تاثیر بازاریابی اینترنتی برکسب و کارها

تاثیر بازاریابی اینترنتی برکسب و کارها

تاثیر بازاریابی اینترنتی برکسب و کارها، بازاریابی اینترنتی یکی ازمهم ترین بخش های هرکسب کاری است برای این که بخواهد فروش موفقی داشته و بتواند به تمامی اهداف مالی خود دست پیدا کند در ادامه این مقاله ابعاد بیشتری را از بازاریابی اینترنتی برای شما همراهان گرامی توضیح خواهم داد با ما همراه باشید.

 

دنیای اینترنت
دنیای اینترنت گستره عظیمی از اطلاعات گوناگون و با تعداد کاربران مختلف از کشورها و اقوام مختلف است. در این دنیای مجازی روزانه بسیاری از مبادلات و امور تجاری در حداقل زمان بین افراد و شرکت های گوناگون از سراسر جهان به وقوع می پیوندد.

اینترنت پیشرفته ترین وسیله ارتباط جهانی با امکاناتی وسیع در خدمت بشر می باشد. سازمان ها و شرکت های تجاری که این کانال ارتباطی را درک کرده‌اند تمایل زیادی دارند که بتوانند در اینترنت جایگاه خوبی پیدا کنند.

 

گام اول برای ورود به کسب و کار اینترنتی
گام اول برای ورود به این دنیای عظیم طراحی و راه‌اندازی یک وب سایت اینترنتی است، ولی واقعیت این است که راه‌اندازی یک وب سایت حتی با امکانات بسیار بالا همانند ایجاد یک فروشگاه در یک کوچه بن بست و یا مجموعه‌اي مجلل در وسط كوير است، زیرا کسی به خودی خود از وجود سایت آگاه نیست و باید به نحوی حضور خود را اعلام کرده و سایت را همه جا معرفی نمود.

 

بازاریابی اینترنتی
بازاریابی اینترنتی بخشی از تجارت الکترونیک است که مدیریت اطلاعات، روابط عمومی، خدمات مشتریان و بخش فروش را در بر دارد. به طور کلی تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی از زمانی که دسترسی به اینترنت به صورت گسترده برای عموم مردم فراهم شد، رواج یافته است .به طور کلی واژه بازاریابی اینترنتی به استفاده از اینترنت جهت انجام تبلیغات، فروش کالا و خدمات اطلاق می گردد این بازاریابی نوعاً بر اصل “پرداخت به ازای هر کلیک” استوار است.

در حال حاضر بیش از یک سوم مصرف کنندگان خانگی در آمریکا و بسیاری از نقاط اروپا که به شبکه اینترنت دسترسی دارند، خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند.

مدل های تجاری بازاریابی اینترنتی و اشکالات آن
B2B که اصطلاحاً business to business B2B
business-to-consumer B2C

 

مزایای بازاریابی اینترنتی
۱- دسترس بودن اطلاعات وسیع و نامحدود
۲- اتصال به انترنت و جستجوی کالای مورد نظرشان
۳- مقرون به صرفه تر

 

خصوصیات منحصر به فرد اینترنت برای درک تاثیر بازاریابی اینترنتی
۱- توانايي در نگهداري حجم وسيعي از اطلاعات كه بتوان آنها را با هزينه هاي پايين
۲- ازهر كجاي جهان و توسط هركسي از طريق شبكه جستجو كرده و يا منتشر ساخت
۳- امكان جمع آوري اطلاعات در مورد مشتريان ازطريق نظر سنجي هاي برخط است
۴- تعامل پذيري و توانايي در ارائه اطلاعات همزمان .
۵- اينترنتي موجب صرفه جويي در هزينه هاي تلفن و فاكس مي شود
۶- تواند اطلاعات موردنياز مشتري

 

فعالیت های مربوط به فروش محصولات و تاثیر بازاریابی اینترنتی
۱- اينترنت دسترسي تجارت ها به دامنه وسيع تري از مشتريان بالقوه در سراسر جهان را فراهم ساخته است
۲- اداره فرايند مبادله را راحت تر كرده است
۳- افزايش كارايي و كاهش هزينه هاي مبادله
۴- درمورد مبادلات بنگاه به بنگاه كاهش زمان پردازش
۵- امكان تطبيق سريع با شرايط جديد بازار را فراهم مي آورد
۶- هزينه هاي پايين براي ورود و شروع بازاريابي اينترنتي

 

تبادل فیزیکی کالاها و خدمات
۱- انتخاب هاي بيشتر و انعطاف پذيري بالاتر را براي شركت ها
۲- عمل كردن به عنوان يك كانال توزيع براي محصولات خاص

محدودیت های اینترنت
۱- پایین بودن سرعت اینترنت می تواند.
۲- به خریداران امکان لمس، بو کردن، چشیدن و به طور کلی دیدن کالا از نزدیک را قبل از خرید، نمی دهد .

 

تاثیر بازاریابی اینترنتی و اقدامات امنیتی
۱- برای خریداران و فروشندگانی که از تجارت آنلاین استفاده می کنند، نگرانی های امنیتی مسئله بسیار مهمی است. بسیاری از مصرف کنندگان از آنجایی که به امنیت اطلاعات شخصی خود در این سایت ها اطمینان ندارند، در مورد خرید اینترنتی دچار تردید می شوند. اخیرا برخی از شرکت هایی که خدمات فروش آنلاین ارائه می دهند، از دادن هرگونه اطلاعات در مورد خریداران به شدت اجتناب می ورزند.
۲- حتی شرکت هایی وجود دارند که در وب سایت خود به امنیت اطلاعات شخصی خریداران اشاره نموده و آن را صد در صد تضمین می کنند. در پاره ای موارد نیز این امکان در اختیار کاربر قرار داده می شود که پس از اینکه خریدش به پایان رسید، اطلاعات شخصی خود را از بانک اطلاعاتی شرکت مورد نظر حذف نماید

 

تاثیربازاریابی اینترنتی بر کسب کار های دیگر
۱- خرید سی دی، از سایت های اینترنتی MP۳ های مورد نظر خود را خریداری و دانلود می نمایند. مدت های مدید، صحبت در مورد قانونی یا غیر قانونی بودن دانلود فایل های موسیقی، بحث روز دست اندر کاران این صنعت به شمار می رفت.
۲- بازاریابی اینترنتی بر صنعت بانکداری نیز بی تاثیر نبوده و روز به روز بر تعداد بانک هایی که خدمات آنلاین انجام می دهند، افزوده می گردد. این سیستم به دلیل عدم نیاز به مراجعه به شعب بانک ها، از طرف مشتریان مورد استقبال بسیار قرار گرفته است.
۳- آمار نشان داده در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیون نفر از ساکنان آمریکا عملیات بانکی خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. البته پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن سرعت اتصال اینترنت در گسترش این سیستم های بانکی تاثیر چشمگیری داشته است. امروزه خدمات بانکی آنلاین یکی از پرسرعت ترین عملیاتی است که از طریق اینترنت انجام می شود. ۴۴ درصد از کل کاربران اینترنت، عملیات بانکی خود را به صورت آنلاین انجام می دهند .

 

تاثیر اینترنت بر بازاریابی سنتی
۱- تغيير جريان اطلاعاتي يك طرفه بين شركت با مشتريان در بازاريابي سنتي به جريان اطلاعاتي دوطرفه
۲- تغيير ازبازاريابي انبوه به بازاريابي فردي
۳- تغيير از مفهوم بخش بندي بازار در بازاريابي سنتي به مفهوم جامعه سازي در بازاريابي اينترنتي
۴- تغيير مدل بازاريابي يك به چند

 

شبکه سازی در بازاریابی بنگاه های کوچک و متوسط
۱- بنگاه های کوچک و متوسط یکی از اجزای حیاتی رشد در اقتصاد جهانی بوده و اهمیت آنها در رشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه بخوبی شناخته شده است.
۲- بنگاه های کوچک و متوسط، موسساتی هستند که با سطوح خاصی از عوامل سه گانه سرمایه گذاری در طرحها و ماشین آلات، تعداد کارکنان استخدام شده و حجم محصولات یا گردش تجاری شناخته می شوند.
۳- بنگاه های کوچک و متوسط هم به دلیل محدودیت های منابع و هم به دلیل بی اعتقادی مدیران آنها به روشهای مرسوم بازاریابی در شرکت های بزرگ، نمی‌توانند این گونه بازاریابی را انجام دهند.

 

ویژگی های بنگاه های کوچک و متوسط و تاثیر بازاریابی اینترنتی
۱- تاسیس و توسعه بنگاه های کوچک و متوسط به منابع اندکی نیاز دارد.
۲- بنگاه های کوچک و متوسط از درجه اشتغال زایی بالایی برخوردار هستند.
۳- بنگاه های کوچک و متوسط اغلب متکی بر منابع داخلی هستند.
۴- بنگاه های کوچک و متوسط از انعطاف پذیری بالایی برخورد دارند.
۵- بنگاه های کوچک و متوسط دارای قدرت سازگاری با شرایط متغیر محیطی هستند.
۶- بنگاه های کوچک و متوسط رقابت پذیر و نوآورانه هستند.
۷- بنگاه های کوچک و متوسط نیروهای متخصص بنگاه های بزرگ را پرورش می‌دهند
۸- مدیریت و کنترل بنگاه های کوچک و متوسط هزینه کمتری در بر دارد.
۹- مکان یابی بنگاه های کوچک و متوسط به سهولت قابل انجام است.

 

تاثیر بازاریابی اینترنتی و موانع توسعه بنگاه های کوچک و متوسط
۱- میزان کارایی هر واحد اقتصادی متاثر از عوامل متعددی است بخشی از این عوامل فقط در سطوح معینی از فعالیت می توانند تاثیر مثبت خود را بر کارایی نشان دهند.
۲- اگرچه کاربر بودن فعالیت بنگاه های کوچک و متوسط را به عنوان یک ویژگی مثبت به شمار می آورند
۳- عامل دیگری که می تواند کارایی فعالیت های اقتصادی را افزایش دهد
۴- استفاده از مدیریت سنتی در بنگاه های کوچک و متوسط
۵- پایین بودن استاندارد کیفی کالای تولید شده
۶- بودن سطح درآمد در بنگاه های کوچک نه تنها موجب کاهش امکانات داخلی لازم برای سرمایه‌گذاری و توسعه آنها می شود
۷- بنگاه های کوچک و متوسط غالبا قادر به استفاده از صرفه جویی های ناشی از مقیاس چه در شکل استفاده از اندازه بنگاه و چه در نوع مدیریت نیستند

 

تاثیر بازاریابی اینترنتی و ویژگی های بازاریابی بنگاه های کوچک و متوسط :
۱- محدودیت های منابع هم چون منابع مالی، زمان، دانش بازاریابی
۲- کمبود کارشناسان متخصص
۳- تاثیر محدود در بازار

 

شبکه سازی در بازاریابی اینترنتی
شبکه سازی در فعالیت های بازاریابی بنگاه های اقتصادی به معنای استفاده از شبکه ‌های متنوعی است که پیرامون تعاملات و فعالیت های عادی ساخته می شوند. تا کنون انواع مختلفی از این شبکه ها توسط محققان معرفی شده اند.

 

تاثیر بازاریابی اینترنتی بر روی شبکه سازی در بنگاه های کوچک و متوسط
ترکیب مفاهیم بازاریابی بنگاه های کوچک و متوسط و تعاریف شبکه ها وشبکه سازی، به ایجاد مفهوم بازاریابی توسط شبکه سازی منجر می شود. شبکه سازی یکی از خصوصیات طبیعی تصمیمات اتخاذ شده توسط مدیران بنگاه های کوچک و متوسط بویژه تصمیمات مرتبط با بازاریابی آنان است. شبکه سازی بنگاه های کوچک و متوسط کاملا هماهنگ با مشخصات بازاریابی این بنگاه هاست و تمایل به غیررسمی و بدون ساختاربودن دارد. همچنین این شبکه سازی معمولا به صورت آنی و انفعالی صورت می‌گیرد.

 

تاثیر بازاریابی اینترنتی و بنگاه های کوچک و متوسط

مدیران بنگاه های کوچک و متوسط علاوه بر انجام بازاریابی از طریق فعالیت های ارتباطی عادی خود.
بازاریابی توسط شبکه سازی از طریق شبکه های ارتباطی شخصی و با کسانی که در گذشته و یا حال دارای روابطی با مدیر بوده اند، انجام می شود.
شبکه سازی برای بنگاه های کوچک و متوسط شامل هزینه های ناملموس و نامشهودی همچون عضویت در یک کلوپ یا انجمن تجاری، هزینه پذیرایی در فعالیت های تجاری یا هزینه حق ورود برای نمایشگاه هاست.

 

تاثیر بازاریابی اینترنتی در شبکه سازی

شبکه سازی را می‌توان به عنوان یک فعالیت کارآفرینانه در نظر گرفت که در آن مدیر کارآفرین یک بنگاه کوچک یا متوسط به عنوان نقطه مرکزی مطرح است.
شبکه ارتباطی مدیران بنگاه های کوچک و متوسط توسط افراد کارآفرینی که می توانند آنان را در رسیدن به تصمیماتی برای توسعه بنگاه کمک کنند، تقویت می شود. این شبکه ها برحسب نیاز در حال تغییر هستند.

شبکه سازی علاوه بر اینکه یک فعالیت ضروری است، می تواند مهارت یا شایستگی مدیران بنگاه های کوچک و متوسط را نیز افزایش دهد.

 

تاثیر بازاریابی اینترنتیو انواع شبکه سازی
۱- شبکه سازی با رقبا
۲- شبکه سازی با مشتریان

 

تاثیر بازاریابی اینترنتی از طریق پست الکترونی

تاثیر بازاریابی اینترنتی با روش ایمیل مارکتینگ: بازاریابی اینترنتی با ایمیل مارکتینگ اگر درست انجام شود از هر روش بازاریابی دیگری به تجارت شما بیشتر و سریع تر کمک می کنید ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای بسیار قوی و منحصر بفردی است که اینترنت در اختیار ما قرار داده است. بازاریابی با ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) امروزه به ابزار مهمی در عرصه بازاریابی اینترنتی تبدیل شده آمار نشان می دهد فعالیت عمده کاربران اینترنتی چک کردن ایمیل مارکتینگ و بعد از آن جستجو در موتور های جستجو است.
اساسی ترین اصل در بازاریابی الکترونیک این است که نیاز مشتری را بشناسیم و با توجه به نیاز های مشتری گام برداریم یعنی ما همان چیزی باشیم که مشتری می خواهد.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید