سبک شخصی خودت را داشته باش و موفق شو

سبک شخصی خودت را داشته باش و موفق شو

سبک شخصی خودت را داشته باش و موفق شو، این یک جمله ی کلیشه ای نیست، همه ی افراد موفق جهان با سبک شخصی خودشان به موفقیت رسیده اند، سبک شخصی معجزه میکند، معجزه ای از جنس شهرت، اعتبار و موفقی که نمیتوانید حتی تصورش را هم بکنید، پس با اعتماد به نفس سبک شخصی خودت را انتخاب کن و براساس آن حرکتت را برای خلق اهدافت شروع کن و نمیتوانی انتهایی برای آن متصور باشی چون در تمام مسیر خودت هستی و راحت و با آرامش کار میکنی بدون اینکه چشمت به رقابت و حواس پرتی های مسیر باشد.

 

سبک شخصی خودت را میشناسی؟

سبک شخصی همان چیزی است که شما را از دیگران متمایز می کند و خودتان را فقط با نام خودتان می شناسند.

 

اجازه دهید از شما سوالی بپرسم؟

تا حالا شده فایلی را مطالعه کنید بعد متوجه شوید که از فلان جا کپی شده و یا اینکه تقلیدی صورت گرفته است؟ خوب دقیقا همان موقع چه حسی به شما دست داده است؟ قطعا این کار تقلیدی برای شما هیچ ارزشی نداشته و حتی دید مثبتی نسبت به تقلید کننده پیدا نکردید.

 

به نظر شما چرا این قدر روی داشتن سبک شخصی اصرار می کنم!

من سال هاست در حوزه ی کسب و کار اینترنتی فعالیت می کنم، به صدها نفر مشاوره داده ام سایت ها و فروشگاه های زیادی را راه اندازی کرده ام، با ایمان به شما می گویم هیچ کار تقلیدی را ندیده ام که به یک برند موفق تبدیل شده باشد، تعریف سبک شخصی کاملا شفاف و واضح است.

 

یعنی ما براساس معیارها، تخصصها، علایق و نوع دیدگاه و باورهایمان حرکت کنیم نه براساس این که بقیه چه کاری انجام می دهند.

 

ما هم همان کار را انجام دهیم، ممکنه فردی هم توانسته باشد با تقلید به موفقعیت هایی هم رسیده باشد اما مطمئن باشید نمی تواند تقلید را بیشتر از آن ادامه دهد، چون کاربران ناراضی خواهند شد و او را یک فرد متخصص به حساب نمی آورند.

 

سبک شخصی خودت را در هر جایی پیدا کن!

دنیای اینترنت و علاقه مندی هایی که درآن وجود دارد به سرعت درحال حرکت به سمت فایل های مولتی مدیا مخصوصاً ویدئو است، فردی در حوزه ی کسب و کار اینترنتی کار می کند به فایل های ویدئو یا تبلیغات ویدئویی نیاز پیدا می کند، شما لحظه ای تصور کنید که یک شخص با تقلید جلوی دوربین حاضر شود، یا فایل صوتی را به سبک تقلیدی ضبط کند، اصلا ویدئو را تا آخر تماشا می کنید؟ اما اگر فرد متخصصی با سبک شخصی و شیوه ی منحصر به فرد خودش جلوی دوربین برود و شروع به آموزش کند من به شخصه اگر به آن حوزه علاقه داشته باشم تا آخر آن را مشاهده خواهم کرد.

 

موتورهای جست وجو و کاربران به دنبال مطالبی هستند که یک آموزش کامل، منحصر به فرد و ارزشمند باشد، فردی که سبک شخصی خودش را دارد می تواند به راحتی و خیلی سریع محتوایی را تولید کند که منحصر به فرد باشد، و از این نظر هم مورد علاقه ی کاربران و هم مورد تایید موتورهای جستجو باشد.

 

در سبک شخصی خودت به دنبال چه هستی؟

ما در سبک شخصی و منحصر به فرد خودمان به دنبال چه چیزی هستیم؟ ما نه میخواهیم خودمان را به کسی ثابت کنیم و نه میخواهیم کار عجیب غریبی انجام دهیم، خیلی راحت و آسان در حوزه ای که کار می کنیم به تخصص میرسیم وقتی که به تخصص رسیدیم براساس تجربیات، تخصص، علاقه و نوع ارائه شروع به آموزش میکنیم، ممکن است شما بخواهید همیشه جلوی دوربین حاضر شوید، فایل صوتی ارائه کنید کمپین برگزار کنید و یا این که کار کاربران به جشنواره ها دعوت کنید اما مثلا چون عیب شما یا فردی او را قبول دارید این کار را انجام نمی دهد، شما هم می گویید نه پس منم این کار را انجام نمی دهم.

 

شاید باور نکنید اما صدها بار از نزدیک شاهد این بوده ام افرادی که با سبک شخصی خودشان پیش میروند، چون با تسلط بر اوضاع، تخصص، توانایی و بر اساس علاقهمندی هایشان حرکت می کنند، اقدامات شان به شدت مورد علاقه ی کاربران و مشتریان شان است.

 

سبک شخصی همه ی افراد

این افراد چون سبک شخصی خودشان را دارند، تمرکز بیشتری دارند و بر اوضاع هم مسلط تر هستند، بنابراین خیلی سریع تر و دقیق تر می توانند فرصت های پیش رو و موفقعیت های عالی درکسب و کارشان را تشخیص دهند. با داشتن سبک شخصی اعتماد مشتریان هم جلب خواهد شد و فردی که دارای سبک شخصی خودش است و توانایی و تخصص هم دارد، آیا نمی تواند یک برند شود؟ آیا نمی تواند محصولات پرفروشی را تولید کند؟ در بحث کسب و کار اینترنتی و افرادی که منحصر به فرد هستند خیلی واضح است که سبک شخصی خودشان را دارند.

 

بیایید از نگاهی دیگر سبک شخصی را بررسی کنیم. فردی که براساس تقلید حرکت می کند برای همه روشن است که فکر می کند بقیه کار درست را انجام می دهند خوب حالا من هم کار درست مثل بقیه انجام دهم و خیلی راحت تقلید می کند، غافل از این که دنیای پرمحتوای کسب و کار اینترنتی به واسطه ی دسترسی سریع و لحظه ای به اطلاعات بسیار زیاد محتوای تقلیدی به سرعت قابل تشخیص است و یه جورایی هم بعد از اینکه مشتریان و کاربران متوجه شدند این فرد تقلید می کند ارزش و اعتبار کاری او را نادیده می گیرند.

 

حالا فرض کنید این فرد سبک شخصی خودش را دارد و شروع به آموزش و تولید محصول جدیدش می کند، حوزه ی جدیدی را در کسب و کارش پیدا کرده که مشکلی در آن قسمت وجود دارد و چون سبک شخصی خودش را دارد به عنوان اولین نفر شروع به ارائه ی مطلب در آن می کند، به نظر شما این فرد چقدر موفق خواهد شد؟ با قاطعیت می گویم، چون سبک شخصی خودش را دارد در حوزه ی کاری اش تخصص و توانایی دارد متحوایی که تولید کرده است خیلی مورد توجه علاقه مندان و همراهانش قرار خواهد گرفت.

 

سبک شخصی خودت در کسب و کارت

دو کسب و کار یکسان در اینترنت مشغول فعالیت بودند یکی از آنها بسیار فرد توانا و متخصص و با اعتماد به نفسی بود که از جسارت بسیار بالایی برخوردار بود کسب و کار دوم دائما از آن تقلید می کرد جوری که همه ی کاربران متوجه شده بودند تقلیدها سه سال طول کشید از ابتدای سال چهارم کسب و کاری که همیشه موفق بود و اولین ها و بهترین ها را تولید می کرد شروع به تولید محصول در حوزه ی شخصی خودش کرد خیلی خیلی مورد استقبال علاقه مندان به آن حوزه قرار گرفت خیلی خیلی برایم شکه کننده بود که کسب و کار دومی که همیشه تقلید می کرد نمی دونست چی تولید کند تا حالا هر چی که تولید کرده بود از کسب و کار اول تقلید و یه جورایی کپی شده بود حالا که کسب و کار اول درمورد سبک شخصی اش و موفقعیت هایش و تجربه هایش محصول تولید می کند کسب و کار دوم در چه زمینه های تولید کند؟ این دقیقا همان مشکل بزرگ نداشتن سبک شخصی است که افراد تا یه جایی تقلید می کنند ولی درآخر به بنبست می خورند. به شما پیشنهاد می کنم سبک شخصی خودتان را داشته باشید.

 

سبک شخصی به شما این امکان را می دهد همان گونه که دوست دارید کار و زندگی کنید و همیشه بهترین خودتان در هر لحظه و موقعیت باشید با سبک شخصی هر آنچه را که می خواهید در اوج آرامش و لذت بدست می آورید.

با آرزوی موفقیت برای شما _ مهیار پارس آرا

اگر میخواهید از جدیدترین و محبوبترین آموزش های آکادمی تخصصی مدیر روز در ایمیل خود مطلع شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید
Your Information will never be shared with any third party.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید