تعیین جامعه هدف و مشکلات و نیازهای آنان

تعیین جامعه هدف و مشکلات و نیازهای آنان

تعیین جامعه هدف و مشکلات و نیازهای آنان ، تعیین جامعه هدف و مشکلات و نیازهای آنان ، توصیه می کنم حتما جامعه هدف را با دقت و ریزبینی انتخاب کنید چون یک انتخاب خوب مصادف با فروش‌های بسیار بالایی خواهد بود. انتخاب اشتباه هم کلی ضرر و زیان در پی خواهد داشت.

تعیین جامعه هدف و مشکلات و نیازهای آنان با انتخاب درست

بنابراین در انتخاب جامعه هدف نهایت دقت را به خرج دهید و تلاش کنید آن را به شکلی کاملاً واضح و دقیق معین کنید اما زمانیکه مشخص نباشد چه محصولی را تولید می‌کنید اصلاً مشخص نیست می‌خواهید آن را به چه گروهی بفروشید حالا برای چه گروهی تولید کردید؟ و…

 هنگامیکه باری به هرجهت پیش می رویم و میگوییم خیلی خوب حالا پیش میرویم و همه  هم می آیند خرید می‌کنند و ما ثروتمند می شویم اما هنگامی که موضوع را بررسی می کنیم و میبینیم چون جامعه هدف مشخص نشده است کاری بیهوده و زیان ده انجام شده است و کلی هم زمان و هزینه در بر داشته است.

 عدم تعیین جامعه هدف و مشکلات و نیازهای آنان سردرگمی به همراه خواهد داشت

 بسیاری از محصولات اصلاً معلوم نیست برای آقایان هست؟ برای خانم ها هست؟ دانش آموزان، دانشجویان، مدیران، کودکان، میانسالان، نوجوانان، جوانان و … تولید شده است؟

 آیا طراحی جلد محصولات افراد کهنسال با کودکان یکسان است؟

 آیا نوع تفکر کودکان و بزرگسالان یکی است؟

قطعاً نه بنابراین عدم انتخاب جامعه هدف سردرگمی به همراه خواهد داشت و باید آن را به صراحت مشخص کنید.

تصاویری که برای نوجوانان انتخاب می‌کنیم ممکنه نتوانیم برای بزرگسالان انتخاب کنیم و به همین ترتیب رنگ ها متفاوت و…

بنابراین بررسی و تعیین جامعه هدف امری ضروری است و هنگامیکه می‌خواهیم محصولی را تولید کنیم یا خدمتی را ایجاد کنیم  باید حتماً بدونیم برای کی دارد تولید میشود.

مثلاً میخواهیم در مورد نوع پوشش صحبت کنیم مشاهده می‌کنید که این طیف بزرگی از سن و سال و سلیقه و… را شامل میشود و نمیتوانیم دقیقاً مشخص کنیم چه پوششی مدنظرمان است.

 وقتی جامعه مشخص باشد بسیار با اعتماد به نفس صحبت میکنید و اقدامات را انجام میدهیم.

مثلاً می‌خواهیم در مورد مدیران محصولی را طراحی کنیم می‌توانیم روی مدیران متمرکز شویم و به تهیه لیست مشکلات و نیازهای آنها اقدام کنیم تا اطلاعات دقیقی را به دست بیاوریم و بتوانیم بهترین خدمت را به آنها ارائه کنیم.

 

تردید در تعیین جامعه هدف و مشکلات و نیازهای آنان شکت به همراه می‌آورد

حتماً جامعه هدف را به درستی انتخاب کنید و در آن هیچ تردیدی نداشته باشید وقتی تعیین کردید آن را لیست وارد بنویسید و تمام ویژگی ها و مشخصات آن را یادداشت کنید.

 در زاویه های مختلف به آن بنگرید و آن را بررسی کنید و جدی تری به آن بنگرید و تلاش کنید با ارائه ی خدمات بهتر تاثیرات بیشتری روی آنها ایجاد کنیم هر چه جامعه هدف مشخص باشد می‌توانیم تاثیر گذاری بیشتری داشته باشیم.

تاکید من درجزئی نگری است چون با داشتن دید جزئی مسلماً شناخت بهتر خواهد شد و می توانید به این پرسش ها پاسخ دهید که چه مشلاتی دارند؟ چه نیازهایی دارند؟ می‌توانید چه راهکارهایی را به آنها ارائه کنید؟

چگونه می‌توانند از این بهتر باشند؟ و پیوسته به راهکارهای بهتر با اوضاع بهتری خواهید رسید و پاسخ به این سولات حیاتی و کلیدی فقط به دلیل شناخت دقیق جامعه هدف امکانپذیر است.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید