تکنیک های قیمت گذاری برای بازاریابی موثرتر

تکنیک های قیمت گذاری برای بازاریابی موثرتر

تکنیک های قیمت گذاری برای بازاریابی موثرتر ، طبق تحقیقات انجام شده قیمت گران یا ارزان محصولات نمی تواند تاثیرات چندانی در فروش آن داشته باشد اما نحوه قیمت گذاری و استفاده از تکنیک های آن بر میزان فروش تأثیرگذاری زیادی دارد و این را در تجربه چندین ساله ام بارها و بارها مشاهده نموده ام معمولا همه ما می دانیم جنس ارزان یعنی دردسر اما واقعا همیشه اجناس ارزان دردسرساز نیستند بسیاری از مواقع ما محصولاتی را در تخفیف های مختلف خرید می کنیم بسیار هم از آنها راضی هستیم و در مجموع می توانیم بگوییم ارزانی و گرانی یک محصول تاثیر چندانی بر میزان فروش آن ندارد.

 

افزایش فروش با تکنیک های قیمت گذاری برای بازاریابی موثرتر 

 چیزی که سبب  فروش می شود دانستن تکنیک های ناب فروش است و من سایت های زیادی را می شناسم با وجود ارزان بودن محصول فروش بالایی دارند و سایت های زیادی هم هستند همان محصولات ارزان را چندین برابر قیمت می فروشند پس خود ارزانی یا گرانی محصول اهمیت چندانی ندارد و این خود محصول و تکنیک های فروش است که جواب می دهند.

 

 سعی کنید در صفحه محصول مشتری را متقاعد کنید که با قیمت مناسبی می فروشید و قیمت شما در قیاس با چیزی که دریافت می کنند بسیار ناچیز است اگر مشتری را متقاعد کردید به شما قول می دهم بی ارزش ترین محصولات  هم به راحتی فروش می روند.

 

متقاعد کردن مشتری و تکنیک های قیمت گذاری برای بازاریابی موثرتر 

 برای متقاعد کردن مشتری پیوسته مزایا و ارزش محصول را بیان کنید و قیمت را توجیه کنید و بگویید مثلاً در فلان کشور این محصول با ۱۰ برابر این قیمت فروش می رود اینجوری قیمت مرجع اعلام می کنید قیمت مرجع همان اولین قیمت است و توجیه قیمت محصول یک نمونه از ارزش پرداخت است مثلا بیمه عمر بخرید با روزانه پرداخت هزار تومان حالا این هزار تومان را با یک شارژ تلفن همراه و … نشان دهید.

 

به نظر من یکی از تکنیک های قیمت گذاری بحث قیمت های دقیق است مثلا به جای۱۰۰۰۰۰ تومان بنویسید ۹۹۵۰۰ با این کار توقع تخفیف هم به شدت پایین می آید و تکنیک دیگر هم کم کردن صفرها تا حد ممکن است مثلا به جای ۱۰۰۰۰۰۰یک میلیون ریال بنویسید ۱۰۰۰۰۰هزار تومان تعداد صفرهای کمتر ترس از پرداخت را کاهش می دهد.

 

 در کل نظر من این است که قیمت محصولات را براساس ارزش تعیین کنید مثلا اگر محصول شما یک میلیون ارزش دارد همین یک میلیون یا کمتر را روی آن بگذارید قیمت های یکسان هم نوعی تکنیک قیمت گذاری است که مشتری با اولین خرید، خرید محصولاتی با همان قیمت را یک امر بدیهی و عادی میداند و راحتتر و سریعتر تصمیم به خرید میگیرد.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید