کسب و کار پولساز داشته باشید

کسب و کار پولساز داشته باشید

کسب و کار پولساز برای همه وجود دارد ، برای هر شخصی مسیری وجود دارد که او را به موفقیتی نامحدود می رساند و هیچ انتهایی من برای آن متصور نیستم چون انتهایش بستگی به انتهای باور های او دارد.

برای هر شخص یک مسیر کاملاً شخصی و منحصر به فرد وجود دارد که پیدا کردنش کار خیلی راحتی است و زمان خیلی کمی هم نیاز دارد.

مسیر موفقیت شما مسیری است که به رشد و توسعه ی  خودتان و مردم کمک کند و باعث شود افراد به آگاهی و موفقیت بیشتر از همین جایی که الان هستند دست پیدا کنند و آرامش و راحتی بیشتری به دست بیاورند.

انتخاب مسیر

باید حوزه ای را انتخاب کنید که در آن آرامش و علاقه داشته باشید و اگر یک روز کاری عقب افتاده داشتید حاضر باشید بدون توجه به خستگی و زمان آن کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

حوزه ای که شما به آن علاقه دارید سراسر در شما شور هیجان ایجاد می کند و هر قدم که جلوتر می روید احساس انرژی و اشتیاق بیشتری به شما دست می دهد و به خودتان می گویید من در کسب و کارم بسیار موفق هستم.

آن وقت است که می‌گویید لذت می برم که در این حوزه کار می کنم و با تمام وجود احساس خوبی دارید و لبخند و تبسم شیرینی با خودتان همراه می کنید.

تمرین

برای انتخاب مسیر ابتدا لیستی از ۱۰۱  فعالیتی که دوست دارید در آن باشید یادداشت کنید.

هر بار پنج مورد از آن را خط بزنید و بعد از بیست بار که این کار را انجام دادید فقط یک مورد باقی می ماند و آن علاقه واقعی شماست.

برای اطمینان بیشتر تمرین دوم را هم انجام دهید تا به سطح ایمان و یقین برسید که این مورد همان مسیر شور انگیز شماست که در آن فعالیت می کنید و هرگز خسته نمی شوید و همیشه سرشار از حس رضایت و عشق علاقه هستید و با لذت و هیجان در مورد آن مطالعه می کنید و یاد می گیرید و آموزش می دهید و خودتان و جامعه ی هدفتان را بزرگ و بزرگ تر می کنید.

تمرین

همین الان کاغذ و قلم بردار و مبلغ پولی را که همیشه آرزویش را داشتید یادداشت کنید، بدون هیچ محدودیت یا فکر مزاحم و آزاردهنده ای فکر کنید که این پول را همین الان دارید.

الان که از لحاظ مالی محدویتی ندارید دوست دارید چه فعالیت هایی را انجام دهید؟

مهم ترین آن فعالیت ها، آیا همان موردی است که از ۱۰۱  مورد قبلی به دست آمده است؟

مهم ترین موردی که یادداشت کرده اید باید چندویژگی داشته باشد بنابراین به سوالات مهم زیر پاسخ دهید:

 1. آیا در این حوزه احساس آرامش می کنید؟
 2. آیا حاضر هستید با جان و دل در آن حوزه فعالیت کنید؟
 3. آیا حاضر هستید به جامعه ی هدف این حوزه کمک کنید که رشد و پیشرفت کنند؟
 4. آیا احساس خوبی دارید که از عمق وجود شادتان کند؟

در این حوزه اگر تمام پاسخ هایتان بله باشد من به شما تبریک می گویم مسیر بی نظیر کسب و کار خودت را پیدا کرده اید.

وقتی افراد هیچ محدودیتی نداشته باشند به سراغ علایقشان می روند اما اگر محدودیتی داشته باشند همان محدودیت مانع دیده شدن عشق و علاقه و مسیر بی نظیر و رویایی کسب و کار خواهد شد.

تمرین

الگوهای موفق: در حوزه ای که شما انتخاب کرده اید بگردید و موفق ترین افراد کسب و کارها را پیدا کنید و اطلاعات دقیقی در مورد آنها به دست بیاورید این افراد و کسب و کارهایشان جواهری هستند که به شما نشان می دهد می شود به این سطح از موفقیت رسید.

حوزه ی شما هر حوزه ای که باشد می توان به صورت نامحدود در آن به موفقیت رسید و رشد کرد حتی افرادی که همین الان در بالاترین سطح از حوزه ی شما هستند می توانند نامحدودتر از آن جایگاهی که الان هستند رشد کنند و به موفقیت ها و جایگاه های بهتری برسند.

بعد از اینکه اطلاعات دقیق و داستان های موفقیت این افراد را دانستید حالا به خودت بگو اگر الان این کسب و کار توانسته است به این حد از رشد و توانایی برسد، هر شخص و شرکت دیگری هم که این اقدامات را انجام دهد او هم می تواند به این جایگاه برسد بنابراین با قاطعیت به این نتیجه رسیدیم اگر آن کسب و کار توانسته است انقدر رشد کند پس می توان به این حد از  موفقیت رسید پس برای من باور پذیر است.

می خواهید در این حوزه چقدر پیشرفت کنید؟

 1. می خواهید تا کجا برسید؟
 2. چه چیز هایی نیاز دارید؟
 3. بدون در نظر گرفتن هیچ محدودیتی فقط بنویسید چقدر می خواهید به موفقیت برسید؟
 4. می خواهید تا کجا پیش بروید؟

به هر اندازه که بخواهید می توانید رشد و پیشرفت داشته باشید و هیچ انتهایی برای آن در نظر نگیرید و به هر محدودیتی که برخورد کردید گزینه هایی را پیدا کنید که با  وجود آن محدودیت به موفقیت رسیده اند و همین مورد باور شما را تغییر خواهد داد.

برای مثال اگر سخت است باور کنید یک شخص ۱۶ ساله کسب و کار بزرگ و موفقی داشته باشد به دنبال افرادی بگردید که با وجود سن ۱۶ سالگی که سن کمی محسوب می شود به یک کسب و کار موفق و بزرگ رسیده باشند و شما به صدها گزینه خواهید رسید و دیگر باور کردنش خیلی آسان خواهد بود.

برای شروع دقیق دقیق باید مشخص کرده باشید که چقدر می خواهید رشد و پیشرفت داشته باشید.

 1. من همین الان کجا هستم؟ همین الان سریع یادداشت کنید.
 2. دقیق مشخص کنید که شما همین الان در چه جایگاهی هستید؟

خیلی خیلی با دقت این مورد را بررسی کنید و جایگاهی که الان شما در آن قرار دارید به دلیل وجود محدودیت در باور و طرز تفکر شما است و اگر باور شما و طرز تفکرتان چیز دیگری بود قطعاً نتیجه هم متفاوت بود.

احساس راحتی

ما تا اینجا متوجه شدیم به چه حوزه ای علاقه داریم، می خواهیم به چه جایگاهی برسیم و همین الان در چه جایگاهی قرار داریم.

من چه چیزهایی نیاز دارم؟

برای اینکه به جایگاهی که می خواهید برسید باید اقداماتی را انجام دهید تا به آن جایگاه برسید موضوع فقط همین است در یک کلام حرکت کنید. چه ابزارها، امکانات، تخصص ها، توانایی ها، باور و دیدگاهی نیاز دارید؟

 1. چه نقطه ضعف هایی دارید که باید آنها را پوشش دهید؟
 2. چه اقداماتی نیاز است که انجام دهید؟
 3. چه ابزارهایی نیاز دارید؟
 4. چه امکاناتی نیاز دارید؟
 5. چه تخصص هایی نیاز دارید؟
 6. چه توانایی ها و مهارت هایی باید یاد بگیرید؟
 7. چه باور هایی باید در خودتان پرورش دهید؟
 8. چه دیدگاه هایی باید پیدا کنید؟

خودت را باور داشته باش

خیلی از افراد را دیدم که سراسر شور و شوق دارند که فلان کسب و کار را داشته باشند ولی وقتی با آنها حرف می زنی و بهشون میگی تو می تونی این کسب و کار را داشته باشی و روزانه چندین میلیون درآمد داشته باشید و هم خودتون پیشرفت کنید و هم به جامعه هدفتان خدمت کنید، بعد از شنیدن این حرف میگویند نه بابا من کجا! و این کسب و کار کجا!

من که لیاقتشو ندارم فلان شخص لیاقتشو داره! اما واقعاً اینجوری نیست شما لیاقت بی نهایت رشد و توسعه در هر حوزه ای که بخواهید دارید اصلاً شک نکنید فقط کافیه خودت و توانایی هاتو باور داشته باشی، اعتماد به نفست رو حفظ کنی و حس لیاقت را در خودت به وجود بیاری که آری من لیاقت این موفقیت را دارم، اینکه چیزی نیست می توانم ده ها برابر بیشتر از آن را به دست بیاورم و فقط روی پروردگار حساب کنید و مسیرتان را ادامه دهید.

خود خودتان هستید

بعد از سالها فعالیت به وضوح شاهد بودم و هر بار بیشتر و بیشتر می دیدم هر کسی که تقلید می کند آخرش نتوانست موفقیت زیادی کسب کند.

محتوا، آموزش و همه ی ابزارها و شرایط همین الان فراهم هستند که شما با سبک شخصی خودت محصولات و خدمات را ارائه کنید و اکیداً از جایی کپی نکنید که واقعا باعث عقب افتادن از مسیرتان خواهد شد.

بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها فوق تخصص کپی برداری هستند و این افراد به شکل عجیب و غریبی حتی وقتی که دارند خودشان را معرفی می نمایند صدای بقیه را تقلید می کنند اینها همه از عدم خودباوری، اعتماد به نفس و حس لیاقت است وقتی میگوئیم خودتان باشید یعنی:

خودت باش آرام راحت بدون هیچ حاشیه و حرف حدیثی

صدایی که شما دارید بهترین صدای دنیاست کتابی که شما می نویسید آموزشی که ارائه می کنید و همه و همه وقتی که خودتان هستید بهترین نوع خودش است.

به کمتر از اینکه همیشه و همه جا خود واقعی تان باشید راضی نشوید و همه چیز را همان طوری که دوست دارید ارائه کنید

وقتی که خودت هستی حرف و حدیث، رقابت نابجا و بی مورد هیچ معنی و مفهموم خاصی ندارد فقط بر اساس حس خوب و علاقه ای که داشتید و دارید شور و اشتیاقی که در خودتان هست پیش می روید و بهترین و ماندگارترین محصولات و خدمات دنیا را تولید و ارائه می کنید.

کسب و کاری که شور وعلاقه در آن نباشد و با سبک شخصی پیش نرود خیلی خیلی انرژی و زمان افراد را به هدر میدهد و کلی آنها را از حرکت سریع تر در مسیرشان باز می دارد.

خود واقعی تان اعجازی در کسب و کارتان ایجاد می کند

خود واقعی تان نشان می دهد شما خودتان هستید و هدف خیر خواهی و نیکی دارید که می خواهید به رشد و توسعه ی جامعه ی هدفتان کمک کنید و آن قدر خودتان را قبول دارید که فقط با سبک شخصی خودتان پیش می روید که نشان می دهد خود باوری و اعتماد به نفس دارید و اینکه خودتان، خودتان را به عنوان یک متخصص قبول دارید و برای همه ی داشته هایتان ارزش و اعتبار قائل هستید.

بنابراین حرکت در مسیر علایقت با سبک شخصی خودت را همیشه به عنوان مرجع تمام فعالیت ها قرار دهید.

وقتی با خود واقعی و منحصر به فردت حرکت می کنی و فقط در مسیر علایقت گام بر می داری هر لحظه می خواهی بیشتر به دست بیاوری و بیشتر تجربه کنی و بدون شک هر لحظه بهتر از لحظه قبل خواهد شد.

وقتی که با خود واقعی و علایقت همراه می شوی کسب و کارت را به مجموعه ای تبدیل می کنی که فقط می خواهد به رشد بقیه کمک کند و دیگر درآمد گزینه ی اول نیست خدمت خوب ارائه می کنی و پول خوب هم در ازای آن دریافت می کنید و شما و همراهانتان به سرعت رشد میکنید و ثروتمند می شوید.

اگر مثل گذشته راههای زیادی را رفته اید و نتایج بی نظیری نگرفته اید صدرصد با سبک شخصی خودتان و در جهت علایقتان حرکت نکرده اید چرا که اگر چنین بود همواره نتایج معجزه واری رقم می خورد.

وقتی که در جهت علایق و با ایمان به خودت پیش می روی مسیر کاملاً روشن و واضح است و هیچ اتلاف زمان یا مسیر انحرافی را نخواهید داشت و نسبت به خودتان و کسب و کارتان یک احساس ارزش و مهم بودن را دریافت خواهید کرد.

وقتی که خود واقعی تان هستید :

همواره تنها فردی که تشخیص می دهد شما چه رفتار، چه اقداماتی و چه کارهایی را در چه زمان هایی انجام دهید فقط و فقط خودتان هستید و بس

با گارانتی به شما می گویم

حرکت در جهت علایق با سبک شخصی یعنی کسب و کار رویایی و همواره تجربه موفقیت، نه تنها در کسب و کار بلکه در تمامی جنبه های زندگی باید خود واقعی مان باشیم و فقط به دنبال رشد و پیشرفت باشیم و این امر تمرکز شما را چندین برابر می کند و دیگر حواستان به بقیه نیست و سرعت رشد شما چندین برابر خواهد شد.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا


اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید