4 تکنیک ناب انتخاب عنوان مطالب

۴ تکنیک ناب انتخاب عنوان مطالب

۴ تکنیک ناب انتخاب عنوان مطالب ، عنوان مطالب همیشه و در همه ی کسب و کارها  از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بیش از ۹۵ درصد از افراد قبل از مطالعه مطالب تنها بر اساس عنوان آن تصمیم به مطالعه ادامه مطالب می گیرند و من در این آموزش میخواهم قوی ترین تکنیک های انتخاب عنوان را به شما آموزش دهم.

 

۴ تکنیک ناب انتخاب عنوان مطالب براساس اهمیت اول:

 

تکنیک ۱- انتخاب عنوان بر اساس بهترین احساس خوب

خرید احساسی هستند و توجیه آنها با منطق صورت می گیرد مثلا اپل میگه اپل بخرید تا با پرستیژ باشید افراد هنگام خرید اپل می خواهند با خرید آن با پرستیژ شوند اما هنگامی که میخواهند پولی را که برای آن پرداخته اند توجیه کنند می گویند خیلی خوب حالا دوربینش فلان کیفیت را دارد فضای داخلی اش فلان حجم فلانه و … احساسی خرید کرد که با پرستیژ باشه حالا منطق توجیه می کنه که ثابت کنه خریدش خرید خوبی بوده بنابراین نهایی ترین احساسی که مخاطب از محصولات ما تجربه میکنه را به عنوان عنوان اصلی انتخاب می کنیم.

 

۴ تکنیک ناب انتخاب عنوان مطالب براساس اهمیت دوم:

 

تکنیک۲- انتخاب عنوان بر اساس نتیجه نهایی

 افرادی که از محصولات یا خدمات شما استفاده می کنند در نهایت به چه دستاوردی میرسد؟ آن دستاورد را به عنوان یک تیتر قوی استفاده کنید مثلاً شما محصولی دارید که هر کس از آن استفاده کند در یک ماه وزنش را ۵ کیلوگرم کاهش میدهد بنابراین عنوان می شود در یک ماه به وزن ایده آلتان برسید یا در یک ماه پنج کیلو گرم  وزنتان را کاهش دهید.

 

۴ تکنیک ناب انتخاب عنوان مطالب براسا اهمیت سوم:

تکنیک۳- استفاده از بزرگ ترین راه حل

همیشه پیدا کردن راه حل هایی برای بهبود اوضاع و شرایط می تواند هر کسی را به موفقیت برساند بزرگترین کارآفرینان جهان بزرگترین مشکلات زمان خودشان را حل  کردند و با حل آنها به ثروت رسیدند انتخاب عنوانی با راه حل می تواند  هر کسی را مجاب به خرید کند .

 

فرض کنید انسان های زیادی درگیر وزن زیاد هستند و می خواهند آن را کاهش دهند و پیوسته به دنبال راهکارهایی برای تحقق این امر هستند ما عنوان را به این صورت می نویسیم:

 

 چگونه در یک ماه ۵ کیلوگرم وزنتان را کاهش دهید؟

 استفاده از کلماتی مثل “چگونه” و “راز” نشان می دهد شمار راهکار را یافته اید و افرادی که مدتها به دنبال راهکار بودند به سادگی و سریع به سمت محتوای شما خواهند آمد.

 

۴ تکنیک ناب انتخاب عنوان مطالب براساس اهمیت چهارم:

 

تکنیک ۴- به چالش کشیدن جامعه هدف

در این روش با ابراز چند مشکل یا بزرگترین مشکل مخاطب را به چالش می کشیم اگر تاکید من مطرح کردن بزرگترین مشکل است مثلا میگویم هر ساله n درصد از افراد به دلیل اضافه وزن جان خودشان را از دست میدهند!

 

 به وزن ایده آل تان برسید تا از امراض در امان باشید و …

مخاطب با دیدن چنین عنوانی هایی به واکنش در می‌آیند و به سمت محتوای شما کشیده میشوند.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید