رفتار مشتری در کسب و کار اینترنتی

رفتار مشتری در کسب و کار اینترنتی

رفتار مشتری در کسب و کار اینترنتی تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی قرار دارد، کتاب ها و سمینارها و نرم افزارهای بسیار زیادی مثل هوش تجاری فقط به دنبال شناخت رفتار مشتری هستند.

 

عواملی است که به شخص کاربر و مشتری بر میگردد و میزان تاثیر گذاری آن در ایجاد اعتماد میان کاربران مختلف متفاوت است.

 

ابهام گریزی

ابهام باعث عدم اطمینان می شود. هر موردی که در سایت و شرکت وجود دارد و دارای ابهام است، حتی جملاتی که دارای ابهام است، آنها باید مجدداً ویرایش شوند و به صورت کاملاً شفاف و با جملات ساده و روان بیان شوند. دیدن اطلاعاتی که دارای ابهام است از عکس، مطالب، ویدئو و هر مورد دیگری، یک تاثیر مخرب بر روی مشتری دارد، تنها چیزهایی میتوانند در دسترس باشند که دارای شفافیت از نظر انتقال موضوع هستند.

 

گرایش به اعتماد(میل باطنی به اعتماد)

اغلب مشتریان تمایل دارند که به فروشنده ها اعتماد کنند، این را میتوانیم از اصلی ترین نمونه های رفتار مشتری در کسب و کار اینترنتی به شما بیاوریم که تمایل به اعتماد مشتری در رفتار آنها و نحوه ی عکس العمل آنها به خوبی مشخص است، این مشتریان با دیدن موارد اعتماد ساز داخلی سازمان به آن اعتماد میکنند.

 

تجربه خرید

مشتریانی که تجربه خرید و تعامل با شرکت را دارند، نتایج این خریدها و تعاملات قبلی به طور مستقیم بر تصمیم گیري هاي آینده آنها تأثیر می گذارد. به طور کلی این شاخص با طول مدت رابطه و رضایت سنجیده میشود.

 

اگر این تجارب موفق آمیز باشد باعث ایجاد اعتماد در مشتری و ترغیب او به خرید می شود، و اگر این تعاملات رضایت بخش نباشد، باعث عدم اعتماد مشتری می شود.

 

رفتار مشتری در کسب و کار اینترنتی را خود فردی که صاحب آن کسب و کار است بهتر می تواند تشخیص دهد، ما هزاران کسب و کار کوچک تا بزرگ داریم و واقعاً اگر هم خیلی سطحی بخواهیم نگاه کنیم بخوبی واضح است که هر کسب و کاری مشتریان خاص خودش با ویژگی های رفتاری مخصوص دارد. برای شناخت رفتار مشتریان در این مواقع بهترین گزینه میواند هوش تجاری باشد.

 

برای شناخت دقیق تر رفتار مشتریان در کسب و کار اینترنتی باید بدانید مشتریانی که در گذشته تجربه ی خرید ناموفق را داشته اند حتی از شرکت هایی غیر از شرکت ما، خرید ناموفق آنها هنوز باعث ترس و تردید از معامله میشود، که مانع از انجام معامله خواهد شد، برای این دسته از مشتریان حتماً باید فرایند پرداخت مطمئن، روند بازگرداندن کالا و ضمانت کالا به روشنی توضیح داده شده باشد، تا ترس و تردید از معامله در آنها برداشته شود.

 

داشتن درک صحیح از مصرف کنندگان و فرایند مصرف، مزیت های متعددی را در بر دارد. این مزیت ها شامل کمک به مدیران در جهت تصمیم گیری، تهیه یک مبنای شناختی از طریق تحلیل مصرف کنندگان، کمک به قانون گذاری و تنظیم کنندگان برای وضع قوانین مربوط به خرید و فروش کالا و خدمات و در نهایت کمک به مصرف کنندگان در جهت تصمیم گیری بهتر می باشد. به علاوه مطالعه رفتار مصرف کننده می تواند در فهم عوامل مربوط به علوم اجتماعی که رفتار انسان را تحت تاثیر قرار می دهند، کمک نمایند.

 

تصمیم گیری مصرف کننده به عنوان فرایندهایی شامل شناخت مساله، جستجوی راه حل ها، ارزیابی ها، انتخاب از میان گزینه ها و ارزیابی نتایج انتخاب تعریف می شود.

 

رفتار مصرف کنندگان و رفتار مشتریان پدیده ظریفی بوده و همواره واضح و آشکار نیست، لذا عملکرد آنها بعنوان مصرف کننده، بسیاری اوقات قابل پیش بینی نبوده و حتی قابل تشریح هم نیست. افراد با مشاهده رفتار خریدهای خود به تجربیات زیادی در این زمینه می رسند، اما علیرغم این، همه افراد بینش زیادی در مورد رفتار خود ندارند و به عنوان مصرف کننده، بیشتر آنها از عوامل خارجی موثر خرید، و همین طور فرایندهای درونی خودشان که به تصمیم خرید منجر می شود، آگاهی ندارند.

 

نگرش شخصی

نوع و طرز نگرش مشتریان و رفتار مشتری در میزان اعتماد آنها تاثیر گذار است، بسیاری از رفتار خرید مشتری به شدت به خریدهای اینترنتی و مزایای آن تاکید دارند و در حالیکه عده ای هم وجود دارند که خریدهای سنتی را ترجیح میدهند، این مسئله با میزان اعتماد آنها یک رابطه مستقیم دارد. نوع نگرش مشتریان می تواند باعث ایجاد اعتماد و یا عدم اعتماد به شرکت شود.

 

رفتار معترضانه ی مشتری

رفتار مشتری از نوع رفتار معترضانه مصرف كننده اينگونه تعريف مي شود: گروهي از تمام عكس العمل هاي اخلاقي و غير اخلاقي كه شامل مكالمات و داستانهاي منفي ناشي از يك خريد ناموفق و ايجاد نارضايتي به واسطه همان خريد ناموفق توسط مشتري. رفتار معترضانه اي كه از مشتري سر مي زند، صرفا شكايت و اعتراض به خود شما نيست، بلكه حتي شامل اعتراض مشتري به دوستان و خويشاوندان نيز مي شود

 

رفتار مشتري در کسب و کار اینترنتی،مشتری معترض به سه گروه تقسيم مي شوند:

-۱ كساني كه اعتراض خود را رسما اعلام مي كنند.

-۲ كساني كه واكنشهاي مخفي و پنهان دارند.

-۳ كساني كه به شخصي ثالث واكنش نشان مي دهند.

 

فروش در کسب و کار اینترنتی

برای افزایش فروش در کسب و کار اینترنتی نیازمند برنامه ریزی دقیق و هدفمند هستید، من چندین مورد را در این مقاله برای شما آماده کرده ام امیدوارم از آنها بخوبی استفاده کنید.

 

ارائه ی قسمتی از محصولات و خدمات به صورت رایگان

ارائه ی قسمتی از دموی محصولات و خدمات به صورت رایگان به مشتریان و کاربران باعث می شود آنها از کیفیت محصول اطمینان حاصل کنند و با آگاهی اقدام به خرید کنند، امروزه این اقدام تقریباً در همه ی شرکت های موفق به روشنی دیده می شود.

 

نظرات کاربران درباره محصولات و خدمات

اخیراً در سایت هایی که ارزش و اعتبار بالایی دارند در صفحه ای و در قالب هایی زیبا نظرات کاربران درباره محصولات و خدمات را درج میکنند دیدن چنین نظراتی توسط کاربرانی که میخواهند از محصولات و خدمات استفاده کنند حسن نیت فرشنده را به اثبات می رساند و کاربرانی که میخواهند اقدام به خرید کنند به مطالعه ی این نظرات میپردازند، این روش بسیار در جلب اعتماد مشتری موثر است.

 

قیمت محصولات و خدمات

هر محصولی یک قیمت مناسب خود دارد، نمایش قیمت محصول تا حد زیادی نشان دهنده ارزش آن محصول است، مشتریان میدانند معمولاً جنس ارزان بی کیفیت است و قیمت محصولات را در قیمتی که ارزش واقعی دارند، تعیین شوند و معمولاً برای جذب و احترام گذاشتن به مشتری یک تخفیف روی آن درج میکنند با این کار مشتری احساس ارزش را درک میکند، این ارزش باعث ایجاد حس اعتماد در او می شود.

 

معرفی اصولی محصولات و خدمات

معرفی اصولی محصولات باعث اعتماد مشتری و جذب مشتریان جدید می شود. اگر مشتري از کارکنان شرکت سوالی بپرسد و به هر دلیلی چون تازه کار بودن یا جدید بودن محصول نتوانند توضیحات جامع و کاملی به او ارائه کنند در کسب اعتماد مشتري شکست خورده اند. مشتریان معتقدند فروشندگانی که محصولات خود را جزء به جزء نشناسند بخش پشتیبانی از آنها ضعیف تر عمل خواهد کرد. اگر مشتري را به خاطر یک اشتباه از شرکت برانید، برگشت او کار دشوار و یا حتی غیر ممکنی خواهد بود.

 

امروزه مردم در خریدهایشان حاضرند در ازاي کیفیت و خدمات پول بدهند. اما در بحث اولین خرید و کسب اعتماد مشتري وضعیت کمی فرق می کند. در اینجا قیمت براي مشتري مهم است چرا که از قبل شرکت را نمی شناسد و مستقیماً با شرکت برخوردي نداشته است.

 

خدمت رساني

نقصان خدمت رساني عمدتاً به عنوان يك اشتباه، خطا يا مشكل تعريف ميشود.

نقصان خدمت رساني الكترونيكي به عنوان يك تخریب کننده کسب و کار اینترنتی بگونه اي عمل ميكند كه مصرف كنندگان را وادار به ترك كليه معاملات يا تغيير فروشگاه مي نمايد.

يك نقصان خدمت رساني پايين تر از حد انتظارات مصرف كننده مي باشد.

 

تضمین

تضمین شامل، تضمین محصولات و خدمات، تضمین کیفیت، واضح بودن روند برگرداندن کالا و باز پس گیری پول است.

 

تضمین محصولات و خدمات

اگر شمار از کیفیت محصولات و خدمات اطمینان دارید باید آنها را گارانتی کنید، گارانتی به مشتری میگوید با خیال راحت محصول را بخرید، در صورت نارضایتی شما هیچ ضرری نخواهید کرد، طبق شواهد موجود از اصلی ترین عامل های خرید محصولات و خدمات گارانتی آنها است.

 

تضمین کیفیت

شما برای حفظ مشتریان و جذب مشتریان جدید باید تاثیرگذاری مثبت محصولات را تضمین کنید، اگر شرکت مطمئن باشد که محصولات بهترین هستند و میتواند باعث پیشرفت استفاده کنندگان شود پس می توانند آنها را از لحاظ کیفیت تضمین کنند، طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته شده: اغلب مشتریان تنها به دلیل عدم اطمینان به کیفیت محصول آن را خریداری نمیکنند بنابراین تا این حد میبینید که فروش تحت تاثیر کیفیت است.

 

قبل از ارائه محصولات و خدمات به مشتریان آنها از لحاظ کیفیت باید تست شده باشند، و اطمینان حاصل شود که کیفیت آنها مرغوب است. سپس اقدام به ارائه آنها کند. شما با تضمین کیفیت به مشتری میگوید که میتوانید با اطمینان این محصول را از ما خرید کنید.

 

واضح بودن روند برگرداندن کالا و باز پس گیری پول

برای افزایش فروش در کسب و کار اینترنتی شما باید به طور کاملاً واضح و شفاف در قسمت فروش محصولات درج کند مشتریان در صورت نارضایتی به چه صورت میتوانند کالا را دوباره برگردانند و پول خود را پس گیرند. این کار آرامش خاطر و اطمینان از معامله با شرکت را به مشتری منتقل میکند و مشتری به شرکت اطمینان خواهد کرد.

 

برای فروش در کسب و کار اینترنتی میتوانید برنامه های بسیار متنوعی را داشته باشید که من در دوره آنلاین تبلیغ نویسی در وب بخوبی این موارد را توضیح داده ام، مثل گارانتی، محتوای جذاب، پاداش، پیشنهاد و…با این تکنیک ها به راحتی میتوانید فروشتان را افزایش دهید.

 

 

فروش از عاملین پایداری و توسعه ی هر کسب و کار اینترنتی است، برای داشتن کسب و کاری پایدار و موفق هیچ راهی جز درآمد زایی وجود ندارد و در کسب و کار اینترنتی می توانید به هر تعداد که بخواهید بفروشید.

 

رفتار مشتری در کسب و کار اینترنتی

برای فروش برنامه ریزی کنید و سپس اقدام کنید

۱_ یك برنامه مشخص فروش را دنبال كنید

برنامه ی شما باید سناریویی از تمام مراحل کار باشد که از سوال و پاسخ شروع می شود تا تک تک موارد و کلماتی که در مذاکرات استفاده کنید.

 

۲_ انتخاب را برای مشتری قرار دهید
هرگز چیزی را به مشتریان تحمیل نکنید و تلاش کنید گزینه های زیادی جلوی او قرار دهید.


۳_ سناریویی که از مراحل کار نوشتید را تمرین کنید.

به اندازه ای تمرین کنید که بتوانید با قاطعیت و اعتماد به نفس یک معامله ی سودآور را انجام دهید.

 

۴_ هرگز به خریداران به عنوان خریدار نگاه نکنید

بزرگترین توهین به فروشندگان این است که به آنها از دید یک خریدار نگاه کنید، ما برای فروش در کسب و کار اینترنتی فقط به دنبال درآمدزایی نیستیم، شما به عنوان یک خدمات دهنده تلاش کنید خدمت خوبی را ارائه کنید و در مقابل هزینه خوبی هم دریافت کنید. هدفتان فقط خدمت رسانی باشد.

 

۵_ به خواسته های مشتریان توجه کنید

توجه به خواسته های مشتریان همان چیزی است که در شما فریاد میزند باید این کار را انجام دهید تا فروش خوبی داشته باشید، شما برای چه کسی محصول یا خدمتی تولید کرده اید؟ برای همین کسی که می خواهید به او بفروشید بنابراین حتما به خواسته های مشتری که برای شما اکثر اوقات سود خوبی هم دارد توجه کنید.

 

۶_ یک فوق ستاره باشید

برای خلق یک فروش در کسب و کار اینترنتی آن هم به صورت انبوه و موفق باید در کار خودتان به اندازه ای تمرین کنید که یک فوق ستاره باشید اگر بتوانید تمام ریزه کاری های شغلتان را بدانید به راحتی می توانید با شناخت نیاز مشتریان فروش بالایی را تجریه کنید.

 

فروش در کسب و کار اینترنتی دارای راهکارهای بسیار ساده و در عین حال کاربردی است.

از هر تکنیکی که برای فروش استفاده میکنید به دنبال یادگیری تکنیک های بهتری باشید، علم فروش هر روز در حال گسترش در تمامی ابعاد است، پیشنهادم اینه مدام در زمینه ی فروش مطالعه کنید و آموزش ببینید.

 

 

نقش اعتماد در خرید آنلاین

نقش اعتماد در خرید آنلاین به هیچ عنوان قابل انکار نیست، اگر اعتماد باشد خرید انجام می شود و هیچ دلیل دیگر نمیتواندبه اندازه ی اعتماد تاثیرگذار باشد.

 

در این مقاله من برای شما یک پژوهش علمی آورده ام که نشان میدهد اعتماد مشتری چه تاثیری روی کسب و کارهای اینترنتی دارد.

 

ماهیت فضای مجازی به گونه‌ای است که اعتماد به خرید آنلاین به دلیل عدم امکان مشاهده و لمس کالاها و یا مواجه چهره به چهره خریدار با شخص فروشنده کالا یا ارائه دهنده خدمت در بستر اینترنت، بسیار دشوار است، همین موضوع نقش اعتماد در خرید آنلاین را چندین برابر پررنگ تر میکند و این امر، عدم اطمینان زیادی را در ذهن خریدار از جنبه‌های گوناگون کیفیت محصولات/خدمات، امنیت فرآیند پرداخت، تضمین حفظ اطلاعات شخصی ارائه شده، تحویل بموقع کالا یا خدمت درخواستی، روند برگرداندن کالا و بازپس گیری پول در صورت نارضایتی از کالا یا خدمت دریافتی نسبت به تصمیم ورود به دنیای مجازی و انجام فرآیند خرید آنلاین شکل می‌دهد، که نهایتا می‌تواند وی را نسبت به انجام این کار مردد و یا منصرف کند.

 

مدل يکپارچه براي اعتماد در مبادلات کسب و کار اینترنتی

 

رفتار مشتری در کسب و کار اینترنتی

رفتار مشتری در کسب و کار اینترنتی

 

 

رابطه ها و تاثیر آن برای بیان نقش اعتماد در خرید آنلاین:

H1: استفاده آن، رابطه مثبت با مفید بودن کار دارد.

H2: درک مفید بودن، رابطه مثبت با گرایش به استفاده از وب سایت فروشندگان دارد.

H3: درک سهولت استفاده، رابطه مثبت با گرایش به استفاده از وب سایت فروشندگان دارد.

H4: گرایش به وب سایت فروشنده، رابطه مثبت با تمایل به شرکت در تبادل با وب فروشندگان دراد.

H5: درک مفید بودن، رابطه مثبت با تمایل به شرکت در تبادل با وب فروشندگان دارد.

H6: اعتماد به صداقت فروشنده در وب سایت، ارتباط مستقیم با میزان اعتماد به وی دارد.

H7: اعتماد به شایستگی فروشنده، ارتباط مثبت با میزان اعتماد به او دارد.

H8: اعتماد به سابقه خوب فروشنده، ارتباط مثبت با میزان اعتماد به او دارد.

اعتماد، باعث افزایش تمایل مشتری به استفاده از وب سایت می شود. بنابراین:

H9: قابلیت اعتماد بیشتر در فروشنده وب، رابطه مستقیم با اقبال وب سایت او دارد.

H10: قابلیت اعتماد بیشتر در فروشنده وب، رابطه مثبت با تمایل بیشتر در مبادله با فروشنده دارد.

H11: قصد و نیت به شرکت در تبادل با فروشنده وب، رابطه مثبت با ارزش، نزد مشتری دارد.

H12: قصد و نیت به شرکت در تبادل با فروشنده وب، رابطه مثبت با رضایت نزد مشتری دارد.

H14: رضایت مشتری رابطه مثبت با وفاداری مشتری دارد.

H15: وفاداری مشتری رابطه مستقیم با بازاریابی دهان به دهان دارد.

 

تاثیر اعتماد در وب سایت های تجارت الکترونیکی

با افزایش خرید و فروش کالا و خدمات از طریق اینترنت و شبکه جهانی وب موضوع ایجاد اعتماد در تجارت الکترونیکی اهمیت بسیاری پیدا کرده است. تجارت از طریق اینترنت مخاطراتی به همراه دارد که مهم‌ترین دلیل آن عدم وجود اعتماد بین فروشنده و خریدار است و این موضوع به فقدان حضور فیزیکی خریدار و فروشنده در محل داد و ستد، فقدان امکان بررسی کالا و مکان فروش آن قبل از خرید و یا عدم دسترسی خریدار به کالا به محض خریداری آن، بازمی‌گردد.

 

اعتماد، بر اساس تجربه و اثر مثبت یا منفی آن افزایش یا کاهش می‌یابد. اعتماد زمانی آغاز می‌شود که یک فرد مشخصه‌هایی را در یک تجارت ببیند که قابلیت اعتماد را داشته باشد، نشانه‌هایی چون ادب و تخصص از شاخص‌های قابلیت اعتماد است. این دو شاخص اولیه با کسب تجربه به خصوصیات ممتازی چون قابلیت‌ اعتماد، اطمینان و صداقت تبدیل می‌شود. قابلیت‌اعتماد و اطمینان،‌ از عملکرد‌های اصلی یک وب‌سایت تجاری است.

 

تئوری T R A

روابط بین مصرف کننده و فروشنده وب، از فروشنده وب تاثیر میپذیرد بر حسب TRA باورهای ما به اعتماد باعث خلق اعتماد می شود.

پی بردن به مفهوم ارزش، پیش درآمدی است به سوی وفاداری که هر دو به رضایت مشتری مربوط هستند. اگر به مشتری احترام گذاشته شود کمتر تمایل دارد که دنبال فروشنده دیگر برود.

تا اینجا بخوبی واضح است که نقش اعتماد در خرید آنلاین بسیار پررنگ است چون شما دائماً به طریق های مختلفی در حال اعتماد سازی هستید.

اگر مشتری وب سایت فروشنده احساس رضایت داشته باشد یعنی احساس صداقت در او به وجود آمده است و این مسئله منجر به تمایل او به ادامه ارتباط می شود و برای فروشنده مشتری جدید به وجود می آورد.

 

رضایت مندی مشتری اثری کوتاه مدت دارد ولی اثر آن در دراز مدت با ایجاد وفاداری می شود.

رابطه مستحکمی میان وفاداری مشتریان و بازاریابی دهان به دهان وجود دارد.

در زمینه تجارت الکترونیکی مشتریان وفادار به طور جدی در بازاریابی دهان به دهان با شخص دیگر تشویق می شوند.

 

خیلی واضح بود مخصوصاً در مدل که نقش اعتماد در خرید آنلاین بسیار زیاد است و ما میتوانیم این نقش را خودمان مدیریت کنیم.

 

همانطور که ملاحضه میکنید در این پژوهش به ثبت رسیده است که اعتماد مشتری در کسب و کار اینترنتی تحت تاثیر چه عواملی است، به شما پیشنهاد میکنم این عوامل را در کسب و کارتان به خوبی به کار ببرید.

 

تجارت الکترونیکی(کسب و کار اینترنتی)

  1. فناوری اطلاعاتی، مجموعه ای از ابزارها که جمع آوری، پردازش، ذخيره سازی، بازيابی و انتشار اطلاعات را انجام می دهد.
  2. فناوری اطلاعات، ترکيبی از فناوری های کامپيوتری (سخت افزار و نرم افزار) و فناوری ارتباطات می باشد.
  3. فناوري اطلاعات و ارتباطات.

 

فناوري اطلاعات و ارتباطات در تجارت الکترونیکی شامل سه مؤلفه است:

 

  1. فناوري ‏Technology
  2. اطلاعات Information
  3. ارتباطات Communication

 

جامعه اطلاعاتي در تجارت الکترونیکی (Information Society)

جامعه اي كه شاخص هاي آن تراكم بسيار زياد اطلاعات در زندگي روزمره شهروندان و در فعاليت هاي سازمانها استفاده از فناوري كامپيوتر در طيف گسترده اي از فعاليت هاي شخصي، اجتماعي، آموزشي و تجاري است و توان انتقال و دريافت سريع داده ها بين مكانهاي مختلف بدون توجه به فواصل را داشته باشد.

 

تعاريف و مفاهيم تجارت الكترونيكي

 

تعريف تجارت الكترونيكي

تجارت الكترونيكي (Electronic Commerce) به فرآيند خريد، فروش، انتقال يا تبادل محصولات، خدمات و يا اطلاعات از طريق شبكه هاي كامپيوتري از جمله اينترنت گفته مي شود.

 

 

ارتباطات

تحويل اطلاعات، محصولات، خدمات يا پرداخت‌ها از طريق شبكه‌هاي كامپيوتري يا هر وسيله الكترونيكي ديگر.

 

تجارت

قابليت خريد و فروش محصولات، خدمات و اطلاعات در اينترنت و يا ساير خدمات آنلاين.

 

فرآيندهاي كسب وكار

انجام فرآيندهاي كسب و كار در شبكه هاي الكترونيكي از طريق جايگزيني اطلاعات به جاي فرآيندهاي كسب و كار

 

خدمات

حركت در جهت اهداف دولتها، موسسات، مصرف كنندگان و مديران، كاهش هزينه هاي خدمات و در عين حال افزايش كيفيت خدمات به مشتريان و تسريع در زمان تحويل خدمات.

 

آموزش

يادگيري آنلاين، آموزش در مدارس، دانشگاه ها و سازمانها

 

مشاركت

ايجاد چارچوبي براي همكاري

 

اجتماع

فراهم كردن محلي براي گردهم آيي اعضا براي آموزش، انجام معاملات و همكاري

 

پس به طور کل می توان گفت

تجارت الكترونيك اشاره به معاملاتي دارد كه عمدة فرآيند آنها بدون نياز به حضور فيزيكي طرفين آن و صرفاً از طريق شبكه‌هاي ارتباطي (تلفن ، اینترنت و…)كه معمولاً ( نه هميشه ) بخاطر پول انجام مي پذيرد.

 

 

جمع بندی:

ما کسب و کار اینترنتی بر پایه تجارت الکترونیک را شناختیم و رفتار مشتری هم شناختیم، رفتار مشتری گویای بسیاری از حقایقی است که اگر آنها را رعایت کنید مطمئناً میتوانید نرخ تبدیل سایتتان را بیشتر از قبل کنید، رفتار مشتری اشاره به اقدامتی دارد که مشتریان معمولاً به صورت یکسان انجام میدهند. اگر می خواهید به بهترین نحو ممکن رفتار مشتری را بشناسید، ابتدا تمام قسمت های کسب و کارتان را بشناسید، رفتار مشتری اقدامات مشتری است که توسط ابزارهای اینترنتی انجام میدهد، شامل کلیک روی دکمه ها، منو، پرکردن فرمها، بارها و بارها شاهد بوده ام که رفتار مشتری ها بالای نود درصد شبیه به هم بوده است و کسب و کارهایی که بخوبی ابزارهای اینترنتی و رفتار مشتری را شناخته اند بسیار بیشتر از آنهایی که رفتار مشتری را نشناخته اند نرخ تبدیل بالاتری ایجاد شده است.

 

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید