تشخیص رفتار مشتری برای بازاریابی

تشخیص رفتار مشتری برای بازاریابی

تشخیص رفتار مشتری برای بازاریابی ، تشخیص رفتار مشتری برای بازاریابی ، رفتار مشتری را اگر بشناسید می‌توانید بسیاری از اقدامات و فعالیت های او را از قبل بشناسید و شناسایی کنید و از قبل به پیاده سازی استراتژی های مناسب و اقداماتی که باید انجام دهید بپردازید و قطعاً در این شرایط بازخورد بسیار بیشتری را از بازاریابی خواهید گرفت و می‌توانید مدام روی رفتار آنها تمرکز کنید و با اقدامات بعدی گزینه های بهتری را به آنها پیشنهاد بدهید.

 

تشخیص رفتار مشتری برای بازاریابی بهتر و دقیق

کاربران به صورت میانگین هنگام ورود به سایت کمتر از ۷ ثانیه می مانند و به و گمانه زنی در مورد سایت می پردازند و در این هفت ثانیه یک اسکرول از بالا تا پایین انجام می دهند و به سرعت می خواهند به شناخت کلی برسند.

 

همه چیز را حدس بزنید با تشخیص رفتار مشتری برای بازاریابی

اگر ما همه چیز را چنان بچینیم که در این ۷ ثانیه او را ترغیب و تشویق کنیم که در صفحه ما بماند کار را به خوبی انجام داده‌ایم به همین دلیل است که تاکید می کنم باید همه چیز شفاف و واضح و در دسترس کاربران باشد تا آنها بدون صرف زمان و در عین حال با کمترین تلاش و زحمت بتوانند به کل سایت اشراف داشته باشند.

 

و اگر دنبال گزینه‌ای می‌گردند آن گزینه در دسترس‌شان باشد و رابط کاربری دارای سهولت باشد و یا اگر خواست نظری درج کند همه چیز جلوی چشم او باشد تا بتواند به آسانی این کار را انجام دهد در این مدت کوتاه ما باید هنرنمایی داشته باشیم.

 

و در زمان کوتاهی بتوانیم کاربران را متقاعد کنیم که در صفحه بماند بنابراین باید روی ظاهر سایت و مشخصات کلی آن برنامه داشته باشیم در این مدت کاربر به خواندن قسمتهایی از صفحه و مشاهده گرافیک و رنگ بندی و تبلیغ نویسی می پردازد.

 

براساس تشخیص رفتار مشتری برای بازاریابی بهتر همه چیز را طراحی کنید

معمولاً پاراگراف اول و آخر را می خواند و سریع تصمیم‌گیری می‌کند دقت داشته باشید کاربر در مدت زمان کوتاهی یک قضاوت سریع انجام می‌دهد بنابراین کار اصلی ما در طراحی تمام صفحات باید این باشد که بر اساس رفتار مشتری آیتم‌ها را بچینیم، چیدمان آن ها بر اساس رفتار و اقدامات کاربران باعث می‌شود.

 

ما توانایی حدس زدن اقدامات کاربران را داشته باشیم. با تغییرات متفاوت همواره آنان را بسنجیم مهمترین مسئله توجه به نکات جذب کننده مانند رنگ بندی،  گرافیک و توجه کافی در پاراگراف اول و پاراگراف آخر و پیاده‌سازی نکات قانع کننده مثل ارائه مزایا و آموزش های ناب است.

 

هنگامی که رفتار مشتری را یاد می گیریم باید آزمون و خطا را انجام دهیم با تغییر رنگ دکمه ها، تصاویر، گرافیک و نوع نوشتن محتوا شاهد تغییرات زیادی در واکنش های کاربران خواهیم بود.

 

 برای رسیدن به درجه استادی در رفتار مشتری توصیه می‌کنم مدام در پی تغییرات و رسیدن به وضعیت مطلوب و ایده‌آل باشید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید