تاثیر شناخت محصولات و خدمات در بازاریابی و میزان فروش

تاثیر شناخت محصولات و خدمات در بازاریابی و میزان فروش

تاثیر شناخت محصولات و خدمات، جامعه هدف و مشتریان در بازاریابی ، ریشه همه ی مشکلات و عدم فروش ها و عدم موفقیت در عدم شناخت در بازاریابی است یعنی آنجا که شناخت باشد می‌توان به نتایج خوبی رسید و آنجا که شناخت کامل باشد نتایج بسیار مناسب و بهتر از همان چیزی خواهد بود که میخواهید و از قبل تعیین کرده بودید.

 

تاثیر شناخت محصولات و خدمات بر میزان بازدهی

خیلی شفاف و مختصر می گویم آنجا که بشناسید می‌دانید چه بگویید می دانید چه اقدامی انجام دهید می دانید چه میخواهید و میدانید از کجا شروع کنید و می دانید در کجا به پایان می‌رسید.

 

تاثیر شناخت محصولات و خدمات برای پیاده سازی استراتژی های دقیق

 میتوانید دقیق تر باشید می توانید مشخصتر باشید می توانید واضح تر باشید پس بشناسید تا به اهدافتان برسید وقتی که چیزی را نمی شناسم و درک نمی کنم، نمی توانم بگویم که آن را می خواهم و اصلاً چه انتظاری از آنها دارم.

 

 خیلی‌ها می‌گویند من انتظار داشتم در فلان کمپین مبلغ کلانی را به دست بیاورم اما موفق نبودم و کمپین من کمپین شکست خورده‌ای شد یا فلان ترافیک راه ایجاد کردم و نتوانستم بازخورد مناسبی بگیرم.

 

 دوست عزیز شناخت کافی داشته باشید تا به نتایجی که میخواهید برسید. همین

 در تمامی زمینه ها نیاز به شناخت وجود دارد مشتری، رفتار مشتری، علایق کاربران، انتظارات کاربران، صفحات فروش، صفحات سایت، رنگ بندی، گرافیک و … همه و همه نیاز به شناخت دارند.

 

مثال از تاثیر شناخت محصولات و خدمات 

مثلاً وقتیکه که میخواهیم کاربران روی دکمه ما کلیک کنند و میدانیم رنگ قرمز و نارنجی آنها را بیشتر تحریک به اقدام میکند و رنگ خاکستری و سیاه آنها را سرد میکند آنوقت میدانیم چه جور دکمه ای را باید طراحی کنیم.

 

اما هنگامی که ما شناختی از رنگ ها را نداریم و نمیدانیم فرم های طولانی کاربران را خسته می‌کند اما باز هم فرمهای طولانی را طراحی میکنیم آنوقت چگونه می توانیم از نتایج کمی که به دست آورده ایم ناراحت باشیم؟

 

 در یک کلام شناخت داشته باشیم تا نتیجه بگیریم و سلام.

 دیگر نیازی به عذر خواهی و بهانه و.. نیست که فلان قسمت نتیجه حاصل نشد و شکست خورد و…

 

 همین الان یه کاغذ و قلم بردارید و ریزبینانه کل سایت تان را بررسی کنید و از خودتان بپرسید من چه شناختی، چه اطلاعاتی، چه آموزش هایی و برای چه چیزی نیاز دارم و چگونه می‌توان آنها را یاد بگیرم؟

 

و تا کی می خواهم آنها را یاد بگیرم؟ و در چه زمانی می خواهم آنها را پیاده سازی کنم؟

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا


اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید