جایجایی و دریافت در بازاریابی

جایجایی و دریافت در بازاریابی

جایجایی و دریافت در بازاریابی را بخوبی استفاده کنید تا راحت دریافت کنید بسیاری از شرکت ها و افراد هستند که در برنامه های بازاریابی خود با وجود اینکه ساعت ها با مشتریان صحبت میکنند اما از نتایج به شدت گله مند هستند و نتایج آن چیزی نیست که انتظارش را داشتند.

 

 • آیا مشتری شما را درک کرد و نخرید؟
 • آیا مشتری با احساس خود محصول شما را لمس کرد؟
 • آیا توانستید تاثیرگذاری ایجاد کنید؟
 • اگر پس پاسخ هایتان بله هست پس چرا موفق نشدید؟

 

پاسخ درست خیلی ساده است شما خودتان را به جای مشتری قرار ندادید هنگامیکه خودتان را به جای مشتری قرار میدهید آن وقت است که میتوانید او را راحتتر درک کنید و با فراق بازتر به او بفروشید.

 

مطمئن باشید اگر مشتری به محصول شما نیاز داشته باشد حتما خرید انجام میدهد پس اگر مشتری شما درک نکرد این شما بودید که نتوانستید او را بیدار کنید تا محصول شما را به خوبی بشناسد.

 

قبل از انجام تمرینات بازاریابی حتماً این تمرین را انجام دهید.

 

 • ابتدا خود را به جای مشتری قرار دهید.
 • بگویید چه چیزی نیاز دارید؟
 • طبق چه شرایطی حاضر به انجام معامله هستید؟
 • دوست دارید چگونه معامله کنید؟
 • تمایل دارید چه صحبت هایی بشنوید؟
 • میخواهید چه امتیازاتی دریافت کنید؟
 • به دنبال چه هستید؟
 • معامله اگر چگونه باشد از آن استقبال میکنید؟

 

اگر به خوبی به این سوالات پاسخ دهید توانستید خودتان را به جای مشتری قرار دهید  آنگاه است که مشتری را به خوبی درک کرده اید و فروش و بازاریابی به آسانی انجام خواهد شد.

بنابراین وقتی میگویم در بازاریابی از جابجایی استفاده کنید تا راحت دریافت کنید چون خودتان را به جای مشتری قرار داده اید به راحتی اهداف بازاریابی خود را دریافت میکنید.

 

جایجایی و دریافت در بازاریابی را پیاده سازی کنید

خودتان را به جای افرادی قرار دهید که می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید و ببینید آیا بیشتر از اینکه به فکر سود رساندن باشید به فکر این هستید چه سودی به دست آورید؟

 

اگر چنین دیدگاهی دارید باید بگویم نمی‌توانید بازاریابی قوی را برای خودتان انجام دهید هنگامی که خودتان را به جای طرف مقابلتان قرار دهید به این درک می‌رسید من چه سودی برای آنها دارم و آنها را مشخص می‌کنید تا بتوانید درک بیشتر و بهتری از روابط‌تان داشته باشید افراد موفق سود بسیار زیادی به افرادی می‌‌رسانند که با آنها ارتباط دارند

 

این گفته به این معنی نیست که به خودتان ضرر برسانید و به فکر دیگران باشید بلکه به این معنی است که خودتان و همراهانتان با هم رشد می‌کنید و به جایگاه‌های بالاتری دست پیدا می‌کنید همه‌ی ما انسان هستیم همان‌طور که دوست داریم ما را تحسین کنند آنها هم دوست دارند که ما هم آنها را تحسین کنیم انسان‌ها ذاتاً عادل هستند و معمولاً در قبال لطفی که به آنها می‌کنید حاضر هستند به شما پاداش بدهند و سودرسانی کنند

 

جایجایی و دریافت در بازاریابی را از قبل تمرین کنید

هر چقدر بتوانیم سود بیشتری به افراد برسانیم و به آنها خدمت کنیم این فرصت ناب را به دست می‌آوریم که بتوانیم پاداش به همان اندازه و بیشتر را دریافت کنیم در جلسات بازاریابی که با شرکت‌های بزرگ داشتم بارها شاهد بودم که ارائه‌ِی امتیازات کوچک چه نتایج متفاوت و بزرگی را برای ما به همراه داشت و در مراحل بعدی آنها امتیازات به مراتب بزرگتری به ما می‌دادند به دلیل سود کوچکی که به آنها رساندیم چندین برابر دریافت می‌کردیم.

 

از داشته‌های ارزشمندتان نگه‌داری کنید ساخت برند شخصی و بازاریابی برای خودتان پروسه‌ای زمانبر است باید چیزهایی که در طول مسیر می‌سازید از آنها نگه داری کنید داشتن اعتبار، نام نیک، نیت خیر‌خواهی در طول زمان به‌وجود می‌آید و مخاطبان آن را درک می‌کنند

 

اما در آن واحد می‌تواند از بین برود هر کاری که انجام می‌دهید یک رابطه مستقیم با اعتبارتان دارد و یا باعث افزایش اعتبارتان می‌‌شود و یا به اعتبارتان لطمه می‌زند پس باید خیلی با دقت و ظرافت به  فعالیت‌هایتان برسید و هر کاری را انجام ندهید یکی از مواردی که خیلی به اعتبار لطمه می‌زند گفتگوهای طولانی و بیهوده است

 

جایجایی و دریافت در بازاریابی را با سودرسانی ایجاد کنید

مخصوصاً در دنیای امروز که به سرعت در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر می‌شود و می‌تواند خیلی سریع دست به دست بچرخد و در طرف مقابل اگر گفتگوی سازنده‌ای باشد می‌تواند اعتبارتان را افزایش دهد.

همانطور که یک موفقیت مالی بزرگ نتیجه صدها و هزاران تلاش و موفقیت کوچکتر است رسیدن به برند شخصی و بازاریابی خودتان هم از تلاش‌های پیوسته و موفقیت‌های کوچک به دست می‌آید هرچند که ممکن است بسیاری از این تلاش و موفقیت‌های کوچک را هرگز نبینید ولی باز هم کار خودشان را انجام می‌دهند.

 

در شرایط و اوضاع مناسب به دنبال بازاریابی برای خودتان باشید و همین تلاش‌های به ظاهر کوچک در گذشت زمان نتایج متفاوتی را برایتان می‌سازد.

 

تا همیشه یادتان باشد که در بازاریابی از جابجایی استفاده کنید تا راحت دریافت کنید و بتوانید بازاریابی پربازده و مفیدی داشته باشید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا


اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید