به‌کارگیری اثر زایگارنیک در بازاریابی

به‌کارگیری اثر زایگارنیک در بازاریابی

به‌کارگیری اثر زایگارنیک در بازاریابی ، زایگارنیک تکنیکی شبیه به دموی محصولات و خدمات است در اینجا هیجان را بیشتر درگیر می کنیم و خیلی بیشتر به دنبال تحریک احساسات کاربران هستیم تا بتوانیم به نتایجی که مدنظرمان است دست یابیم.

 

به‌کارگیری اثر زایگارنیک در بازاریابی مخاطب را میخکوب میکند زایگارنیک اثر ناقص است که هیجان انگیز و تحریک کننده است و فرد برای تکامل آن دست به اقدام می‌شود مثلاً یک فیلم می‌خواهد در سینما روی پرده برود هنگامی که فیلم را تبلیغ می‌کنند قسمت جذابی از آنها پخش و در اختیار کاربران قرار می دهند این قسمت کوچک و جذاب باید هیجان انگیز باشد تحریک کننده باشد و سپس در بهترین جای فیلم آن را کات می‌کنیم و می‌گوییم برای دیدن ادامه به سینماهای فلان و فلان و مراجعه کنید.

 

در به‌کارگیری اثر زایگارنیک در بازاریابی هوشمندانه عمل کنید

اثر ناقص یا زایگارنیک تاثیرات بسیار زیادی روی مغز کاربران می‌گذارد و مغز را باز نگه می دارد چون هنوز فیلم و داستان اصلی را به تکامل نرسانده است پس ذهن هنوز باز است و به دنبال یافتن و رسیدن به کل داستان است.

 

 همین که مغز را باز نگه داشته است او را ترغیب میکند برای دیدن ادامه به سینما مراجعه کند.

 

استفاده اثربخش از به‌کارگیری اثر زایگارنیک در بازاریابی

درواقع کاربر به دنبال نیمه کامل و ادامه داستان است و باید برای دیدن آن به سینما برود و بلیط تهیه کند چون می‌خواهد داستان را کامل کند اثر زایگارنیک تکنیکی بسیار قوی است که می توانید آن را با قسمت های هیجان انگیز و انگیزاننده در کتاب‌های آموزشی محصولات و … به کار ببرید و بگویید برای دانستن ادامه فلان قسمت مراجعه و خرید را انجام دهید.

 

 توصیه می‌کنم  هنگام به‌کارگیری اثر زایگارنیک در بازاریابی در به کارگیری آن دقت لازم را به خرج دهید و تنها موردی را انتخاب کنید که هیجان زیادی ایجاد می‌کند و مشتریان را ترغیب و تشویق به خرید می کند چندین بار که این کار را انجام دهید در آن به تخصص می‌رسید. و آنگاه می توانید در تبلیغات، کمپین و فروش ها از آن به خوبی استفاده کنید.

 

 همین الان لیستی از محصولات خودتان را انتخاب کنید که می توانید زایگارنیک یا اثر ناقص را بر روی آنها پیاده کنید تا مشتریان را ترغیب به خرید کنید.

 

 روی این لیست کار کنید و مهمترین موارد آن را انتخاب و پیاده سازی کنید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا


اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید