الگوریتم های جریمه گوگل چگونه کار میکنند؟

الگوریتم های جریمه گوگل چگونه کار میکنند؟

الگوریتم های جریمه گوگل چگونه کار میکنند؟ گوگل به ده ها دلیل اقدام به جریمه وب سایت ها می کند و من در این مقاله به شرح آنها می پردازم وب سایت هایی که قوانین گوگل را رعایت نمی‌کنند جزء وب سایت هایی قرار می گیرند که گوگل آنها را جریمه می کند، حتی ممکن است شما به صورت ناخواسته اقدامی را انجام دهید و گوگل هم به صورت سیستمی و اتوماتیک اقدام می‌کند و شما را جریمه خواهد کرد.

 

چرا گوگل جریمه می‌کند؟

اطلاعات کامل ندارید:

مثلا اگر آموزشی می دهید، یک آموزش کامل را در سایت قرار دهید

 

اطلاعات با ارزش و منحصر به فرد ندارید:

گوگل همیشه میخواهد کامل ترین اطلاعات را در اختیار جستجو کنندگان قرار دهد، این موضوع کاملا طبیعی است که گوگل می خواهد اطلاعات کامل و با ارزش مناسب را در اختیار کاربران قرار دهد و اگر این کار را انجام ندهد کاربران سراغ موتورهای جستجوی رغیب می روند و این امر به صورت خودکار توسط الگوریتم های گوگل انجام می شود.

 

چگونه تشخیص بدهیم به چه دلیلی توسط گوگل جریمه شده ایم؟

تشخیص جریمه کمی دشوار است چون شما باید دقیقا بررسی کنید و دلایل مختلفی را تست و اجرا کنید تا بتوانید علت جریمه شدن را تشخیص دهید در ادامه به بررسی جریمه های گوگل و الگوریتم های گوگل می پردازیم.

 

لینک سازی غیر طبیعی

بعضی از سایت ها لینک های زیادی را خریداری می‌کنند و به صورت غیر طبیعی وب سایت آنها رشد بسیار زیادی می کند و به صورت محسوس رتبه سایتشان را در موتورهای جستجو گوگل دست کاری می کنند سایت‌های که چنین اقداماتی را انجام می دهند توسط الگوریتم های گوگل جریمه می شوند.

 

خطای ۴۰۴

گوگل تلاش می‌کنند سایت هایی با محتوای دقیق را به کاربران نمایش دهد و اگر سایت شما دارای خطا باشد مطمئناً کاربران صفحه را اشتباه آمده اند چون هیچ فردی صفحه ی خطا را در گوگل جستجو نمی‌کند و بازدیدکنندگان نیز به سختی می‌توانند مطالب را پیدا کنند، بنابراین خطای ۴۰۴ را در وب سایتتان رفع کنید.

 

گرفتن لینک با زبانی دیگر

گوگل پیوسته به دنبال بهترین تشخیص و پیشنهاد بهترین گزینه برای جستجوگران است اگر وب سایت شما در ده ها سایت خارجی با زبان های متفاوت باشد یک امر غیر طبیعی است سعی کنید لینک های سایتتان را در سایت های مشابه درج کنید تا اعتبار بیشتری داشته باشد.

 

محتوای کپی شده

اگر محتوا را از جایی کپی کنید و آن را در سایتتان قرار دهید توسط گوگل جریمه می شوید و حتی اگر افرادی هم محتوای شما را کپی کنند آنها هم جریمه خواهند شد، به شما پیشنهاد می کنم محتوای اختصاصی خودتان را تولید کنید.

 

محتوا پادشاه است

محتوا با ارزش و با کیفیت تولید کنید مثلا اگر فردی یکی از مطالب شما را خواند بتواند به صورت کامل آن را یاد بگیرد.

هر چقدر کامل تر (طولانی تر) باشد و آموزش کامل تری باشد گوگل آن را بهترین انتخاب قرار می‌دهد اما اگر فقط صفحه ای را پر کرده باشید توسط گوگل جریمه خواهید شد.

 

رفع هرگونه خطا

اگر وب سایت شما خطایی دارد به سرعت آن را رفع کنید و در گذر زمان برای بهبود و بروز رسانی آن اقدامات لازم را انجام دهید تا سایت شما به جایگاه واقعی خودش برسد.

 

مطالب تکراری

مطالب تکراری را در سایت حذف کنید حتی اگر مطالب را از جایی کپی کرده اید حتما با اجازه ی خود آنها و پیروی از کپی رایت باشد.

 

تبادل لینک

تا چند سال پیش بسیاری از وب سایت ها اقدام به تبادل لینک می کردند به خاطر اینکه به جایگاه بالاتری دست پیدا کنند تبادل لینک باعث جابجایی سایت ها در گوگل می‌شود و این امر غیر طبیعی است و شامل جریمه گوگل می شود.

 

به شما دوست عزیز پیشنهاد می کنم برای درج مطالب حتی محصولات، خدمات و هر نوع محتوایی سعی کنید در آن زمینه تخصص لازم را به دست بیاورید و با جمع آوری محتوا تجربیات شخصی، نتایج تحقیقات و دستاوردها و آنالیزهایی که خودتان انجام می دهید و به نتیجه می‌رسید بهترین مطالب را منتشر کنید در ادامه الگوریتم های جریمه گوگل را با هم بررسی می کنیم.

 

الگو الگوریتم های جریمه گوگل

قبل از این که الگوریتم های جریمه گوگل را مورد بررسی قرار دهیم ابتدا در مورد این که چرا گوگل باید جریمه کند مطالبی را مطرح می‌کنم بارها بارها گفته ام گوگل با توجه به علاقه ی کاربران بر اساس biیعنی هوش تجاری عمل می‌کند، بر این اساس به صورت اتوماتیک هوش تجاری در پی مطالبی است که با کیفیت و کاملا منحصر به فرد و یک جورایی مخاطب پسند باشد.

 

فرض کنید یک وب سایت تازه راه اندازی شده باشد و افراد فعال پشت سایت که مدیر سایت یا از نویسندگان آن بخواهد با استفاده از روش‌های غیر طبیعی اقدام به تولید و ایجاد لینک کند، بارها و بارها تبلیغاتی از این دست در اینترنت قابل مشاهده است که ما در یک روز فلان لینک برای شما می سازیم اعداد عجیب و غریب را مطرح می‌کنند یا با استفاده از نرم افزارها به صورت قلابی در کمترین زمان ممکن به صورت اتوماتیک ایجاد می کند.

 

پیشنهاد بعدی:  بازاریابی دهان به دهان

من به شما دوست عزیزم یک پیشنهاد ارائه می کنم رنک آلسکا وب سایت هایی که سالیان سال دارند کار می‌کنند مطالب، محتوا، محصولات و خدمات منحصر به فردی را دارند ملاحظه کنید و تعداد لینک های آنها را هم ببینید و معمولا تعداد لینک های منطقی و معمولی را مشاهده می‌کنیم هیچ کدام لینک هایی به تعداد بسیار بالا و به صورت تعجب ‌برانگیز ندارند یا حتی ممکن است زبان وب سایت شما فارسی باشد اما در سایت هایی که با زبان های متفاوت مثل چینی، فرانسه، هندوستان و ترکیه لینک داشته باشد آن هم سایت هایی که هیچ ارتباطی به موضوع سایت شما نداشته باشد فقط یک لینک باشد.

حال من از شما سوال می‌پرسم آیا این لینک ها غیر طبیعی نیست؟

آیا نباید گوگل برای آن جریمه در نظر بگیرد؟

 

الگوریتم های جریمه گوگل و الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن همانند جریمه به صورت دستی که کارمندان گوگل انجام میدهند توسط هوش تجاری اقدام به جریمه وب سایت ها می کند.

 

 

فرض کنید شما از وبلاگ ها و سایت های بسیار زیادی لینک دریافت کرده اید و موضوع فعالیت آنها با شما بسیار متفاوت است آیا این موضوع غیرطبیعی نیست؟ قطعا می‌توانیم آن را غیر طبیعی بدانیم در چنین شرایطی گوگل توسط الگوریتم پنگوئن که تمرکزش روی لینک های سایت است اقدام به جریمه می‌کند.

 

گوگل برای مبارزه با لینک های که به صورت غیر طبیعی ایجاد شده اند اقدام به طراحی الگوریتم پنگوئن کرد، شما هر زمان که لینک های غیر طبیعی را حذف کنید و در صورت نیاز نامه را به صورت ایمیل با توضیحات لینک ها درج کنید به روال طبیعی سایت در موتورهای جستجو برمی گردید.

 

من شخصا با این الگوریتم موافق هستم چون همه چیز را در گذر زمان و با تلاش می توان به دست آورد چون اصلی ترین موضوع در اینترنت کسب اعتماد مشتری است و هر کسب کاری که اعتماد مشتری را نداشته باشد یک کسب و کار شکست خورده محسوب می شود.

 

برای داشتن اعتماد مشتری و حتی بازاریابی و فروش موفق با قاطعیت می‌گویم همه چیز باید طبیعی باشد.

 

چرا این قدر دارم تکرار می کنم که مطالب منحصر به فرد تولید کنید؟ مطالب کامل تولید کنید چون این الگوریتم به تکراری بودن کلمات کلیدی حساس است و اگر زیادی مورد تکرار کنید شامل جریمه گوگل خواهید شد ممکن است شما به صورت ناخواسته هم اقداماتی را انجام دهید که توسط پنگوئن گوگل جریمه شوید.

برای مثال به صورت کوتاه مدت از سایتی که دارای رنگی بالا است تبلیغات خرید می کنید و خیلی زود لینک شما برداشته می شود. و یا در مواردی که تبلیغات زیادی انجام می دهید ممکن است دچار جریمه گوگل شوید.

 

الگوریتم های جریمه گوگل و الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا دارای ماموریت خاصی است که به صورت اتوماتیک و بر اساس هوش تجاریbi عمل می کند همانطور که وظیفه الگوریتم پنگوئن مبارزه با لینک های غیر طبیعی و بی کیفیت بود الگوریتم پاندا هم با مطالب تکراری محتوای تکراری محتوای سرقت شده و محتوای کپی شده می‌پردازد به شما پیشنهاد می کنم هرگز مطالب تکراری را در سایت منتشر نکنید و حق کپی رایت را رعایت کنید و اگر مطلبی را هم مجبور شدید کپی کنید حتما لینک منبع را هم ذکر کنید.

 

 

الگوریتم های جریمه گوگل و محتوای تکراری،‌ وب سایت های بسیار زیادی را دیدم که مجبور هستند که محتوای تکراری استفاده کنند مثل خبرگزاری‌ها که باید دقیقا عین خبر را نقل کنند در این موارد پیشنهاد می کنم اگر مطالب تکراری استفاده می‌کنید لینک منبع را ذکر نمایید.

 

الگوریتم های جریمه گوگل به دنبال محتوای کم ارزش است،‌ من چون از افزونه وردپرس استفاده می‌کنم معمولا محتوای زیر ۹۰۰ کلمه محتوای کم ارزشی از نظر سئو قلمداد می‌کند.

یا در بعضی از موارد مجبور شده ام بارها تست کرده ام مثلا در یک زمینه ی خاص مجبور بودم چند ویدیو را آماده کنم تا کاربران موضوع را بهتر درک کنند اما تنها یکی از صفحات آن را در گوگل مشاهده می کردم چون مابقی تکراری بود گوگل صفحات بنده را تشخیص نمی‌داد و به نوعی صفحات تکراری وحتی به دید ما ممکن بود بسیار با ارزش هم باشد را توسط الگوریتم های جریمه، جریمه کرده بود بنابراین به شما پیشنهاد می کنم سریع مطالب اضافه، بی ارزش و کم ارزش، کمتر از ۳۰۰ کلمه، ناقص و در مواردی که کامل نیست را تغییر دهید. و آن ها را به مطالب با ارزش کامل و منحصر به فرد تبدیل کنید تا مشمول جریمه‌ای گوگل نشوید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

یک نظر

× برای درج دیدگاه باید وارد شوید