شناسایی رقبا و بازار و بازاریابی

شناسایی رقبا و بازار و بازاریابی

شناسایی رقبا و بازار و بازاریابی ، اگر رقبا و بازار را بشناسید میتوانید با ارائه خدمات و محصولات ارزشمند سهم خودتان را از بازار افزایش دهید یکی از دلایل عمده عدم موفقیت، عدم شناخت رقبا و بازار برای کسب و کارها است در این آموزش به شما یاد میدهم تا رقبایتان را بشناسید و سهم فروشتان را افزایش دهید.

 

شناسایی رقبا و بازار و بازاریابی با تمرین

کاغذ و قلم آماده کنید و برای هر سوال یک جواب بنویسید و در مواردی که لازم است لیستی را به ترتیب آماده کنید.

یک: چه کسانی رقیب شما هستند؟

 بگردید به دنبال افراد و شرکت های موفقی که در حوزه فعالیت شما هستند و لیستی از آنها را تهیه کنید.

 

 دو:رقبای شما چه کارهایی را انجام می دهند؟ لیستی از فعالیتهای آنها را تهیه کنید.

 

سه: چرا فکر میکنید رقیب شما هستند؟

 پاسخ به این سوال چشمتان را بازتر می کند و متوجه می شوید به چه دلیل رقیب شما هستند و ممکن است بسیاری از رقبا را حذف کنید و شما آنها را دیگر به عنوان رقیب نشناسید.

 

چهار: رقبای شما چه نقاط قوت و ضعفی دارند؟

لیستی از نقاط قوت و ضعف آنها تهیه کنید با تهیه این لیست درمی‌یابید بسیاری از آنها نقاط قوتی دارند که می توانید از آنها الگو بگیرید و نقاط ضعفی هم دارند که می‌توانید آن نقاط را در بازار با ارائه محصولات و خدمات ارزشمند پوشش دهید و آن نقطه را از آن خودتان کنید.

 

شناسایی رقبا و بازار و بازاریابی برای کارایی دقیق

هنگامی که این موارد را یادداشت و تهیه می کنید حالا به این پرسش پاسخ دهید شما می خواهید کدام قسمت بازار را از آن خودتان کنید؟

 

به دقت به این سوال پاسخ دهید حتماً اگر نیاز هست روزها و ساعتهای زیادی را روی آن کار کنید نمی‌خواهم سریع و باری به هر جهت به آن پاسخ دهید چون اگر پاسخ این سوال به درستی انجام نشود دچار دردسر و ضررهای زیادی خواهید شد.

 من قبلاً دچار این اشتباه شده ام به شما توصیه می‌کنم اشتباه من را مجدد انجام ندهید و با دقت و ظرافت به آن پاسخ دهید.

 

بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها فقط برای زنگ تفریح به محیط وب می آیند و با صرف کلی هزینه و تلاش بیهوده مجدداً به سر جای اول خودشان برمی‌گردند حتماً در اجرای گام ها جدی و موثر باشید تا اینجای کار را اگر تمرینات را انجام دادید که بسیار عالی اگر انجام نداده‌اید همینجا صبر کنید و آنها را انجام دهید و سپس به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 

حالا به گام بسیار مهمی رسیده‌ایم در اینجا دید ما رو به جایی است که میخواهیم به آنجا برسیم.

 در اینجا مشخص کنید لیستی از محصولات، خدمات، امکانات و اقدام ها و کارهایی که می‌خواهید انجام دهید و نیاز هست که حتماً انجام دهید را بنویسید؟

 

با تهیه این لیست در می یابید که من چه کارهایی باید انجام دهم تا بتوانم به جایگاه و کسب و کاری که می‌خواهم دست یابم در تهیه این لیست تامل و درنگ لازم را انجام دهید و با استراتژی و برنامه دقیق آن را تهیه کنید تا بتوانید هنگام اجرا نهایت استفاده از امکانات و شرایط داشته باشید.

 

هر چقدر دقیق تر بدانید می‌خواهید چه کاری انجام دهید بهتر آن را انجام می‌دهید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید