با تمام اعمال ، رفتار و فعالیت خود در حال جایگاه سازی هستید

با تمام اعمال ، رفتار و فعالیت خود در حال جایگاه سازی هستید

با تمام اعمال ، رفتار و فعالیت خود در حال جایگاه سازی هستید شما هر کاری که انجام میدهید در حال ساختن جایگاهی از خود هستید چه آن جایگاه را بخواهید و چه آن جایگاه را نخواهید.

 

دقیق تر به شما میگویم با تمام اعمال ، رفتار و فعالیت خود در حال جایگاه سازی هستید ممکن است شما همین الان در حال تولید یک آموزش، برگزاری یک کارگاه و… باشید مسلماً چنین مواردی به شما ارزش و اعتبار بیشتری میدهد حال آنکه تصور کنید فردی در حال بحث و جدل است هیچ شکی نیست چنین موردی باعث نزول او خواهد شد.

 

پس جایگاهی که ما داریم نتیجه ی اعمال، رفتار و فعالیت های ما است بسیاری از دوستان میگویند نمیدانم چرا جایگاهم متزلزل شده است همیشه به این دوستان عزیز میگویم به اعمال، رفتار و فعالیت هایتان بنگرید آنگاه بخوبی درک خواهید کرد چرا در چنین وضعیتی هستید.

 

ساخت برند تجاری، برند شخصی، بازاریابی موفق و کسب و کار موفق نیازمند به کارگیری تدابیر و استراتژی هایی است که جایگاه شما را لحظه به لحظه بالا و بالاتر ببرد.

 

به داستان سقوط کسب و کارها و برندها و افراد معروف بنگرید ببینید چرا آنها سقوط کردند؟

آیا جز این بود که آنها مدام فعالیت هایی را انجام دادند که موجب سقوطشان شد، چرا نوکیا یکدفعه افت شدیدی پیدا کرد نوکیا که یک امپراطوری از گوشی های همراه بود، بدون شک عدم انعطاف پذیری و سماجت مدیران آن برای عدم تغییر باعث ایجاد چنین نتیجه ای شد.

 

پس قبل از انجام هر کار و فعالیتی و حتی قبل از بروز هر رفتار و اعمالی به رسالت خودتان، کسب و کارتان و آینده ای که میخواهید به آن برسید بیندیشید و سریعاً آنالیز کنید آیا جایگاه شما را بهتر میکند یا باعث سقوط است؟

اگر جایگاه تان را بهتر کرد خوب اقدام کنید اگر نه سریعاً از آن دست بکشید.

 

در جایگاه سازی از داستان هم استفاده میکنند

همه‌ی انسان‌ها عاشق داستان هستند و داستان‌های افرادی که آنها را دوست داریم بسیار برای ما جذاب است و تمایل بسیار زیادی به شنیدن آن داریم داستان‌سازی در بازاریابی معجزه می‌کند و به شکل شگفت‌آوری باعث ایجاد شهرت، اعتبار و نام نیک می‌شود هر داستانی معنا و مفهوم خاص خودش را دارد اما مهم این است که ما داستان خودمان را برای مخاطبان و همراهان بیان کنیم.

 

داستان از جایی که مشکلی وجود دارد شروع و در جایی که به موفقیت می‌رسیم ختم می‌شود به برندها و افراد موفق نگاه کنید به وضوح می‌بینید هر کدام از آنها داستان جذابی دارند که از نقطه‌ای شروع شده و در طول مسیر کلی ماجرا و نکات جذاب دارد و در نهایت به موفقیتی بزرگ می‌رسد در معرفی خودتان حتماً از داستان‌سازی استفاده کنید.

 

بگویید کی هستید؟

از کجا شروع کردید؟

در طول مسیر چه موانعی را پشت سر گذاشتید؟

الان کجا هستید؟

می‌خواهید تا کجا ادامه دهید؟

 

نکات حاشیه‌ای و موارد اضافه را قیچی کنید و یک داستان جذاب و شنیدنی را از آن استخراج کنید داستان ماندگار تاثیرگذارتر است و به آسانی توسط مخاطبان دهان به دهان می‌چرخد و شما را بیش از پیش معرفی می‌کند داستان‌سازی تاثیرگذاری بازاریابی را چندین برابر می‌کند و بازدهی آن را بسیار بالا می‌برد.

 

بنابراین مطمئن باشید با تمام اعمال ، رفتار و فعالیت خود در حال جایگاه سازی هستید پس تنها و تنها اعمال، رفتار و فعالیت هایی را انجام دهید که موجب رشد و ارتقاء شما می شود.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید