ایمیل مارکتینگ بهترین روش بازاریابی

ایمیل مارکتینگ بهترین روش بازاریابی

ایمیل مارکتینگ بهترین روش بازاریابی اینترنتی و دارای گزینه های بسیار زیادی است که دست شما را باز میگذارد تا با انتخاب های گوناگون و حتی بر حسب سلیقه ی مشتریان آنها را ترغیب و تشویق به اقدام کنید.

 

این را باید بدانید از آنجایی که ایمیل بارزش ترین اطلاعات کاربران است بنابراین بودن شک ایمیل مارکتینگ بهترین روش بازاریابی اینترنتی است، روشی کم هزینه و بدون محدودیت با بازدهی بالاست، اگر ایمیل مارکتینگ استفاده نمیکنید همین الان این کار را انجام دهید، من چون سی ام اس وردپرس دارم از افزونه وردپرسی My mail و نرم افزار میلرلایت که دارای امکانات بسیار زیادی است استفاده میکنم. سرویس های دیگری هم مثل MailChimp هست که قابلیت های بسیار خوبی دارند.

 

۱_ حذف موارد اضافه در صفحه فرود

کاربر پس از کلیک روی لینکی که شما در ایمیل تان درج کرده اید به صفحه ای هدایت می شود، در این صفحه حتماً موارد اضافه را حذب کنید، ممکن است موارد اضافه باعث به هم خوردن تمرکز کاربر شود و سر همین مسئله صفحه ی فرود شما را ترک کند.
فرض کنید وارد صفحه ای می شوید لینکی را ببینید و برای شما جذاب باشد، حالا شما روی این لینک کلیک کنید خوب قطعاً ار صفحه ی فرود خارج می شوید، بنابراین سعی کنید خودتان سبب خروج کاربر از صفحه فرود نشوید.

 

۲_ حذف ابهامات در سایت

ابهامات را حذف کنید، ممکنه ابهامات یک تصویر، ویدئو، صوت، حتی لینک و… باشد، کاربران همیشه از ابهام فراری هستند، مخصوصاً در کسب و کار اینترنتی که دسترسی به حجم و سیع اطلاعات تنها با یک جستجو امکان پذیر است.

 

۳_ دریافت اطلاعات ضروری

فقط اطلاعات ضروری را دریافت کنید، اگر فقط نام و ایمیل کاربران را میخواهید، از دریافت اطلاعات شماره تماس و کدپستی و… اجتناب کنید، در کسب و کار اینترنتی کاربران نیاز دارند خیلی سریع همه ی اقدامات لازمه را انحام دهند.

در ایمیل مارکتینگ شما فقط از طریق پیام ارتباط برقرار میکنید بنابراین در اولین اقدام ها فقط روی دریافت اطلاعات ضروری متمرکز شوید. بعد از اینکه شناخته شدید میتوانید اطلاعات بیشتری را دریافت کنید.

 

 

۴_ چک کردن لینک ها

قبل از ارسال تصاویر، متن، لینک ها و… را خوب چک کنید، بسیاری از ایمیل ها را دیده ام که دارای غلط املایی، لینک اشتباه هستند و این موارد را میتوانید با چک کردن به راحتی اصلاح کنید.

 

۵_ اطلاعات خودتان را درج کنید

برای جلوگیری از اسپم شدن شما نیاز دارید اطلاعات خودتان را در ایمیل های ارسالی وارد کنید، ایمیل مارکتینگ دارای قوانین خاصی است که برای استفاده از آنها نیاز دارید آنها را وارد کنید.

 

در پایین ایمیل های ارسالی خودتان را معرفی و اطلاعات ضروری کسب و کارتان را مثل: تماس، ایمیل و نام فرستند را درج کنید، این اطلاعات بسیار باعث اعتماد بیشتر نزد مخاطبان می شود و شما را بیشتر از قبل، قبول خواهند داشت.

 

ایمیل مارکتینگ هم مثل همه ی ارتباطات و مذاکرات است، و احترام به مخاطبان و برقراری ارتباط موثر از مهم ترین نکات کلیدی آن است.

 

۶_ دکمه لغو عضویت

در ایمیل مارکتینگ وجه ی شخصیتی و برندینگ شما بسیار حائز اهمیت است، نه من و نه شما و نه هیچ فرد دیگری نمیخواهیم به زور برایمان ایمیل ارسال کنند، و حتی نمیخواهیم ایمیل هایی که کلی برایشان زحمت میکشیم را بدون بازده بفرستیم، بنابراین هر کس میخواهد لغو عضویت کند، اجازه بدهید از لیست شما خارج شود، قرار دادن لینک لغو عضویت اعتبار و شخصیت کاری شما را نزد مخاطبان معرفی میکند.

 

۷_ استفاده از عنوان جذاب

عنوان مهم ترین قسمت هر مطلب است، فرقی نمیکند عنوان در روزنامه، مجله، سایت و… آن چیزی که مهم است این را تا همیشه به یاد داشته باشید عنوان مهم ترین قسمت هر مطلبی است، عنوان را جذاب انتخاب کنید.

مثال: نتیجه ی نهایی استفاده از محصولتان را به عنوان، یک عنوان قدرتمند انتخاب کنید.

 

۸_ چی شد این ایمیل را ارسال کردید

چرا تصمیم به ارسال این ایمیل گرفتید؟

مثال: داشتم صبحانه میخوردم فلان موضوع در ذهنم جرقه زد گفتم بیام در موردش با شما صحبت کنم و…

یه جورایی داستان سازی کنید، داستان سازی: شما از یه جایی که مشکل داشتید شروع میکنید و به جایی می رسید که همه چیز خوش و خرم می شود.

حالا توضیح میدهید که در طول مسیر چه کارهایی انجام داده اید که موفق شدید.

 

۹_ انتشار خبرنامه

خبرنامه ی سایتتان را منتشر کنید، در وبلاگ، فروشگاه، ساید بارها و..و هر جایی که میتوانید مخاطبان شما به آنجا سر میزنند و برای آنها جذاب است، یشنهاداتی را مطرح کنید و برای دریافت اطلاعات خبرنامه را جلوی دست آنها قرار دهید، نمیدونم شما از چه سیستم آمارگیری در سایتتان استفاده میکنید، من آمار وردپرس استفاده میکنم که خیلی دقیق همه چیز را نشان می دهد. و می توانم بر اساس آمار در صفحات مختلف خبرنامه را قرار دهم.

در ایمیل مارکتینگ تمرکزتان بر روی ارسال مهم ترین ها، جذاب ترین ها و پیشنهادات رد نشدنی باشد.

 

پیشنهاد بعدی:  ابزارهای بازاریابی و کاربرد آنها

 

بازدهی ایمیل مارکتینگ را افزایش دهید

ایمیل مارکتینگ را فقط به روش سنتی انجام میدهید؟ یا نه از همه ی امکانات جدید نرم افزارهای ایمیل مارکتینگ بهره میگیرید؟

۱_ هدفتان چیست؟

هدفتان را از ارسال ایمیل های تبلیغاتی مشخص کنید، میخواهید فقط اطلاع رسانی کنید؟ فروشی داشته باشید؟ یا اقدامی را از کاربران بخواهید؟

هدفتان را کاملاً و به وضوح مشخص کنید.

 

برای جذب کاربران در ایمیل مارکتینگ نیازمند پیشنهاد هستید

 

۲_ چه پیشنهادی دارید؟

پیشنهاد جذاب، به نظر من مهم ترین مرحله ی تبلیغات است، پیشنهاد باید:

  • جذاب باشد
  • ساده باشد
  • بدون دردسر باشد
  • سریع انجام گیرد
  • مزایایی داشته باشد
  • به راحتی انجام گیرد
  • آیا یشنهادات شما چنین ویژگی هایی را دارد؟

 

۳_ کاربر باید چه اقدامی انجام دهد؟

در ایمیل مارکتینگ چون شما فقط از روی پیام ارتباط برقرار میکیند اگر کاربر نداند چه کاری باید اجام دهد معمولاً ایمیل شما را میبندد، واضح مشخص کنید، فقط اطلاعاتش را وارد کند؟ خرید کند؟ چه کاری انجام دهد؟ کامل در ایمیلی که ارسال میکنید برایشان توضیح دهید چه اقدامی انجام دهند.

 

 

ایمیل مارکتینگ را اثربخش تر کنید

ایمیل مارکتینگ را میتوانید با پیاده سازی تکنیک هایی بسیار ساده و در عین حال کاربردی اثربخش تر کنید، به مرور زمان تمام این موارد را برای شما ارائه خواهم کرد.

۱_ بهینه سازی ایمیل مارکتینگ

برای گوشی همراه بهینه کنید، بسیار از ما از طریق گوشی و تبلت ایمیل هایمان را ارسال چک میکنیم، با این کار بسیار از کاربران را از دست نمیدهید و همه از ایمیل های شما استفاده میکنند.

 

۲_ ایمیل کوتاه باشد

در ایمیل مارکتینگ طول ایمیل معمولاً روی مخاطبان تاثیر میگذارد، ایمیل های طولانی هم ارسال می شود، اما معمولاً ایمیل های کوتاه مخاطبان بسیار بیشتری دارد، پیشنهاد میکنم در حد دوسه پاراگراف، و جمله بندی دقیق به کار ببرید، و هم چنین لینک اقدام را در بیش از یک جا در ایمیل قرار دهید.

 

۳_ استفاده بیش از یکبار از دکمه اقدام در ایمیل

دکمه اقدام را بیش از یکبار به کار ببرید اما زیاد به کار نبرید، بسیاری از صاحبان محترم کسب و کار اینترنتی در ایمیل هایی که ارسال میکنند دکمه اقدام را در همه ی پاراگراف ها و حتی بین پاراگراف ها قرار میدهند و نمای زیبایی نزد مخاطبان ندارد.

 

۴_ بررسی و آزمون قبل از ارسال

قبل از ارسال حتماً چک کنید، یکبار برای خودتان بفرستید، غلط املایی نداشته باشد، جملات ساده و روان باشد و مهم تر از همه لینک ها درست باشند.

 

۵_ شخصی سازی ایمیل

با اسم شخص ایمیل را بفرستید، مثلاً سلام مهیار پارس آرا، خوب من وقتی ببینم اسمم را صدا میزنند بسیار برایم جذاب تر و ترغیب کننده تر است، سعی کنید همه ی ایمیل هایتان را با حالت شخصی سازی ارسال کنید.

 

اگر ایمیل مارکتینگ بهترین روش بازاریابی و فروش اینترنتی را انتخاب نکنید ضرر خواهید کرد.

 

۱_ ایمیل مارکتینگ تاثیرگذاری بیشتری دارد

خیلی واضحه که ایمیل مارکتینگ بهترین روش بازاریابی اینترنتی است وقتی شما مخاطبانی دارید که با شما همراه هستند، خودشان اطلاعاتشان را به شما داده اند، و به کسب و کار شما علاقه دارند، بنابراین یک جامعه ی هدف بسیار استراتژیک است و شما با ایمیل مارکتینگ بسیار تاثیرگذارتر و پرفروش تر خواهید بود.

 

۲_ بازدهی تبلیغات بدون استراتژی دقیق

بدون داشتن جامعه ی هدف مشخص و استراتژی دقیق راه به جایی نخواهید برد، زمانی میتوانید موفق باشید که برنامه ی دقیقی داشته باشید، ایمیل مارکتینگ با امکانات و تاثیرگذاری بسیار زیاد بازدهی شما بسیار بیشتر از روش های دیگر خواهد کرد.

 

۳_ از دست دادن ترافیک

به صورت منظم در بازه های زمانی مشخص که خودتان تعیین میکنید، مثلاً هفته ای یکبار ایمیل ارسال کنید و ترافیک آن را روی سایت جذب کنید.

 

۴_ بدون ایمیل مارکتینگ انعطاف پذیری ضعیفی خواهید داشت

با ایمیل مارکتینگ و داشتن لیست مشخص می توانید به آسانی و سریع برنامه ریزی کنید و آن را اجرایی کنید، مثلا برای فلان ایام خاص کد تخفیف ارسال کنید، اما بدون ایمیل مارکتینگ کار بسیار دشوار خواهد بود.

 

۵_ از دست دادن زمان

ایمیل مارکتینگ بهترین روش بازاریابی اینترنتی است اگر از آن استفاده نکنید تا بیایید تبلیغات جدیدی را انجام دهید و مشتریان و کاربران جدیدی را بگیرید زمان زیادی باید صرف کنید اما وقتیکه همراهانی دارید که ایمیل شان را در اختیارتان قرار داده اند، خیلی به راحتی و سریع میتوانید تبلیغات تاثیرگذاری داشته باشید.

 

۶_ اتلاف بیش از ۷۰ درصد از تبلیغات

مشتریان معمولاً روی هر تبلیغی کلیک نمیکنند، به طبع شما هم تبلیغات را انجام دهید بسیاری از کاربران حتی به آن توجه هم نمیکنند و تعدادی از کاربران می آیند و مخاطب شما می شوند، من پیشنهادم اینه خیلی جدی روی ایمیل مارکتینگ مانور دهید.

 

هشت مزیت ایمیل مارکتینگ

مزیت ایمیل مارکتینگ نسبت به روش های دیگر بازاریابی اینترنتی

۱_ ارسال از نوع شخصی سازی

شما میتوانید با نام خود شخص ایمیل را به او بفرستید، مثال: به جای اینکع بنویسید سلام کاربر محترم وب سایت مدیر روز، میتوانید بنویسید سلام مهیار پارس آرا، خیلی واضح است که ارسال با نام شخصی بسیار جذاب و ترغیب کننده است و کاربران تمایل بیشتری به باز کردن آن دارند.

۲_ ایمیل مارکتینگ تبلیغات کم هزینه

ارسال ایمیل بسیار کم هزینه تر از تبلیغات و بازاریابی های دیگر است، شما بسیار آسان و سریع به مخاطبانتان ایمیل ارسال میکنید و به طبع مخاطبان هم ایمیل های شخصی سازی شده و جذاب را از شما دریافت کنند خیلی هم مشتاقانه و خوشحال آن را میبینند.

۳_ ایمیل مارکتینگ فوری ارسال می شود

ایمیل بسیار سریع ارسال می شود، من از سرویس میلرلایت و هم چنین افزونه mymail ورد پرس استفاده میکنم، هر زمان که ایمیل برای مخاطبانتان ارسال کنید می توانید در کمترین زمان ممکن این کار را انجام دهید.

مزیت ایمیل مارکتینگ نسبت به روش های دیگر بازاریابی اینترنتی بسیار زیاد است اما این شما هستید که تصمیم میگیرید از مزیت ایمیل مارکتینگ استفاده کنید یا نه و همچنین خیلی مهم است که چگونه از آن استفاده میکنید.

 

پیشنهاد بعدی:  بازاریابی با ایمیل مارکتینگ

۴_ کاربران به ایمیل سریع دسترسی دارند

خیلی طبیعیه، چون همه ی ما روی گوشی هایمان برنامه هایی را داریم که ایمیل را چک کنیم، من بیشتر از ۵۰ در صد از ایمیل هایم را از طریق گوشی چک میکنم، بنابراین حتماً یادتون باشه ایمیل هایی که طراحی کرده اید برای گوشی همراه بهینه باشه.

۵_ تبلیغات تاثیرگذار

چون مخاطبان خودشان ایمیل شان را به شما داده اند، طبیعیه که تاثیرگذاری بیشتری داشته باشه، طبق سلیقه و علایق مخاطبانتان ارسال کنید میتوانید تاثیرات ایمیل مارکتینگ کسب و کارتان را چندین برابر کنید.

۶_ استفاده از تمام ویژگی های تبلیغاتی

من این مورد را کمی با تامل مینگرم، به شما پیشنهاد میکنم ایمیل مارکتینگ بهترین روش بازاریابی اینترنتی است و در این روش ایمیلتان را کوتاه و مختصر و مفید طراحی کنید، معمولا البته نه همیشه، ایمیل های طولانی مخاطبان را خسته میکند، ممکنه ایمیل شما بقدری جذاب باشه که مشتری نه تنها خسته نشه بلکه خیلی هم از خواندن ایمیل شما خوشحال بشود، اما من توصیه میکنم از ویدئو، صوت و گرافیک سنگین استفاده نکنید و خیلی سبک ایمیل را طراحی کنید.

۷_ همیشه و همه جا میتوانید ارسال کنید

شما میتوانید از ایمیل مارکتینگ بهترین روش بازاریابی است بخوبی استفاده کنید و همیشه و همه جا ایمیل را ارسال کنید و مشتریان هم میتوانند همیشه و همه جا تنها با دسترسی به اینترنت ایمیل شان را ببینند، بنابراین بسیار مقرون به صرفه و جذاب است که شما از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.

۸_ محدودیتی ندارید

می توانید به بی نهایت افراد بفرستید، البته دوست گرامی به شما توصیه میکنم فقط به افرادی بفرستید که خودشان ایمیل شان را در اختیار شما قرار داده اند.

 

ایمیل مارکتینگ بهترین روش بازاریابی اینترنتی است، همانطور که ملاحضه میکنید شما با ایمیل مارکتینگ در سریعترین زمان و با کمترین هزینه میتوانید تبلیغات بسیار ارزشمند و پرسودی را برگزار کنید، به شما پیشنهاد میکنم حتماً از روش مارکتینگ ایمیل استفاده کنید

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

× برای درج دیدگاه باید وارد شوید