تکنیک های تولید محتوا

تکنیک های تولید محتوا

تکنیک های تولید محتوا به کارگیری شیوه ها و روش هایی است که باعث می شود شما محتوایی خالص و ناب را تولید کنید که مورد استفاده ی تعداد بسیار بالایی از افراد باشد.

 

تولید محتوا بر اساس مزایا را چگونه انجام دهیم؟

 

اگر میخواهید محتوای با ارزشی داشته باشید که کاربران استفاده کنند و بعد از استفاده از آن رضایت داشته باشند باید مزایایی برای آنها داشته باشد. فرقی نمی کند یک فایل صوتی، ویدئو، کتاب الکترونیکی، مقاله یا توضیحات و پرسش و پاسخ باشد، آن چیزی که اهمیت دارد این است که مزایایی برای استفاده کننده داشته باشد.

 

قبل از تولید محتوا به این سوال کلیدی پاسخ بدهید و خودتان را به جای استفاده کننده قرار دهید و بپرسید که اگر این محصول را استفاده کنم چه سودی برای من دارد؟

 

اگر توانستید فایده ای از آن محتوا استخراج کنید می‌توانیم بگوییم محتوای با ارزشی است، من یک روش برای تولید محتوای با ارزش که مزایای در بر داشته باشد به شما دوست گرامی پیشنهاد می کنم، بر طبق دسته بندی سایت که مهمترین و پر استفاده ترین کلید واژه های حوزه کسب و کار شما محسوب می‌شود و به قدری مهم بوده است که شما آن را به عنوان دسته انتخاب کرده اید.

 

برای هر دسته وقتیکه میخواهید تولید محتوا را انجام دهید هر چقدر که می توانید سوال مطرح کنید، صد سوال؟ دویست سوال؟ سعی کنید سوالات یک مشکل باشد و برای هر سوال یک جواب کامل و منحصر به فرد و با سبک شخصی خودتان توضیح بدهید. محتوای شما یا مشکلی را باید برطرف کند یا باعث بهبود در زمینه خاص شود در مجموع در محتوا شما بر نکته تمرکز کنید که راهکار ارائه کنید و جواب کامل برای حل مشکلات بیان کنید. یا راه هایی را پیشنهاد بدهید که باعث رشد بیشتر و پیشرفت سریعتر شود.

 

من در دوره آنلاین تولید محتوا به بهترین شکل ممکن تکنیک های تولید محتوا را آموزش داده ام، اما قبل از تولید محتوا باید یک چیزی را خیلی خوب بدانید، تکنیک های تولید محتوا خیلی مهم است، ما میتوانیم با استفاده از تکنیک های تولید محتوا، محتوای بسیار زیادی با فرمت های مختلف تولید کنیم، تولید محتوا هیچ انتهایی ندارد و با توجه به اینکه دست ما خیلی خیلی باز است، اینترنت، کتابخانه، روزنامه، مجله، رسانه ها و کتاب ها منبع عظیمی از محتوا را در دسترس ما قرار داده است، باید در تولید محتوا خیلی زیاد دقت به خرج بدهید و محتوایی را تولید کنید که واقعاً ارزش تولید داشته باشید.

 

محتوای باارزش محتوایی است که دارای محتوای ناب و خالص باشد و زمانیکه فردی از آن استفاده میکند در عین روان بودن و شفافیت همه چیز را درک کند و به سرعت باعث پیشرفت او شود. افراد بسیار زیادی را دیده ام که وقتیکه محتوایی را تولید میکنند حالا هرچی دم دستشون میاد در آن محتوا به کار می برند، این افراد اصلاً از تکنیک های تولید محتوا استفاده نمیکنند دوستان عزیز ما به دنبال محتوای ناب و بارزش هستیم، محتوایی که احساسمان را خوب کند و ما از آن لذت ببریم.

 

پیاده سازی تکنیک های تولید محتوا

تولید محتوا خیلی خیلی آسان است و در عین حال خیلی هم سخت است، اگر از راهش استفاده کنید آسان است و اگر استفاده نکنید قطعاً سخت است، دقت کردید بعضی از کتاب هایی که سال های سال است دارد به چاپ های متعددی می رود چرا انقدر پرطرفدار است؟ این کتاب ها تکنیک های تولید محتوا را بخوبی بکار برده اند.

با استفاده از تکنیک های تولید محتوا قطعاً محتوای ناب و خالصی دارید، منظور من از تولید محتوای ناب و خالص این است که محتوا را پیچیده نکنیم و دقیقاً اصل موضوع را بیان کنیم، فرض کنید شما میخواهید برای کسی تعریف کنید که امروز چه کاری انجام داده اید، در نظر بگیرید حالا شروع به تعریف میکنید و از زمانیکه ریزترین کارها را انجام داده اید و پیش رفتید همه چیز را بیان میکنید، کمی که دقت میکنید متوجه می شوید که بسیاری از این هایی که من تعریف کردم حاشیه ای بود و خلاصه و چکیده ی موضوع یک دهم آن تعریفش طول میکشد و در ذهن مخاطبان می ماند چون یک کار دقیق و مشخص و با نتیجه ی مشخص بوده است.

 

پیشنهاد من به شما اینه هر چه محتوا، کتاب و… دم دستتان بود از آن استفاده نکنید، من قبلاً این کارها را انجام دادم و از همه ی محتواهایی که داشتم سعی میکردم آنها را مطالعه کنم همین کار هم انجام میدادم، خیلی خیلی از محتواهایی که من استفاده کردم یا ناقص بود، یا قدیمی، یا بی کاربرد و یا اصلاً از پایه اشتباه بود و بعضی از آنها هم حداقل قسمتی اشتباه داشت. حالا چگونه منبعی مهم برای یادگیری انتخاب کنیم؟

 

یکی از تکنیک های تولید محتوا، انتخاب منبعی ارزشمند برای یادگیری است.

 

چه کسی این کتاب را تولید کرده است؟

چرا تولید کرده است؟

هدف نویسنده از نوشتن این کتاب چه بوده است؟

مقدمه کتاب در چه موردی توضیح داده است؟

اسم کتاب چیست؟

عنوان فصل های کتاب چیست؟

آیا رزومه نویسنده را میدانید؟

چاپ چندم است؟

 

جواب خیلی واضح و ساده است، محتوا را با دقت و بررسی و مقایسه انتخاب کنید، برای تولید محتوا نیازمند یادگیری هستیم و بعد از تولید محتوا ما داریم به بقیه یاد میدهیم و این از ارزش بالایی محتوای مفید است، تکنیک های تولید محتوا به دنبال خلق ارزش است، فرض کنید من مهیار پارس آرا همین الان میخواهم یک کتاب را انتخاب کنم و آن را مطالعه کنم، من نباید به اولین کتابی که رسیدم سریع خرید کنم یا سریع شروع به مطالعه کنم، برای انتخاب این کتاب باید وقت صرف کنم و سپس آن را انتخاب کنم.

 

نتیجه گیری:

با استفاده از تکنیک های تولید محتوا، تولید محتوا بسیار کار لذت بخشی است در انتخاب منابع یادگیری دقت لازم را به خرج دهید و منابع مهمی را انتخاب کنید، محتوایی که تولید میکنید محتوای ناب و خالصی باشد تا استفاده کننده از آن لذت ببرد و باعث رشد و پیشرفت او شود.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید