چگونه خودتان را توصیف می‌کنید آیا از خود رضایت دارید؟

چگونه خودتان را توصیف می‌کنید آیا از خود رضایت دارید؟

چگونه خودتان را توصیف می‌کنید آیا از خود رضایت دارید؟ در بازاریابی مشتری و رفتار مشتری جلوه ای از درون شما است که آن را چون آئینه در دنیای بیرون مشاهده میکنید.

 

بسیاری از بازاریاب های میگویند من انتظار داشتم مشتری جور دیگری با من برخورد کند اما او بسیار بد و گاهاً با من رفتاری نامحترمانه را دارد در این شرایط من چه کنم؟

 

  • از درون چگونه هستید؟
  • آیا مدام خودتان را ستایش میکنید؟
  • آیا مدام خودتان را سرزنش میکنید؟
  • آیا گناه نابخشودنی در درون دارید؟
  • آیا میخواهید عزیز پنداشته شوید؟

 

دوست عزیز وقتی میگویم چگونه خودتان را توصیف می‌کنید آیا از خود رضایت دارید؟ باید همان طوری خودتان را توصیف کنید که انتظار دارید دیگران هم شما را ستایش کنند.

 

بسیاری از بازاریاب ها باور دارند مشتری کم است و من لیاقت فروش زیادی را ندارم و حتی بسیاری از آنها بارها به خودم گفته اند که من انسان ارزشمندی نیستم حال سوال من از شما این است که چگونه میخواهند فروش بالایی داشته باشند؟

چگونه انتظار دارند دیگران با آنها بخوبی رفتار کنند؟

 

همواره این را بدانید و بارها برای خودتان تأکید کنید جهان اطراف ما فقط جلوه ای از دورن ما است پس اول باید درونمان را درست کنیم نمیشود از درون هزاران خلاء داشته باشیم بعد از دنیای بیرون انتظار معجزه را داشته باشیم.

 

پس هر روز این سوال را از خودتان بپرسید چگونه خودتان را توصیف می‌کنید آیا از خود رضایت دارید؟

 

اگر جواب هایی که شنیدید همان جواب هایی بود که با تمام وجود قبول دارید آنگاه باید از رفتارهای بیرون از خود هم احساس رضایت کنید.

 

خودتان را مفید، محترمانه و عاشقانه توصیف کنید توصیفی که از خودتان دارید همان توصیفی است که دیگران نسبت به شما انجام می‌دهند همین الان جلوی آئینه بروید و خودتان را توصیف کنید و در پایان توصیف از خودتان بپرسید حاضر هستید همین توصیف را دیگران از شما داشته باشند؟

 

توصیفی از خودتان داشته باشید که انتظار دارید از دیگران آن توصیف را بشنوید با شخصی تنها بودم و کلی از خودش ایراد گرفت و مدام می‌گفت انسان مفیدی نیستم و از خود ناراضی و ناراحت هستم چون تا به حال اشتباهات زیادی را مرتکب شده‌ام مدتی گذشت آن شخص را  دوباره دیدم که به شدت ناراحت بود گفت نمی‌دانم چرا دیگران در مورد من چینین صحبت می‌کنند و برخوردهای ناپسندی را با من انجام می‌دهند.

 

جهان مانند آئینه بازتابی از درون ما است و از درون که زیبا باشیم از بیرون هم زیبایی را تجربه خواهیم کرد با اطمینان در مورد خودتان صحبت کنید اگر می‌گویید من انسان ارزشمندی هستم  فقط به زبان نگویید بلکه به زبان دل و جان بگویید و با تمام وجود و توان آن را دریابید خودتان هم از خودتان مطمئن باشید و باور کنید همه‌ی توصیه‌های مثبت برازنده‌ی شما است.

 

دوست عزیز و محترم همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و مفصل به این سوال پاسخ دهید حتی اگر پاسخ شما صد صفحه شد باز هم آن را بنویسید، چگونه خودتان را توصیف می‌کنید آیا از خود رضایت دارید؟

 

در پاسخ های مفصلی که نوشتید مواردی که از آن احساس نارضایتی  دارید روی آن مانور دهید و آنها را به شیوه ای تغییر دهید که میخواهید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید