افزایش فروش با گارانتی محصولات و خدمات

افزایش فروش با گارانتی محصولات و خدمات

افزایش فروش با گارانتی محصولات و خدمات ، یکی از تکنیک های افزایش فروش گارانتی محصولات و خدمات است محصولاتی که دارای گارانتی هستند راحت تر و سریعتر توسط مشتریان انتخاب و خرید می شود گارانتی می تواند ریسک را به حداقل برساند و اطمینان از خرید را ایجاد کند گارانتی فروش ها را چندین برابر می‌کند.

 

درصد افزایش فروش با گارانتی محصولات و خدمات

اینکه چقدر درصد فروش افزایش می‌یابد بستگی به نوع گارانتی و محصولات و خدمات دارد اما حداقل ۲ تا ۳ برابر فروش ها را افزایش می دهد بنابراین به طور کامل به مخاطب توضیح دهید که گارانتی را به چه صورت انجام می دهید و در قبال گارانتی حاضر هستید که کارهای زیادی را انجام دهید اما بسیاری از گارانتی ها بسیار پیچیده و نامشخص هستند و هنگام خرید توضیحات نامشخص و کلی و نامنظمی را به مخاطب ارائه می کنند.

 

شفافیت با مشتری برای افزایش فروش با گارانتی محصولات و خدمات

دوستی لپ تاپ را خرید، فروشنده از او پرسید آیا می خواهید آن را برایتان گارانتی کنم و مبلغی روی آن کشیده خواهد شد و قیمت محصولات با گارانتی بیشتر است آن دوست قبول کرد و در پاسخ پرسید آیا گارانتی شامل کل قطعات لپ تاپ می شود فروشنده پاسخ داد بله.

 

افزایش فروش با گارانتی محصولات و خدمات در صورتی خواهد بود که خوب و به جا از آن استفاده کنید، پس از مدتی باتری لپ تاپ خراب شد و فروشنده میگفت گارانتی شامل باتری نمی‌شود و با باطری جزء لوازم جانبی محسوب می شود چه بهتر بود از اول شفاف این حرف را می‌زند بنابراین در گارانتی حتماً توضیحاتی دقیق و مختصر و مفید را به کاربران ارائه کنید تا با آگاهی اقدام به خرید کنند.

 

افزایش فروش با گارانتی محصولات و خدمات بسیار بیشتر از عودتی است

عودتی هم ممکن است داشته باشید اما معمولاً کمتر از ۵ درصد است که این بستگی به قول و قرارها و محصولات و خدمات شما دارد ولی در کل بازگشتی ها بسیار کم هستند و سود محصول با گارانتی بسیار افزایش می‌یابد گارانتی اطمینان از خرید، آرامش از خرید و افزایش خرید را به همراه دارد و تصمیمات مخاطب را سریعتر میکند. و باعث افزایش فروش و به طبع افزایش سود می شود.

 

افزایش فروش با گارانتی محصولات و خدمات قطعاً ایجاد خواهد شد ، گارانتی مدت کوتاه و زمان دار را شامل می‌شود اما وارانتی همیشگی و دائمی است و معمولا ابزارهای بسیار زیادی هستند که وارانتی دارند هستند اما چیزی که ما در این آموزش مدنظرمان هست فقط گارانتی است که دارای مدت زمان می باشد اما ورانتی تا همیشه است.

 

 همین الان برای گارانتی محصولات و خدماتتان برنامه ریزی کنید.

توصیه می‌کنم گارانتی را به صورت تصویری و در اختیار مخاطبان قرار دهید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا


اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید