تقسیم کار و تعیین مهلت

تقسیم کار و تعیین مهلت

تقسیم کار و تعیین مهلت را انجام دهید آنگاه شاهد رشد و پیشرفت و خلق نتایج خواهید بود. آیا شما پروژه ی موفقی را میشناسید که بدون تعیین مهلت و تقسیم کار به موفقیت رسیده باشد؟

 

بدون شک تقسیم کارها و تعیین مهلت بازدهی را افزایش می دهد و تعهد و شور  اشتیاق کار را خیلی بالاتر خواهد برد پس کارها را تقسیم و برای آنها مهلت معین و دقیق تعیین کنید یادم میآید یکی از شرکت هایی که من در آن کار میکردم برای کارها مهلت تعیین نمیکرد و هر بار به مشکل و کمبود زمان میخورد.

 

به شرکت های موفق و بزرگ بنگرید آنها همه ی کارها را تقسیم و برای آنها مهلت دقیق تعیین میکنند و در در طول مسیر انجام پروژه بارها و بارها روند بهبود و انجام کارها را بررسی و آنالیز میکنند.

 

تقسیم کار و تعیین مهلت برای پروژه ها

فرض کنید شما پروژه ای را به افراد تعیین شده تحویل میدهید و تعیین میکنید مثلاً در ۹۵ روز آینده این پروژه را انجام خواهد شد در اینجا نیاز هست حتماً به آنها بگویید مثلاً هر ۱۵ روز یکبار با شما جلسه بگذارند و توضیحاتی در مورد روند انجام و پیشبرد کارها را به شما گزار دهند.

 

 برای هر قسمت و پروژه ای هر شخصی را تعیین نکنید فقط افرادی که تعهد بالایی دارند و تخصص لازم در کارها از قبل کسب کرده اند و شما به صدق گفتار و کارایی آنها ایمان دارد.

 

برای هر چیزی مهلتی تعیین کنید و برنامه‌ریزی لازم را انجام دهید که حتماً در مهلت تعیین شده آن را انجام دهید تعیین زمان برای انجام کارها احساس تعهد و حرکت و اقدام سریع را در انسان به‌وجود می‌آورد و او را به فعالیت وادار می‌کند قبلاً به خودم می‌گفتم من فلان حجم از کار را تا پایان ماه انجام می‌دهم اما به آخر ماه که می‌رسیدیم درصد بالایی از کار باقی مانده بود و فرصت کمی برای انجام داشتم متوجه شدم من برنامه‌ریزی دقیق روزانه نداشتم و اگر می‌دانستم در هر روز چقدر از حجم کارها را انجام می‌دهم

 

می‌توانستم در مدت زمان تعیین شده آن را به ثمر برسانم برای رشد و افزایش یادگیری و توانایی‌هایتان برنامه‌‌ریزی دقیق با مهلت شخصی انجام دهید چون برای بازاریابی خودتان نیاز به توانایی‌های بیشتری دارید یادگیری رمز موفقیت افراد بزرگ تاریخ است آنها مدام یاد می‌گرفتند و از آموخته‌هایشان برای بهتر زندگی کردن استفاده می‌کردند درصد بسیار زیادی از موفقیت‌هایی که به دست می‌آوریم به دلیل داشتن آمادگی‌های ما بوده است.

 

من جزء آن دسته از افرادی بودم که در گذشته بسیاری از فرصت‌ها را فقط به دلیل نداشتن آمادگی از دست دادم یک روز با خود متعهد شدم که در تمام زمینه‌هایی که می‌خواهم موفق شوم خودم را به بالاترین حد آمادگی برسانم و بتوانم از فرصت‌هایم به خوبی استفاده کنم.

 

مطمئن باشید تفاوت بسیار زیادی بین میزان موفقیت شرکت هایی است که تقسیم کار و تعیین مهلت را انجام میدهند با شرکت هایی که این کار را انجام نمیدهند وجود دارد.

 

تمرین

همه ی کارها و فعالیت های خود را دسته بندی کنید.

برای کار و فعالیت مهلتی تعیین کنید.

هر کار و فعالیت را فقط به متخصص آن واگذار کنید.

 

براساس رسالت و هدف نهایی کسب و کارتان و در بودجه بندی زمان تقسیم و تعیین مهلت برای کارها و فعالیت ها و از همه مهمتر واگذاری هر مورد به متخصص مربوط به خودش شما و کسب و کارتان را نه تنها خیلی موفق بلکه بسیار متمایز خواهید شد.

قبل از انجام هر فعالیت حتماً کارها را تقسیم و برای آنها مهلت معین و دقیق تعیین کنید تا راحت و سریع به اهدافتان برسید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا


اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید