واژگان تصویری در بازاریابی

واژگان تصویری در بازاریابی

واژگان تصویری در بازاریابی ، واژگان تصویری در بازاریابی معجزاتی ایجاد می‌کند واژگان تصویری تصویر شفاف و قابل شهود را در ذهن مخاطب ایجاد می کند و هنگامی که مخاطب تصویر را بتواند در ذهنش ببیند مسلماً خیلی با اطمینان بیشتری به سمت محصولات و خدمات شما پیش خواهد رفت و فروش بالایی را ایجاد خواهید کرد.

 

 ما چهار سطح از مفاهیم داریم و سطح مفاهیم با نام‌ نردبان مفاهیم هم شناخته می‌شود و من در این آموزش فقط واژگان سطح یک یا همان واژگان تصویری است را توضیح میدهیم،  واژگان تصویری همانطور که از اسمش پیداست تصویری روشن و واضح را در ذهن مخاطب ایجاد می کند.

 

از آنجا که سه سطح قبل اهمیت چندانی ندارند من فقط به سطح اول می‌پردازم، بسیاری از واژه ها هستند که باعث عدم تمرکز و به هم ریختگی تصویر ذهنی می شوند مثلاً: سازمان، خوب حالا چه سازمانی؟ سازمان یا شرکت؟ چه شرکتی؟ شرکت اصلاً چیست؟ و… کلماتی که افراد در برخورد با آن کلمات نمی‌توانند نتیجه نهایی را که یک تصویر مشخص است را در ذهنشان بسازند و کلمات دیگری هم هستند که به خودی خود هیچ معنای خاصی ندارند مثل: عالی، موفقیت و …

 

 در بازاریابی به دنبال شناخت تصاویر ذهنی هستیم که مخاطبان را به شیوه ای شگفت انگیز وادار به حرکت کند، تصاویر ذهنی شامل: تصاویر مشخص، تصاویر دقیق، تصاویر واضح است و آن را در ذهن مخاطب می سازد. و اگر قرار هست مخاطب کاری را انجام دهد خیلی واضح و مشخص و دقیق او را به حرکت وادار می کند.

 

مثلاً اگر من بگویم بیا این محصول من را خرید کن و در یک ماه لاغر شو، این کلمه هیچ معنی خاصی ندارد ممکن است فردی ۷۰ کیلوگرم یا ۱۲۰ کیلوگرم باشد به طبع میزان افزایش وزن و نیاز به لاغر شدن خیلی خیلی میتواند متفاوت باشد.

 

باید همه چیز دقیق باشد مثلاً بگوییم محصول من را خرید کنید و در یک ماه پنج کیلوگرم وزنتان را کاهش دهید این تصویر دقیق است و تاثیرگذاری بیشتری روی مخاطب میگذارد.

یک نمونه عینی هم نشان دهید از افرادی که از وزن معلومی به وزن معلوم و مشخص دیگری رسیده اند.

 

 بنابراین شما که زحمت ساخته جملات و کمپین بازاریابی را میکشید چه بهتر است که واژگان دقیق و تصویری را بسازید تا همیشه در ذهن مخاطبان بماند و اگر گفتید این محصول را بخرید و یک پژو ۲۰۶ سفید مدل فلان برنده شوید آنگاه افراد با اشتیاق و سریع خرید می‌کنند.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید