بازاریابی اینترنتی و کیفیت را بخوبی پیاده سازی کنید

بازاریابی اینترنتی و کیفیت را بخوبی پیاده سازی کنید

بازاریابی اینترنتی و کیفیت میتواند خیلی خیلی زیاد تاثیرگذاری شما بیشتر کند، در بازاریابی به دنبال ارائه ی کیفیت باشید.

 

بازاریابی اینترنتی موضوعی کليدي است که تکنيک‌ها و ابزارهايي را تعيين مي کند که خرده فروشان از طريق آنها مي توانند براي مشتريان خود خلق ارزش کنند.

 

بازاریابی اینترنتی و کیفیت محصولات و خدمات

کیفیت محصولات و خدمات شامل حق انتخاب، سفارشی، اجتماع و در دسترس بودن است، هر چقدر کیفیت محصولات بالاتر باشد ارزش و اعتبار آن بالاتر است.

 

۱_ سهولت براي مصرف کنندگان

سهولت به جنبه هاي کليدي طراحي وب سايت مانند داشتن عملکرد جستجو، نحوه چيدمان سايت و سهولت خريد مي پردازد. قبل از بازاریابی اینترنتی همه چیز را به صورت سهل و آسان برای ارائه به مشتریان آماده کنید.

 

۲_ مزايا و ارزش براي مشتريان

امروزه فروشندگان اينترنتي بايد به دنبال اين باشند که براي مشتريان خود حداکثر ارزش را ايجاد کنند و به اين منظور خرده فروشان اينترنتي بايد کالاها را از جنبه اي که منفعت و ارزش براي مشتريان دارد توصيف کنند.

 

۳_ هزينه براي مشتريان

قيمت مي تواند براي مشتريان به عنوان هزينه نگريسته شود. بازاریابی اینترنتی چون فقط به صورت اینترنتی انجام می شود ممکن است نتوانید آن جوری که ارتباط حضوری تاثیر دارد تاثیرگذار باشید بنابراین روی قیمت حساس باشید. قيمت در خريد اينترنتي بايد به صورت رقابتی و مجزا از قيمتهاي موجود در ساير فروشگاهها باشد و همچنين هزينه هاي دقيق حمل و نقل و تحويل کالا نيز در نظر گرفته شود.

 

۴_ مديريت اقلام و محاسبه

موفقيت فروشندگان در بازاريابی اینترنتی مبتني بر عرضه کالاهايي است که مشتريان با اندازه و کميت مورد نظر در زمان و مکان دلخواه در خواست مي کنند و مشتريان به زمان رسيدن کالا، مکان تحويل، نوع و اندازه کالا حساسيت خاصي دارند.

 

۵_ حق انتخاب مشتری

در بازاريابی اینترنتی بسياري از فروشندگان براين باورند که مجموع ارزشهاي حاصل از کالا شامل تصوير ذهني کالا، شهرت و نام تجاري بر حق انتخاب مشتريان خرده فروش تاثير دارد. نامهاي تجاري معروف در اينترنت طرفداران زيادي دارند.

 

۶_ خدمت و اولويت دادن به مشتري

در بازاریابی اینترنتی باید این موضوع را بخوبی یادبگیرید که همیشه براساس اولویت اقدام کنید.

روشگاههاي اينترنتي نيازمند ابزارهاي خدماتي برتر مثل تحويل سريع و بموقع به خريداران، دسترسي به پشتيباني تلفني و تسهيلات ارجاع کالا و تعويض آن هستند و از آنجا که در اين فروشگاهها کارکنان فروش وجود ندارند بايد با ابزارهايي نظير کليک کردن، براي پشتيباني تلفني و ايجاد چت روم به مشتريان در شکل دهي تجربه اي مطلوب از خريد تعاملي کمک کنند.

 

کیفیت در کسب و کار اینترنتی دارای ابعاد متفاوتی است که من در این مقاله آنها را برای شما بیان میکنم، هر چقدر هم که از نظر کیفیت عالی هستید باز هم تلاش کنید همیشه با کیفیت ترین ها را ارائه کنید.

 

کیفیت

ابعاد کیفیت شامل مواردی است که کارایی را به مشتریان و کاربران خود عرضه میکند کیفیت از اصلی ترین عامل های موفقیت محصولات و خدمات و در کل شرکت ها در کسب و کار اینترنتی است.

 

کیفیت اطلاعات

کیفیت اطلاعات در کسب و کار اینترنتی بسیار حائز اهمیت است و با نام “اطلاعات با کیفیت پادشاه است” شناخته می شود، اطلاعات باید هم مفید باشند و هم سرگرم کننده باشد تا مشتریان و کاربران از آنها احساس رضایت داشته باشند.

 

کیفیت سیستم

کیفیت سیستم در کسب و کار اینترنتی شامل مشخصات وبسایت و تعاملات است اگر سیستم در دسترس کاربران دارای چنین مشخصاتی باشد از کیفیت سیستم مطلوبی برخوردار است. عامل کلیدی در طراحی سایت، ایجاد تعامل و برقرای ارتباط با بازدیدکنندگان سایت است. همین ایجاد تعامل کم کم به انجام عملیات های مهم تر، مثل انجام خرید منتهی می شود و کاربران را به اقدام فرا می خواند.

 

ارتباطات، گفتگوی یک وب سایت با کاربرانش است، این گفتگو به سه طریق انجام می شود.

 1. ارتباط سایت با کاربر (اعلان از طریق پست الکترونیک)
 2. ارتباط کاربر با سایت (در خواست خدمات مشتری)
 3. ارتباط دو طرفه (ارسال پیام فوری)

 

بازاریابی اینترنتی و کیفیت و تاکید بر کیفیت

كیفیت باید از دیدگاه مصرف كننده بررسی شود. بنا به یك تعریف، كیفیت یعنی آن چیزی كه ارزش محصول را در نزد مشتری بالا ببرد. بعضی از جنبه های كیفیت، از قبیل كارآیی محصول، قابل اعتماد بودن یا طول عمر مفید آن به آسانی قابل شناسایی است، ولی بعضی از جنبه های دیگر كیفیت به آسانی قابل شناسایی و اندازه گیری نیست. به طور مثال غذا و سرویس دهی در یك مغازه ساندویچ فروشی با یك رستوران پنج ستاره تفاوت دارد، ولی كیفیت در هر دو مكان می تواند وجود داشته یا نداشته باشد.

 

کنترل کیفیت

کنترل کیفیت (Quality Control) جزئی از مدیریت کیفیت است که بر برآورده نمودن و تکمیل نیازهای کیفیت تمرکز دارد.

 

کیفیت سایت

اما اهمیت کیفیت محتوای یک سایت، هنوز به قوت گذشته باقی و حتی بسیار مهم تر هم شده است، اما خود کیفیت سیستم وب سایت از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است که باید با جدیت بیشتری به آن توجه شود.

 

به شما پیشنهاد میکنم روی کیفیت در کسب و کار اینترنتی حساس باشید، چون ویترین کسبو کار شما، وب سایت شماست، بنابراین با جدیت و دقت این مورد را بررسی و در صورت نیاز آن را بهبود ببخشید.

 

پیاده سازی بازاریابی اینترنتی و کیفیت

بحث کیفیت و مدیریت کیفیت بسیار گسترده است و من هر چقدر در موردش صحبت کنم باز هم جا دارد که در موردش صحبت کنیم، هدف مدیریت کیفیت را در این مقاله به ۱۰ مورد ریز کرده ایم.

 1. جلب رضایت کامل مشتری با کم‌ترین هزینه
 2. درگیر کردن همه کارکنان با هدف حذف خطاها و جلوگیری از ضایعات و در نتیجه انگیزش بهتر آنها
 3. حفظ کیفیت و بهبود مستمر
 4. طراحی و انتخاب فناوری و فرآیندهای مناسب تولید
 5. آموزش عینی کیفیت
 6. اندازه‌گیری کار
 7. توجه به نقطه بهینه هزینه‌های چرخه حیات
 8. بهره‌وری و ارزش افزوده بیشتر
 9. استانداردهای بالاتر
 10. سیستم‌ها و رویه های بهبودیافته

 

بازاریابی اینترنتی و کیفیت میتواند کسب و کارتان را دگرگون کندف در بازاریابی اینترنتی به دنبال ارائه ی بالاترین کیفیت به مشتریان باشید.

 

بازاریابی اینترنتی و کیفیت

اهداف مدیریت کیفیت در کسب و کار اینترنتی با توجه به دسترسی کاربران به رقبا و اطلاعات زیاد بسیار حساس و ضروری است.

کیفیت در کسب و اینترنتی فقط کیفیت محصولات و خدمات نیست، یک صاحب کسب و کار اینترنتی باید از تک تک تصاویر، ویدئوها، متن و فایل صوتی، کیفیت سیستم وب سایت و حتی کیفیت ارتباطات تلاش کند بالاترین حد را به مشتریان و کاربرانش ارائه کند.

به شما پیشنهاد میکنم برای اینکه بتوانید یک برند شوید یا حداقل در حوزه ی کاریتان در رده ی نفرات برتر باشید روی کیفیت در کسب و کار اینترنتی بسیار حساس باشید، چون اگر حساس نباشید مشتریان حساس می شوند و سراغ رقبا و شرکت های دیگر می روند.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید