ضرورت بازاریابی اینترنتی برای فروش

ضرورت بازاریابی اینترنتی برای فروش

ضرورت بازاریابی برای تمامی فروش ها واضح و شفاف است اگر بازاریابی انجام ندهید فروشی هم ندارید در این مقاله با انواع بازاریابی و شیوه های آن اشنا می شوید درادامه با ما همراه باشید.

 

ضرورت بازاریابی
تا زماني كه فاصله توليد كننده و مصرف كننده كوتاه بود، توليد كننده از نيازها، خواسته ها، سـلايق، آداب و رسوم مصرف كننده مطلع بود و به وجــود بـازاريابي و مديريت بازار نيـــازي احساس نمي شـد اما در شرايط اقتصادي كه بسياري از شركت هاي بزرگ مرزهاي ملي را براي فعــاليت هاي تجاري خـود كوچك يافته اند، جهاني فكر مي كنند، جهـاني توليد مي كنند، و در سطح جهاني محصولات خود را توزيع مي نمايند، فعاليت هاي بازاريابي زيــادي بايد انجـام شـود تا كالا از توليد كننده به مصـرف كننده برسد. در واقع بازاريابي شامل كليه عملياتي است كه در فاصــله توليد تا مصرف باعث تسريع در جريان هدايت كالاها يا خدمات به سوي مصــرف كننده مي گردد و همان طور که مشاهده می کنید ضرورت بازاریابی برای داشتن فروش های میلیاردی واضح می باشد.

 

دو تعریف از بازاریابی و تاکید بر ضرورت بازاریابی
۱_ بازاريابي يك فرايند اجتماعي و مديريتي است كه به وسيله آن افراد و گروه ها آنچه را مي خواهند و نياز دارند ازطريق خلق، ارائه و تبادل كالا با يكديگر بدست مي آورند.
۲_ بازاريابي فـــــرايندي است كه به وسيله آن سازمان ها به صورت خلاق، مولد و سودآور با بازار ارتباط مي يابند بازاريابي دانش انطباق و همسـويي منابع انساني، مالي و فيزيكي سازمان ها با خواسته ها و نيازهاي مشتري است.

 

مفهوم بازاريابي
مفهوم بازاريابي برعكس مفهوم فروش داراي گامي از بيرون به داخل است. اين مفهوم با يك بازار كاملا تعريف شده آغاز مي شود روي نيازهـاي مشتـريان تاكيـد دارد كليه فعاليتهاي بازاريـابي را هماهنـگ مي كند كه به نحوي مشتـريان را متاثر مي سازد و با تامين رضايت مشتريان سود مي آفريند. شركت ها تحت لواي مفهوم بازاريابي كالاهايي را توليد مي كنند كه مشتريان مي خواهند و بدين وسيله رضايت مشتريان را تامين مي كنند و سود مي آفرينند.

 

مفهوم فروش و ضرورت بازاریابی
اين مفهوم از داخل به بيرون مي نگرد و از كارخانه شــروع مي كـند به محصولات و كالاهاي موجود شركت توجه دارد و به دنبال كسـب فروش سودآور مي باشـد تلاش هـاي فروش و تبليغات پيشبردي قابل ملاحظـه اي را مي طلبد.

 

وظایف و ضرورت بازاریابی
۱_ تعيين مشتريان بالقوه و شناسائي نيازها و خواسته هاي آنها
۲_ تعيين بازارهاي هدف
۳_ طراحي محصول
۴_ قیمت گذاري مناسب
۵_ توزيع كالا و خدمت در زمان و مكان مناسب
۶_ ايجاد ارتباط مستمر با مشتريان و ارائه اطلاعات لازم
۷_ بازخورد از مشتريان و ارائه خدمات پس از فروش
۸_ ميل به اهداف سازماني( سود وغيره)
۹_ ايجاد تفكر مشتري مدار در كاركنان درون سازمان

 

مفاهیم اساسی و ضرورت بازاریابی
۱_ نيازها
نياز حالت محروميت از چيزي در شخص مي باشد. وقتی نيازي تامين نشده باشد شخص دو راه حل پيش رو دارد. اول بدنبال چيزي مي باشد كه نياز را تامين كند و دوم تلاش مي كند كه به نحوي نياز را تعديل كند و شدت آنرا كاهش دهد.
۲_ خواسته ها
تمايلي كه پس از نياز ايجاد مي گردد يا ميل به برآوردن نيازهاست. خواسته ها بر حسب امكاناتي كه تامين كننده نيازها هستند تعريف مي شوند. فروشندگان ممكن است از بيماري« نزديك بيني بازاريابي » (Marketing myopia) در رنج باشند اينان آنچنان در محصولات خود غرق شده اند كه فقط به خواسته هاي فعلي توجه دارند و دور انديشي در خصوص شناخت نيازهاي مشتريان را از دست داده اند.
۳_ تقاضاها
درخواست براي كالايي خاص كه قدرت خريد آن وجود داشته باشد. خواسته ها وقتي با قدرت خريد همراه باشند تبديل به تقاضا مي شوند و مردم تقريبا داراي خواسته هايي نامحدودند اما در برابر منابع محدودي قراردارند و در چارچوب خواسته ها و منابع معين، كالاهايي را برمي گزينند كه منافع و مزاياي حاصله رضايت ايشان را حداكثر كند.
۴_ كالاها
هر چيزي كه جهت ارضاء نيازها و خواسته هاي مردم در بازار ارائه شود توانايي تامين يك نياز يا خواسته را داشته باشد. هر چيزي كه بتوان براي جلب توجه، بدست آوردن، استفاده يا مصرف، در بازار عرضه كرد و توانايي تامين يك خواسته يا نياز را داشته باشد كالا تلقي مي شود.
۵_ مبادلات
دريافت محصول و خدمات در قبال ارائه چيزي را گویند. بازاريابي وقتي تحقق مي يابد كه مردم براي تامين نيازها و خواسته هاي خود تصميم به مبادله بگيرند. براين اساس همان طوري كه توليد ايجاد ارزش مي كند مبادله نيز ايجاد ارزش مي كند چرا كه مبادله امكانات مصرفي بيشتري در اختيار مردم قرار مي دهد.
۶_ معاملات
( واحد اندازه گيري بازاريابي به شمار مي رود، يك معامله شامل داد و ستد فايده بين طرفين معامله است )مبادله، هسته مركزي بازاريابي است اما معامله، واحد اندازه گيري بازاريابي بشمار مي رود.
تمام معاملات با پول صورت نمي گيرد خدمات نيز در معاملات پاياپاي مي توانند بجاي كالا مورد استفاده قرار گيرند.
۷_ بازارها
به مجموعه اي از خريداران بالقوه و بالفعل يك كالا، بازار اطلاق مي شود. در يك جامعه با افزايش تعداد افراد و معاملات، تعداد بازرگانان و بازارها نيز افزايش مي يابد و يك بازار مي تواند حول محور كالا، خدمت، و يا هر چيز با ارزش ديگري تشكيل شود.

 

اهمیت ضرورت بازاریابی

بازارگرايي

گرايش به بازار و نيازهاي مشتري كه اولين ويژگي برای ضرورت بازاريابي جديد است به عنوان يك فرهنگ و بينش پذيرفته می شود.

بازارشناسي

شناخت بازار تلاشي نظام مند است براي گردآوري، ضبط و ثبت اطلاعات مربوط به همه اجزاي تشكيل دهنده نظام بازار مانند خريداران بالقوه و بالفعل، فروشندگان، واسطه هاي گوناگون، رقبا، سازمان های تسهيلاتي و خدماتي و در نهايت همه عواملي كه بر نظام بازار تاثير دارند.

بازاريابي

بخش بندي يا تقسيم بازارها و تعيين محصولات شركت براي مناسب ترين بازارها.

بازارسازي

ضرورت بازاریابی در بازار و معرفي و شناساندن سازمان و محصولات و خدمات آن با استفاده از عوامل قابل كنترل بازاريابي (محصول، قيمت، توزيع و پيشبرد فروش )

بازارگردي

شركت كردن در نمايشگاهها، بازديد از بازارهاي گوناگون و بودن در محيط بازار ديدگاه مديران را بازتر و گسترده تر مي سازد.

بازار سنجي

بررسي و ارزيابي گذشته و استفاده از تجربيات. تحليل موقعيت بازار با توجه به آنچه هستيم و داريم و آنچه بايد داشته باشيم.

بازارداري

حفظ مشتري و ايجاد زمينه براي بازگرداندن او به سوي خود.

بازارگرمي

تبليغات و تشويقات به موقع جهت آگاه ساختن، متقاعد ساختن و ترغيب مشتريان براي ارتباط بيشتر با سازمان.

بازارگرداني

مديريت بازار كه شامل برنامه ريزي، اجرا و كنترل امور گوناگون بازار و ابعاد مختلف ضرورت بازاريابي است.

تمامی کسب کارهای بزرگ اینترنتی با انجام تکنیک های بازاریابی اینترنتی فروش های فوق العاده ای روتجربه کرده اند، شما با یادگیری تکنیک های بازاریابی اینترنتی می توانید به راحتی فروش داشته باشید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید