صفحه فرود چه ویژگی هایی دارد؟

صفحه فرود چه ویژگی هایی دارد؟

صفحه فرود یکی از مهم ترین بخش هایی است که در کسب و کار اینترنتی برای دریافت اطلاعات کاربران مخصولاً دریافت ایمیل به کار میرود، در این صفحه ما یک پیشنهاد به مخاطب ارائه میدهیم که برای او جذاب باشد و او ایمیل خود را در اختیار ما قرار میدهد.

 

امروز میخوام یکی از اصلی ترین عنصرهای تبلیغاتی در دنیای وب را برای شما توضیح بدیم، این موضوع بسیار پراهمیت صفحه فرود است که به راحتی و خیلی سریع اطلاعات علاقه مندان به کسب و کارتان را دریافت میکند. این مورد صفحه فرود نام دارد و معادل کلمه ی لندینگ پیج است.

لندینگ پیج Landing Page چیست؟

صفحاتی که شما با تبلیغاتی که انجام میدهید، کاربران را به آنجا هدایت میکنید، لندینگ پیج هستند.

مثال: لینک تبلیغاتی، که شما منشتر کرده اید، کاربران پس از کلید کردن بر روی آن لینک، به یک صفحه ی خاصی هدایت می شوند، این صفحه ی خاص لندینگ پیج نام دارد.

دکمه CTA: لندینگ پیج Landing Page را به دکمه ی CTA می شناسند.

CTA یعنی فراخوانی به عمل و شما از کاربران میخواهید اقدامی را انجام دهند.

اهمیت صفحه فرود

یکی از مهمترین بخش های درآمد زا برای یک کسب و کار آنلاین قطعاً صفحه فرود است، این صفحه وقتی با ایمیل مارکتینگ، تبلیغات بنری و روش های مختلف تبلیغات و بازاریابی ترکیب میشود میتواند برای شما ثروت های بسیار زیادی را به ارمغان بیاورد.

  1. هدفتان را از صفحه فرود مشخص کنید
  2. هدف شما از صفحه ی فرود چیست؟
  3. میخواهید چه اطلاعاتی را از کاربران دریافت کنید؟
  4. میخواهید چه نوع اطلاعاتی را دریافت کنید؟

 

وقتیکه هدفتان روشن باشد، میتوانید خیلی بهتر سریعتر و با بازخورد بیشتری صفحه ی فرودتان را طراحی کنید، مثلا اگر هدف شما گرفتن ایمیل کاربران است باید یک فرم بسیار ساده و حرفه ای و در عین حال دم دست کاربر قرار دهید تا ایمیلش را وارد کنید، و این موضوع در مورد تمام اطلاعات صدق میکند، شما با توجه به نوع اطلاعات و اهدافی که میخواهید باید فرم های حرفه ای را طراحی کنید.

چه چیزی در صفحه فرود وجود دارد؟

دوست عزیز ما در صفحه ی فرودمان یک پیشنهاد سریع، رایگان، بدون دردسر و جذاب را به مشتریان پیشنهاد میدهیم، کاریران هنگام دریافت این پیشنهاد باید اطلاعات بارزش خودشان را دراختیار ما قرار دهند مثل: ایمیل(باارزش ترین اطلاعات)، نام، نام خانوادگی و…

مثال: (کپن تخفیف، محصول رایگان، آزمون) و مواردی که خصوصیات رایگان، سریع، جذاب و بدون دردسر را داشته باشند.

در صفحه فرود چه نوع محتوایی قرار دهیم؟

در صفحه ی فرود برای جذابیت و ایجاد حس تحرک و رابطه صحبت روبرو با مشتری پیشنهاد میکنم از ویدئو استفاده کنید و در اولویت های بعدی از فایل صوتی و تصاویر مناسب با موضوع استفاده کنید. محتوایی که در صفحه فرود استفاده میکنید حتما مطمئن شوید که از شفافیت کلامی و کیفیت مناسبی برخوردار باشند.

از ابهام در صفحه ی فرود استفاده نکنید!

تمام مشتریان در سراسر دنیا با یک موضوع بسیار تاثیرگذار ارتباط مستقیمی دارند و آن موضوع ابهام گریزی است، مشتریان، کاربران، من، شما و همه و همه دوست نداریم با چیزی که دارای ابهام است ارتباط برقرار کنیم، همیشه دوست داریم با وضوح و شفافیت مواجه بشیم، در صفحه فرود تمام موارد را چک کنید که هیچگونه ابهامی نداشته باشند تا مشتریان به راحتی اطلاعات خودشان در اختیار شما قرار دهند.

فقط ۵ تا ۷ ثانیه فرصت دارید!

پس هدایت مشتری به صفحه ی فرود، حالا باید از هنر تیلیغ نویسی به خوبی استفاده کنید و مشتری را در صفحه ی محصول نگه دارید، طبق آمارها کاربر پس از هدایت به صفحه فرود تنها کمتر از ۷ ثانیه در صفحه ی فرود میماند و یک نگاه اجمالی به صفحه ی شما می اندازد اگر جذاب بود و ویژگی های مدنظرش را داشت حالا متن شما میخواند، اگر نداشت صفحه ی فرود شما را ترک میکند.

محتوای اضافه را حذف کنید!

در صفحه فرود حتما تاکید میکنم محتوای اضافه که بودن یا نبودن آنها هیچ فرقی ندارند را حذف کنید و تنها محتوایی را نگه دارید که برای کاربران هدف شما اهمیت بالایی دارد، کاربران میخواهند در این صفحه خیلی سریع تصمیم بگیرند و شما باید فقط مواردی که ارزش بالایی دارد در این صفه نگه دارید.

لینک های خروج از صفحه را حذف کنید!

شما یک تبلیغ را انجام داده اید، و توانستید کاربران را به صفحه ی فرود هدایت کنید، هدف شما در صفحه ی فرود این بود که اطلاعات کاربران را دریافت کنید، حالا اگر در صفحه فرود لینک غیرضروری(از صفحه فرود خارج شوند) قرار بدید، به احتمال بسیار زیادی اگر کاربر روی لینک کلیک کند دیگه به صفحه ی فرود شما بر نمیگردد و شما نمیتوانید اطلاعات اور را دریافت کنید بنابراین حتماً لینک های غیر ضروری را حذف کنید.

تبادل اطلاعات در صفحه فرود

صفحه ی فرود تنها اطلاعات کاربران را دریافت نمیکند بلکه یک صفحه ی تبادل اطلات است، شما پیشنهادات خودتان را به کاربران میدهید و به آنها سود می رسانید و آنها هم اطلاعات خودشان را در ازای این اطلاعات ارزشمند در اختیار شما قرار می دهند، اگر شما فقط هدفتان جذب اطلاعات کاربران باشد قطعاً شکست میخورید، شما پیشنهاد رایگان و ارزشمند خودتان را به آنها می دهید و در ازای آن اطلاعات کاربران را دریافت میکنید.

 

اصلاً چرا صفحه ی فرود داشته باشیم؟

شما به وسیله ی اطلاعاتی که از کاربران دریافت میکنید میتوانید به صورت مداوم با آنها در ارتباط باشید، این ارتباط در طول زمان سبب جذب اعتماد و خرید از سمت آنها میشود، شما با صفحه ی فرودتان در طول زمان مشتریان بسیار زیادی را می سازید که میتوانند برای شما سود زیادی داشته باشند و کسب و کارتان را بیشتر توسعه دهید، پیشنهاد میکنم به صورت مداوم صفحه فرود داشته باشید و این روند را هیچوقت قطع نکنید.

معرفی محصول یا خدمات

از صفحه فرود میتوانید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم برای معرفی یک محصول یا خدمات به کاربر استفاده کنید. شما با معرفی محصول یا خدمت خودتان به کاربران این فرصت را دارید تا در صورتیکه مشتری از محصول شما خوشش آمد اقدام به خرید و تهیه محصول نماید و در ازای این خرید خدمت یا محصول شما هزینه آن را دریافت میکنید.

بهینه کردن دریافت اطلاعات از کاربران

هر چقدر اطلاعات کمتری از کاربران بخواهید انها تمایل بیشتری به در اختیار قرار دادن اطلاعاتشان خواهند داشت، هر چقدر هدیه و پیشنهادی که به آنها میدهید ارزشمندتر باشد میتوانید اطلاعات بیشتری را از آنها دریافت کنید، پیشنهاد میکنم تا حد امکان اطلاعات کمتری را از آنها بخواهید تا سریعتر جواب بگیرید و بتوانید بازخود بسیار بیشتری دریافت کنید.

هنگام دریافت اطلاعات حتماً ذکر کنید که اطلاعات آنها نزد شما محفوظ خواهد ماند.

ویژگی های صفحه فرود

سازگار بودن صفحه فرود برای تبلت و موبایل

پیشنهاد ویژه

پیشنهاد رایگان

پیشنهاد جذاب

پیشنهاد سریع

کمترین فیلدهای دریافت اطلاعات

حذف لینک های خروجی

حذف موارد غیرضروری

استفاده از مولتی مدیا

استفاده از گرافیک

ذکر حفظ اطلاعات کاربران

چه پیشنهادی به کاربر بدهیم؟

پیشنهاد شما باید کمترین دردسر را برای مشتریان داشته باشد و در سریعترین زمان ممکن انجام گیرد، نتیجه ی نهایی پیشنهاد شما یک سود برای کاربر دارد که اگر طبق خواسته ی شما عمل کند، هدیه ارزشمند شما را دریافت میکند. پیشنهاد شما تا حدی ارزشمند است که یک مشکلی را از کاربران حل میکند و باعث توسعه و پیشرفت آنها می شود.

 

نتیجه گیری:

صفحه فرود برای کسب و کارها یک نیاز است و همه ی کسب و کارهای اینترنتی باید برای حفظ روند بازاریابی و جذب مخاطبان جدید صفحه فرود با ویژگی هایی که ذکر کردیم ایجاد نمایند.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید