ساخت تصویر ذهنی

ساخت تصویر ذهنی

ساخت تصویر ذهنی ،‌ ذهن ما همانند یک آینه که بر روی ماست تصویری از ما را در خودش حک کرده است و  به همین دلیل است که همه ما می خواهیم تصویر بهتری از خودمان داشته باشیم تنها کسی که به این تصویر دسترسی دارد خود ما هستیم.

 

ساخت تصویر ذهنی زمانبر است

 بسیاری از اوقات وقتی خودمان را با جایگاهی که می خواهیم به آن برسیم مقایسه می کنیم می بینیم با بهانه های واهی از طرف خودمان مواجه می شویم و تصویر مثبت و انگیزاننده ای نداریم، تصویر ذهنی که از خودمان داریم به ما می گوید:

 

  • ما کی هستیم؟
  • کجا قرار دادیم؟
  •  می خواهیم چه کسی باشیم؟

 

ساخت تصویر ذهنی یعنی ساخت نمونه ای ایده آل از خودتان

 نام، تحصیلات، شغل و …  هرگز نمی توانند ثابت کنند ما چه جوری انسانی هستیم، این تصویر ذهنی ما است که گویای همه چیز است.

 

روند بهبود هنگام ساخت تصویر ذهنی

تصویر ذهنی خودتان را بهبود ببخشید و تصویری از خودتان رسم کنید که حالتان را خوب می کند و حس مفید بودن و مثبی را به شما میدهد.

مثلاً می تواند تصویری از یک قهرمان المپیک باشد این تصویر را در اتاقتان نصب کنید و هر روز آن را بینید و آن قدر دیدن آن تصویر را تکرار کنید که در ذهنتان حک شود.

 

ساخت تصویر ذهنی و اثبات آن

همین الان برای ساخت تصویر ذهنی اقدام کنید و تصویر ذهنی ایده آلتان را رسم کنید و ببینید چقدر زیبا و ایده آل است و مطمئن شوید آن تصویر خود واقعی تان هستید و این تصویر را با تمام وجود بپذیرید تا در ذهن شما حک شود و با خودتان در مورد تصویر ایده آلتان صحبت کنید و کلام مثبت را به جریان بیندازید و فقط نکات مثبت ببینید و به نجواهای درونی که به دنبال تخریب، موارد منفی و مخرب است توجه نکنید.

 

در تمام مراحل ساخت تصویر ذهنی خودتان را دوست داشته باشید و خودتان را بپذیرید و روی تصویر ذهنی ایده آلتان تمرکز کنید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا


اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید