید و تاکید

نتایج را تائید کنید سعی کنید با در عمل نشان دادن  و استفاده از نظرات کاربران نتایج را تائید و حتی اگر مدرک و گواهینامه ای هم دارید آن ها را در دسترس مخاطبان قرار دهید.

 

هشت : حل مشکل

بزرگترین مشکل را انتخاب کنید و سپس آن را حل کنید مثلاً افراد مشکل مالی دارند و زیر فشار مالی هستند الان از راهکار شما استفاده میکنند و به ثروت و آرامش می رسند دیدن چنین مواردی خیلی انگیزاننده و جذب کننده است.

 

نه : عادی نشان دادن

همه چیز را عادی نشان دهید مثلاً گوشت می فروشید نشان دهید افراد در خانه هستند و الان در حال صرف غذا می باشند یا افراد در حال کباب در دل طبیعت و در کنار کانون گرم خانواده خود هستند و لذت می برند.

 

ده : مزایای بزرگ

بزرگترین مزیت محصول شما چیست؟ بزرگترین مزیت را به آنها نشان دهید مثلاً افرد در یک ماه درآمد خود دو برابر کنند، یا به یک استاد ماهر تبدیل شوند و …

 

یازده : قول و تعهد

به مشتریان قول بدهید و آن را پس از خرید برآورده کنید مثلاً قول دهید اگر محصول را نخواستند پول آنها را پس دهید یا اگر به فلان نتیجه نرسیدند باز هم پول آنها را برگردانید.

 

دوازده : جاذبه های احساسی

توجه به ترس، هیجان، آرامش، شادی و … در این موارد زیباترین حس را انتخاب کنید تا افراد به راحتی به تبلیغات شما توجه کنند.

مثلاً با خرید چه احساسات خوبی خواهند داشت؟

اگر خرید نکنند ضرر میکنند؟

 

سیزده : خلاقیت

خلاقیت رمز پیروزی است در تمام مراحل بازاریابی و فروش وقتی که میخواهید مخاطبان را جذب کنید سعی کنید از خلاقیت به خوبی بهره مند شوید فقط یک خلاقیت خیلی کوچک میتواند نتایج بسیار بزرگی را برایتان بسازد.

 

چهارده : هنر چیدمان

هنر چیدمان یا طرح چیدمان نشان دادن یک مورد بزرگ است مثلاً یک ادکلن فروشی یک ادکلن بزرگ را در ورودی فروشگاه قرار میدهد و مشتریان و رهگذران یا آن عکس سلفی میگیرند و به مرور زمان آن را میشناسند و باعث جذب بسیاری از مشتریان می شود.

 

پانزده : تحلیل و استدلال قوی

همه چیز را خیلی سریع تحلیل کنید و سعی کنید قویترین استدلال را بیان کنید افرادی که به دنبال تحلیل و استدلال هستند بخوبی در این مرحله قانع می شوند و میتوانید آنها را به راحتی جذب کنید.

 

ما در این آموزش ۱۵ تکنیک برای میخکوب کردن مخاطبان را توضیح دادیم به شما پیشنهاد میکنم پیوسته تکنیک های مختلف را تست کنید تا به بهترین تکنیک ها در کسب و کار خودتان دست یابید که بیشترین بازده را برای شما دارد.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید