جایگاه برند مهم ترین بخش از استراتژی برند است

جایگاه برند مهم ترین بخش از استراتژی برند است

جایگاه برند مهم ترین بخش از استراتژی برند است بنابراین باید بدانیم جایگاه برند کجاست و چه برنامه ریزی هایی نیاز هست که برای آن انجام دهیم تا بتوانیم همواره جایگاهی که مدنظرمان است را داشته باشیم.

 

در این تصویر میخواهیم کوه یخ نام نشان تجاری را با هم بررسی کنیم.

 

کوه یخ نام نشان تجاری

جایگاه برند مهم ترین بخش از استراتژی برند است

کوه یخ نام نشان تجاری

جایگاه برند مهم ترین بخش از استراتژی برند است

دقت کنید در این تصویر که آن را با نام کوه یخ نام نشان تجاری می شناسیم مهم ترین مسئله بحث نام و نشان تجاری است دقیقاً همان چیزی که مشتریان به سرعت آن را متوجه می شوند و به آن توجه میکنند.

 

  • شعار برند شما چیست؟
  • شما چه شعاری دارید؟
  • آیا شعارتان احساسی است؟
  • آیا شعارتان شنونده را وجد می آورد؟

 

شعاری که دارید باید مخطبان را سراسر شور و هیجان کند و آنها را به وجد بیاورد مثلاً ما در مدیر روز شعارمان این است که مدیر روز باشید این شعار یک شعار احساسی و از طرفی بسیار مثبت و هیجان انگیز است.

 

اپل میگه اپل بخرید تا با پرستیژ باشید خوب اینکه ما اپل بخریم تا با پرستیژ باشیم یک شعار کاملاً احساسی و جذاب است همه ما دوست داریم با کلاس باشیم پس همه به راحتی اپل را میخرند.

 

 

یا همراه اول میگه هیچکس تنها نیست خوب انسان ها ذاتاً جمع گرا هستند و از تنهایی به نوعی فراری هستند و هیچ کس دوست ندارد که منزوی باشد بنابراین همراه اول همه را به سمت ذات انسان ها که جمع گرا هستند می برد و یک شعار بسیار احساسی و انگیزاننده است.

 

سعی کنید در شعاری که انتخاب میکنید از اسم برندتان هم استفاده کنید مثلاً ما در مدیر روز که شعارمان این است که مدیر روز باشید در خود شعار که سه کلمه است دو کلمه اش از مدیر روز استفاده شده است.

 

برندتان را همه جا معرفی کنید

اگر برندتان را همه جا معرفی کنید یعنی خودتان آن را قبول دارید و تایید میکنید شما به استیو جابز دقت کنید چرا این شخص همه جا هر فرصتی که می یافت اپل را معرفی و تبلیغ میکرد؟

استیو جابز عاشق اپل بود حتی به این دلیل اسم اپل ” سیب “ را برای آن انتخاب کرد که خودش عاشق سیب بود و میگفت هر جا که سیب میبینم دوست دارم یکی از آن را بخورم.

 

دقت کنید الان بیشتر افراد هر کجا اسم اپل را می شنوند دوست دارند یکی از آن را داشته باشند این خاصیت عشق و علاقه به کسب و کار و برند است وقتی استیو جابز گفت اسم اپل را انتخاب میکنم دوستش به شدت متعجب شد اما او گفت عاشق اپل ” سیب ” و شرکتم هستم.

 

دوست عزیز عاشق برند و شعارتان باشید اگر عاشق برندتان نیستید سریعاً تجدیدنظر کنید و تغییراتی را انجام دهید، اگر عاشق نام تجاریتان نیستید یا عاشق شعاری که برای آن انتخاب کرده اید نیستید وقت آن است که مجدد همه چیز را بررسی کنید.

 

همیشه به خودتان یادآوری کنید اسم برند و شعارتان جایگاه تان را مشخص میکند پس جایگاه برند مهم ترین بخش از استراتژی برند است در آن خیلی دقیق و با برنامه باشید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید