معامله داد و ستد

معامله داد و ستد

معامله داد و ستد ، هیچ معامله و داد و ستد انجام نمی‌شود مگر اینکه ارزشی در آن نهفته باشد زمانی می‌توانیم ارزش‌ها را درک کنیم که به طرف معامله کننده اعتماد داشته باشیم.

 

ارائه و دریافت ارزش با معامله داد و ستد

طی تحقیقاتی که در گذشته انجام دادم کسب و کارهای موفق بسیار زیادی را مورد ارزیابی قرار دادم و متوجه شدم شرکت و افراد موفق قبل از اینکه بخواهند ارزشی از مشتریان دریافت کنند به دنبال آن هستند که ارزشی را به مشتریان ارائه کنند بنابراین مشتریان از ارتباط با آنها مزایایی را دریافت می‌کنند و اصلی‌ترین مرحله داد ستد که شرکت‌های موفق و پیاده‌سازی کردند بحث گسترده، جذاب، سودآور و پرهیجان اعتماد مشتری است.

 

اعتماد و صدق گفتار در معامله داد و ستد

اصلی‌ترین عامل داد و ستد اعتماد است و تا اعتماد نباشد فروش و معامله در کار نخواهد بود یک روز تصمیم گرفتم عامل شکست چندین شرکت معتبر و بزرگ دنیا را بررسی کنم و ببینم چرا شکست خوردند آن شرکت ها هم سرمایه‌ی زیادی داشتند و هم محصولات زیادی را تولید کرده بودند اما باز هم ورشکست شدند و جواب نهایی فقط “نبود اعتماد مشتری” بود مشتری اگر اعتماد داشت حتی قیمت هم نادیده می‌گرفت و آن همه محصول فروش می‌رفت.

 

اعتماد طرفین در معامله داد و ستد

 بارها دو فروشنده را دیدم که یکی از آنها محصولات بی‌کیفیت و گران‌تری را نسبت به دیگری می‌فروخت اما مشتریان باز هم او را انتخاب می‌کردند وقتی از آنها پرسیدم این افراد مشتریان وفادار شما هستند؟ می‌گفت بله ما سال‌هاست با هم کار می‌کنیم فقط به سبب اعتبار و اعتمادی که به من دارند جنس‌های خود را از من خرید می‌کنند.

 

 در داد و ستد صادقانه و با چشم انداز اعتمادسازی ارتباطات برقرار کنیم  آنگاه در طول مدت زمان کوتاهی می‌توانیم اعتماد بسیاری از افراد را به خودمان جلب کنیم و روابط بسیار بهتری را برقرار کنیم.

 

اعتماد

به خودتان اعتماد کنید و خودتان را فردی مورد اعتماد و شایسته قلمداد کنید طوری که افراد در ارتباط با شما به این درک برسند که قابل اعتماد هستید برای اینکه فرد قابل اعتماد باشید باید خوش‌قول و متعهد در کارها و فعالیت های که انجام می دهید باشید.

 

 به تمام قول‌هایی که می‌دهید عمل کنید مثلاً اگر گفتید فلان روز یک مقاله می‌نویسم  در همان روز آن کار را انجام دهید. مقایسه نکنید مدام روابطی را که برقرار می‌کنید نگویید خوب این شخص هم ممکن است شبیه فلانی باشد که باعث شد از کارم تنزل رتبه بگیرم یا مواردی که دیدتان را بد می کند.

 

هر کسی در جای خودش محترم است و باید او را فقط در جایگاه خودش ببینیم و دید مثبت نسبت به همه چیز داشته باشیم اگر مدام مقایسه‌های تخریب کننده انجام دهید به شما قول میدهم نمی‌توانید روابط موفقی را برقرار کنید و هرگز نخواهید توانست به خوبی خودتان را بازاریابی کنید.

 

هر چقدر بیشتر در مورد عواطف و احساسات انسان‌ها بدانید راحت‌تر می‌توانید اعتماد کنید و مورد اعتماد قرار بگیرید بنابراین به دنبال یادگیری بیشتر در مورد انسان‌ها باشید مدت‌ها روی واژه‌ی اعتماد کار کردم و شرکت‌ها و افراد موفقی را در سراسر دنیا مورد ارزیابی قرار دادم فقط می‌توانید به کسانی اعتماد کنید که آنها را می‌شناسید به صداقت اعمال و رفتار آنها گواهی می‌دهید پس خیلی مهم است چگونه خودمان را معرفی کنیم و چه اعمال و رفتاری را بروز می‌دهیم.

 

همه‌ی آدم‌ها اشتباه می‌کنند همه را با هم مقایسه نکنید فقط از اشتباهات درس بگیریم و نکات خوب را از آنها استخراج کنیم و آنچه باعث اندوه و ناراحتی است به دست فراموشی بسپاریم.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا


اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید