انتخاب حوزه فعالیت بر اساس دو روش ارزشمند

انتخاب حوزه فعالیت بر اساس دو روش ارزشمند

انتخاب حوزه فعالیت می‌تواند آینده ی کسب و کارتان را تغییر دهد به این صورت که اگر به درستی انتخاب شود سرنوشت آن موفقیت و پیوسته رشد و پیشرفت خواهد بود و اگر به درستی انتخاب نشود به سختی پیش می رود و کلی زمان و هزینه راه برای صاحبان آن کسب می‌کند در این مقاله ارزشمند به شما میگویم چگونه حوزه ای انتخاب کنید که از همه نظر باعث موفقیت‌تان شود.

انتخاب حوزه فعالیت: روش اول براساس علاقه

دو روش انتخاب حوزه فعالیت دو روش کاملا متفاوت و البته با مسیری متفاوت است و از نظر من مهم ترین روش و پایه اصلی برای موفقیت های نامحدود و نتیجه‌ی این روش به دست آوردن شهرت و اعتبار و ساختن یک برند بزرگ و موفق است ما در این روش براساس علاقه‌ی قلبی پیش می‌رویم بر اساس توانایی، تخصص، علاقه و حرفه ای که داریم حوزه فعالیت را انتخاب می کنیم و ویژگی بارز این روش این است که ما براساس علاقه آن را انتخاب کردیم و توانایی ارائه آموزش را در آن داریم.

 

انتخاب حوزه فعالیت :  روش دوم روش انتخاب حوزه های پرمخاطب

انتخاب براساس رقابت شدید و فروش بالا است برای شناسایی این حوزه ها به شبکه های اجتماعی مربوطه مراجعه می کنیم و در آنجا به جستجو می پردازیم مثلا در اینستاگرام که جست و جو می کنیم کلماتی مثل موفقیت، گردشگری، بورس و … هر صفحه ای را که یافتیم و اعضای آن تعداد بسیار زیادی بود یعنی این حوزه علاقه مندان زیادی دارد و چون علاقه مندان زیاد هستند به طبع  مشکلات زیادی هم دارند و فروش بالایی هم در آن اتفاق می افتد.

 

مقایسه دو روش انتخاب حوزه فعالیت

 حالا بپردازیم به مقایسه دو روش روش اول بر اساس علاقه بود چون ما داریم در حوزه ای کار می کنیم که به آن علاقه داریم مسلما خسته نمی شویم و از فعالیت در آن لذت می بریم و با برخورد به مشکلات گذرا سرد و ناامید نمی شویم و پیوسته به سمت رشد و توسعه پیش می رویم.

 

اما روش دوم فقط بر اساس مخاطبان زیاد بود در اینجا چون به آن علاقه نداشتیم و فقط به دلیل تعداد مخاطبان آن را انتخاب کردیم با برخورد به مشکلات زود خسته می شویم و ممکن است آن را رها کنیم و رها کردن و از این شاخه به آن شاخه رفتن کلی زمان و انرژی ما را به هدر می دهد بنابراین توصیه می کنم حوزه ی فعالیت تان را براساس علاقه انتخاب کنید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید