مشتری مداری در کسب و کار اینترنتی

مشتری مداری در کسب و کار اینترنتی

مشتری مداری در کسب و کار اینترنتی باعث رضایت مشتری میشود که همین امر در کمپین های بازاریابی اینترنتی فروش کسب و کارتان را چندین برابر خواهد کرد.

مشتری مداری: امروز میخوام در مورد مهم ترین عنصر هر کسب و کاری که مشتریه مطالب بسیار مفید و ارزشمندی را توضیح بدم، امیدوارم تا پایان با من همراه باشید.

 

مشتری مهم ترین عنصر همه ی کسب و کارهاست، کسب و کار ما به مشتری وابسته است، مشتری یک عنصر یکبار مصرف، یا زودگذرا نیست، اگر طالب موفقیت و توسعه هستید باید در سدد باشید تک تک مشتریان را حفظ کنید، هر چند که این موضوع به همین راحتی هم نیست، اما بکارگیری یکسری اصول میتوان تعداد بسیار زیادی از مشتریان را حفظ کرد.

 

ما به مشتری نیازمندیم

ما به مشتری وابسته هستیم، و مشتریان با خرید از ما به ما فرصت میدهند به کار خودمان ادامه دهیم و حتی آن را توسعه دهیم.

اولین مرحله ای که مشتری مداری را باید آغاز کنید همان لحظه ی شروع کسب و کار است، مشتری مداری یکی از اصلی ترین اجزاء کسب و کار من و شماست.

 

باید با مشتری سازگاری داشته باشید، همیشه یکسری از مشتریان هستند که ناراضی اند، حتی اگر بالاترین خدمات را به آنها ارائه کنید، اینجا هنر مشتری مداری شماست که بتونید با آنها کنار بیایید، سعی کنید در هر شرایطی حق را مشتری بدهید.

 

چیزی که ملاک موفقیت یا شکست یک کسب و کار محسوب می شود، تعداد مشتریان و نوع مشتریان آنهاست.

 

معامله برای مشتری مداری

هیچ کسی مجبور نیست با ما معامله کند، ما بهترین محصولات و خدمات را تولید میکنیم و مشتری هم برای ارزشی که تولید کرده ایم پول پرداخت میکند، بنابراین ارائه ی محصولات و خدمات با بالاترین کیفیت تاثیر بسیار زیادی بر روی مشتری خواهد داشت.

 

یکی از بهترین و متخصص ترین مشاورینی که در اطراف ما وجود دارد، مشتریان هستند، ما باید از کلام طلایی آنها در جهت بهبود کسب و کار خودمان استفاده کنیم.

 

جذب و رضایت مشتری

دوست عزیزم جذب مشتریان جدید راحت تر از نگهداری مشتریان فعلی است و نگهداری مشتریان فعلی راحت تر از رضایت مشتری است، اگر شما مکانیسم اعتماد مشتری را به درستی پیاده سازی کنید و مشتری مداری را در سرلوحه ی کارتون قرار بدید، مطمئناً می توانید در دراز مدت صاحب کسب و کار پایدار شوید.

 

هزینه برای مشتری مداری

شما برای مشتری راضی باید هزینه کنید، مشتریان هزینه های شما را میفهمند، هزینه جذب مشتری جدید بیشتر از هزینه نگهداری مشتری فعلی است و هزینه نگهداری مشتری فعلی بیشتر از هزینه رضایت مشتری است، بنابراین همیشه به دنبال جذب مشتریان جدید باشید و به مشتریان فعلی که دارید بسنده نکنید.

 

در بحث مشتری مداری پاسخگویی به مشتریان بسیار حائز اهمیت است، بایستی به آنچه مشتری می گوید گوش کنید، و سرعت در پاسخگویی را در اولویت قرار دهید، و تک تک کلماتی که به زبان می آورید باید مثبت باشد.

 

ارتباط با مشتری در کسب و کار آنلاین

ارتباط یک اصل رد و بدل کردن اطلاعات کردن اطلاعات است، در ارتباطات سعی کنید بیشتر شنوا باشید تا بتوانید نیازهای مشتریان را شناسایی کنید.

 

اجرای استراتژی های متفاوت در مشتری مداری

دوست عزیز یکبار تبلیغات کافی نیست، دائماً اطلاع رسانی کنید و استراتژی های مختلف را تست کنید.

طبق تجربیات بسیار زیادی که داشتم مشتریان همیشه دنبال خرید از برندها هستند، شما به عنوان یک صاحب کسب کار موفق سعی کنید با همین مشتری مداری و توسعه بتوانید برند سازی هم داشته باشد.

 

یک نکته را مدنظر داشته باشید، هیچ وقت سعی نکنید نظر خودت را مشتری تحمیل کنی و ثابت کنید حق با شماست، بزارید مشتری راحت حرفشو بزنه و سعی کنید مشکلش را برطرف کنید.

 

دوست عزیز این را از تجربه ی چندین ساله ی حضورم در دنیای کسب و کار که به مشتری مداری مربوط می شود و ارتباط با هزارن مشتری بخوبی درک کردم که همین ارتباط هایی که ما داریم، چه از طریق ایمیل، تلفن و هر نوع ارتباط دیگری، چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم، رضایت مشتری را شکل می دهد.

 

ارتباط رضایت بخش در مشتری مداری

رضایتی که ما از مشتریان داریم قسمتی از ارتباط با مشتری است.

این نکته را فراموش نکنید بالای ۸۰ درصد از مشتریان ناراضی هرگز نارضایتی خودشون را اعلام نمیکنند، بنابراین اگر یک مشتری ناراضی آمد و نارضایتی خودشو اعلام کرد، مطمئن باشید چندین مشتری ناراضی بودند و نارضایتی خودشون را علام نکردند.

 

شیوه ی ارتباط برای مشتری مداری

اگر مشتری محترمانه با او برخورد شود و خدمات و محصولات مناسب را دریافت کند می تواند به یک مشتری راضی تبدیل شود، دوستان گرامی در بحث رضایت مشتری، اعتماد مشتری، رفتار مشتری و ارتباط با او میتونیم ساعت ها صحبت کنیم چون بسیار گسترده است و بسیار هم جذاب است.

امیدوارم همین مطالبی که در این مقاله گفتیم را بخوبی رعایت کنید و نتیجه ی ارزشمند آن را دریافت کنید.

 

دوستان عزیز بارها و بارها شاهد بوده ام که افراد برای ارتباط با مشتریان فقط به دنبال فروش هستند و یا اینکه بتوانند بازدید دریافت کردند اما من شخصاً به شما پیشنهاد میکنم مشتری مداری و پیاده سازی راههایی برای رضایت مشتری را در سرلوحه ی ارتباط با مشتری قرار دهید.

برای برآورده کردن نیازها و خواسته های مشتریان می توانید از نظرات درج شده در سایت و یا نظر سنجی استفاده کنید.

 

نتیجه گیری:

ما باید در حوزه ی ای که فعالیت میکنیم بهترین خدمات و محصولات را به مشتریان ارائه کنیم و همواره در پی ارتقاء و بهبود محصولات و خدمات باشیم، مشتری مداری برای کسب و کارهای اینترنتی سود مالی بسیار زیادی دارد و شناخت نقاطی که باعث ارتباط بهتر با مشتری می شود جزء ارکان مشتری مداری است.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید