از جایگاهتان مراقبت کنید تا سریعتر به جایگاه بالاتر بروید

از جایگاهتان مراقبت کنید تا سریعتر به جایگاه بالاتر بروید

از جایگاهتان مراقبت کنید ، شما با تمام فعالیت هایی که انجام داده اید و میدهید جایگاهی برای خودساخته اید و دارای جایگاه نزد مخطبان و همراهانتان هستید نمیتوانیم جایگاه خودمان را همین جوری رها کنیم چون بدون شک و تردید باعث سقوط جایگاه خواهد شد.

 

جایگاهی که شما ساخته اید در ذهن مخاطبان قرار دارد و همراه با جایگاه یک تصویر ذهنی در ذهن مخاطبان دارید تصویر ذهنی شما ملاک بر قضاوت های و برخوردهای کاربران هنگام مواجه شدن با شما است.

 

همین الان پاسخ دهید برای مراقبت از جایگاه خود چه کارهایی انجام داده اید؟

چه استراتژی هایی را به کار برده اید؟

آیا به اندازه ی کافی به آن اهمیت می دهید؟

 

ساخت تصویر ذهنی نیازمند برنامه‌ی مشخص و ریزه‌کاری‌های بسیار زیادی است و برای ساخت آن مدت‌ها زمان و هزینه صرف می‌کنیم با نگاهی به تاریخ شرکت اپل می‌بینیم استیو جابز و تیم اپل سختی‌های بسیار زیادی کشیدند و الان  اپل یکی از ارزشمندترین شرکت‌های جهان است و ماه عسل آن همه سختی و مشقت باعث شد مخاطبان اپل تصویر مثبت و خوب از آن داشته باشند.

 

با تشکیل صف‌های طولانی اقدام به خرید محصولات کنند اپل با عرضه‌ی محصولات ارزشمند تصویری ارزشمند را در ذهن مخاطبان ایجاد کرد ساخت تصویر ذهنی سخت اما بسیار هیجان‌انگیز و ارزشمند است و در طرف مقابل خدشه‌دار کردن آن خیلی راحت و سریع اتفاق می‌افتد تولید محصولات بی‌کیفیت و رفتارها و حرکات ناشایست می‌تواند هر تصویر مثبتی را خدشه‌دار کند برای همه‌ی کارها از قبل برنامه‌ریزی دقیق انجام دهید و این سوال را بپرسید آیا با انجام این کار تصویر ذهنی مثبت می‌سازم یا آن را خدشه‌دار می‌کنم؟

 

با همین پرسش ساده به راحتی می‌توانید از انجام بسیاری از کارها جلوگیری کنید افراد مشهور و موفق روی تصویر ذهنی‌شان بسیار حساس هستند و می‌دانند باید از آن مراقبت کنند و پیوسته آن را پرورش و توسعه دهند.

 

هیچ‌کس نمی‌خواهد تصویر ذهنی‌اش خدشه‌دار شود عدم مراقبت باعث می‌شود این اتفاق بیفتد بنابراین از زحمات و تلاش‌های خودتان مراقبت کنید تا بتوانید از ثمره‌ی آن استفاده کنید.

 

در کنار ساخت جایگاه و تصویر شخصی حتماً باید برنامه  ویژه ای را برای حفظ آن اتخاذ کنید بنابراین همین الان دست به کار شوید و برنامه ای برای آن طراحی کنید.

 

مثلاً مشخص کنید چه مواردی به جایگاه و تصویر ذهنی شما نزد مخاطبان آسیب می زند؟

 

چه مواردی به ارزش و اعتبار شما نزد مخاطبان می افزاید؟

 

آیا میتوانید هر کاری را انجام دهید؟

 

چند نفر از افراد سرشناس و چند برند بزرگ را می شناسید که فقط به دلیل عدم مراقبت ار جایگاه و برندشان بی اعتبار شدند؟

آیا دقت کرده اید فقط کمی سهل انگاری باعث آن بی اعتباری شد؟

 

این را به عنوان یک برنامه بنگرید که باید از جایگاهتان مراقبت کنید

پس از خودتان، جایگاهتان، برند و نام تجاریتان مراقبت کنید و پیوسته بخواهید آن را بهبود ببخشید.

 

از جایگاهتان مراقبت کنید و سپس به فکر سعود باشید

نوشتن کتاب، آموزش و … اعتبار شما را بدون شک می افزاید و از طرفی صحبت های غیرضروری و تنش زا باعث خدشه دار شدن جایگاهتان خواهد شد.

 

با حفظ جایگاه خود مسلماً مسیر رشد و پیشرفت و توسعه آسانتر خواهد شد وقتی از جایگاهی که قرار دارید مطمئن باشید آن وقت برای رشد و سعود به جایگاه بالاتر راحتتر قدم بر میدارید.

 

در حفظ جایگاه خود کوشا باشید و آنگاه با خیال راحت برای رشد و توسعه اقدام نمایید.

 

مشخص کنید اگر از جایگاهتان مراقبت کنید چه سودی برای شما خواهد داشت؟

در طرف مقابل اگر از آن مراقبت نکنید دچار چه ضرر و زیانی خواهید شد؟

 

با حفظ جایگاه و تلاش برای صعود بیشتر مطمئن باشید ساخت برند و ایجاد اعتبار و اعتمادسازی خیلی سریعتر انجام خواهد شد.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا


اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید